Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne: regulowany okres

Witam. Mam takie pytanie. W maju 2010 r. zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, aby uregulować okres. Wzięłam 1 całe opakowanie, okres pojawił się normalnie, zaczęłam brać 2, ale przerwałam i okres znowu się rozregulował. Teraz w lutym, gdy dostałam 7 dniowy okres, 8 dnia zaczęłam znowu brać tabletki. Jest to już moja 9 tabletka i nie wiem czy mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia. Są to tabletki Regulon. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
Jeżeli pierwsza tabletka zostanie przyjęta w pierwszym dniu cyklu to działanie antykoncepcyjne jest zachowane od początku opakowania. W przypadku przyjęcia pierwszej tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę przez kolejnych 7 dni. Pani przyjęła jeszcze później pierwszą tabletkę, dlatego proponuję dodatkowe zabezpieczenie przez cały czas przyjmowania tabletek z pierwszego opakowania.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy