Kiedy można rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Cześć. Chcę zacząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Mam spotkanie za dwa dni, a dzisiaj dostałam okres. Czy to oznacza, że już w tym miesiącu nie mogę ich wziąć, nawet jak to jest pierwszy raz? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
tabletki antykoncepcyjne najlepiej zacząć przyjmować w pierwszym dniu miesiączki.Wówczas działanie antykoncepcyjne jest już od pierwszej tabletki. Ale możliwe jest przyjęcie pierwszej tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem miesiączki. Wówczas konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywa przez 7 dni.
Pozdrawiam