Pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatywa a ryzyko ciąży

czy gdy biore pierwsze opakowanie tabletek anty(pierwsza tabletka wzieta w pierwszym dniu cyklu) i mezczyzna stosujac dodatkowo prezerwatywe skonczyl we mnie jest ryzyko?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek w pierwszym dniu cyklu występuje pełna skuteczność antykoncepcyjna. Mając na uwadze powyższe oraz dodatkowo zastosowanie prezerwatywy ryzyko ciąży jest znikome.