Rozpoczęcie nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych trzy dni po planowanej miesiączce

Witam! Po miesięcznej przerwie w tabletkach antykoncepcyjnych ze względu na operację, moja ginekolog zaleciła abym wzięła pierwszą tabletkę trzy dni po planowanej miesiączce jeśli jej nie dostane. Czy to jest dobre rozwiązanie? Będę zabezpieczona chociaż po 7 dniach ich przyjmowania, czy dopiero od nowego opakowania? Mimo tego zawsze zabezpieczam się też prezerwatywa. Proszę o poradę!

Witam,
należy rozpocząć przyjmowanie tabletek zgodnie z zaleceniem ginekologa.
Zabezpieczenie podczas przyjmowania tabletek nigdy nie wynosi 100%, więc tym bardziej podczas pierwszego opakowania, należy stosować dodatkowe zabezpieczenie - prezerwatywy.

pzodrawiam