Zgubienie jednej tabletki antykoncepcyjnej i okres przy trzeciej tabletce placebo

Biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini, które posiadają 21 tabetek anty. oraz 7 tabletek placebo. Niestety zgubiłam jedną tabletkę anty. i zjadłam ich tylko 20, potem od razu przeszłam do tabletek placebo. Przy trzeciej tabletce placebo dostałam okres, skończyła opakowanie i rozpoczęłam nowe. Jestem na 3 tabletce z nowego opakowania. Czy jestem nadal zabezpieczona? Czy mam przerwac stosowanie tabletek i zacząć brać od nowa w pierwszy dzień miesiączki?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą nie zostaje zmniejszona. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.