Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne - kiedy zaczynają działać?

Mam pytanie, czy jeżeli nie wezmę tabletki od pierwszego dnia miesiączki, tylko w obojętnie jaki dzień miesiąca, to wiem ze nie będę zabezpieczona od pierwszego dnia brania tabletek. Ale od którego? I czy w ogóle będę zabezpieczona?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych należy zacząć od pierwszego dnia miesiączki. Wówczas ich działanie antykoncepcyjne jest zachowane od pierwszej tabletki.
Natomiast przyjęcie pierwszej tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy. Jeżeli Pani przyjmie pierwszą tabletkę w innym dniu cyklu przez cały okres przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych z pierwszego opakowania należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy