Możliwość przyjęcia pierwszej tabletki antykoncepcyjnej podczas pierwszego dnia miesiączki

Witam.19 pażdziernika wzięłam tabletkę po.miesiączka powinna mi się zacząć dziś jeśli po tych hormonach nic się nie rozregulowało.robiłam dwa testy ciążowe, ostatni dziś rano.wyszły ujemnie.mam zamiar brać tabletki antykoncepcyjne.czy mogę pierwszą przyjąć jak tylko zacznie mi się miesiączka?czy będę od razu zabezpieczona?pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powinna Pani przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszym dniu najbliższej miesiączki, wówczas będzie Pani zabezpieczona od pierwszego dnia. Pozdrawiam.