Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne przed okresem

Witam zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne 7 dni temu a okres mam mieć za 2 dni . Zrobiłam tak bo lekarz powiedziałam mi ze mogę rozpocząć w dowolnym momencie opakowanie. Jednak po czasie znajoma powiedziałam mi że popełniłam poważny błąd;\ co mam robić? Czy będę mieć jakieś skutki uboczne albo jakkolwiek ochronę? czy mam kontynuować opakowanie? proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co robić;\

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki. Dzięki temu działają one już od początku ich przyjmowania. Jest Pani zabezpieczona i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Jeżeli przyjmie Pani pierwszą tabletkę pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywa przez kolejnych 7 dni.

Natomiast jeżeli pierwszą tabletkę przyjmie Pani jeszcze później to nie może Pani liczyć na ich działanie antykoncepcyjne.
Proponuję poczekać do pierwszego dnia miesiączki i wówczas rozpocząć przyjmowanie tabletek.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy