Tabletka "PO", a rozpoczęcie nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 18 lat i jakiś czas temu zażyłam tabletkę "PO". Nastąpił u mnie obfity okres, spowodowany ową tabletką. Pani ginekolog powiedziała mi, że mam rozpocząć pierwsze opakowanie tabletek dopiero w 5 dniu cyklu (wcześniej brałam tabletki antykoncepcyjne, lecz zrobiłam sobie miesięczną przerwę, podczas której musiałam zażyć tabletkę "PO"). Czy tak powinno być? Muszę stosować prezerwatywy, podczas tego pierwszego miesiąca zażywania tabletek? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli leczy się Pani u swojego lekarza, to powinna Pani stosować się do jego zaleceń. Proszę zajrzeć do ulotki pigułek antykoncepcyjnych, które zamierza Pani zażywać i sprawdzić, jakie jest zalecane postępowanie w przypadku rozpoczęciu stosowaniu pigułek antykoncepcyjnych po przyjęciu preparatu jednoskładnikowego (pigułka "PO" zawiera jeden hormon, a nie dwa, jak zwykle stosowane pigułki antykoncepcyjne). Prawdopodobnie znajdzie tam pani zalecenia, aby zabezpieczać się dodatkowo (prezerwatywa) przez pierwszych 7 dni stosowania pigułek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam!