Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wcześniejsze przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej

Zaczęłam brać tabletki vibin mini ale pomyliłam plamienie z miesiączką i zażyłam 1 tabletkę o 3 dni za wcześnie.Po zorientowaniu się następnego dnia że to tylko plamienie nie przyjmowałam już kolejnych tabletek z tego opakowania tylko poczekałam na 1 dzień miesiączki i wtedy dopiero zażyłam tabletkę (była to 1 tabletka z nowego opakowania leku tak żeby od 1 dnia miesiączki zażyć 21 tabletek).Czy w tej sytuacji tabletki będą działać prawidłowo od momentu zażycia właściwej tabletki w dniu okresu
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Rozpoczęcie przyjmowania tabletek w nieodpowiednim terminie zawsze wiąże się z ich nie 100% działaniem.
W przypadku podania tabletek/ odstawienia/ powtórnego podania trudno ocenić kiedy pojawi się "100%" antykoncepcja. Teoretycznioe powinna być Pani zabezpieczona po 7 tabletce,

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Zastosowanie nowego opakowania od pierwszego dnia miesiączki i stosowanie ich zgodnie z zaleceniami producenta daje Pani skuteczne zabezpieczenie.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy