Po jakim okresie od brania tabletek antykoncepcyjnych można bezpiecznie współżyć?

Po jakim okresie brania tabletek antykoncepcyjnych jest pełna ochrona i mozna bezpiecznie współżyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Jeżeli przyjmie Pani pierwszą tabletkę w pierwszym dniu cyklu to ich działanie antykoncepcyjne jest zachowane od początku opakowania. Nie ma wówczas potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Natomiast w przypadku przyjęcia pierwszej tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu przez pierwszych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę.
Pozdrawiam