Za wczesne przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej

Czy mogłoby się coś stać gdybym wzięła tabletkę anty? Okres mam mieć około 21 stycznia a jeśli wzięłabym 14 stycznia to coś by się stało? Proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki. Dzięki temu działają one już od początku ich przyjmowania. Jest Pani zabezpieczona i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Jeżeli przyjmie Pani pierwszą tabletkę pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywa przez kolejnych 7 dni. Natomiast jeżeli pierwszą tabletkę przyjmie Pani jeszcze później to nie może Pani liczyć na ich działanie antykoncepcyjne.
Proponuję poczekać do pierwszego dnia miesiączki i wówczas rozpocząć przyjmowanie tabletek.
Pozdrawiam