Czy drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjne będzie już skuteczne?

Witam, mam pytanie odnośnie działania tabletek antykoncepcyjnych. Zaczełam brać aidee (pierwsze opakowanie) w połowie cyklu, by móc nieco przesunąć bądź też złagodzić okres, który miał się pojawić podczas mojego pobytu nad morzem. Biorę 21 tabletek, Robię 7-dniową przerwę, później zaczynam drugie opakowanie. Moje pytanie - czy od drugiego opakowania juz nie musze zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą?

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze zabezpieczenie prezerwatywa dodatkowo zmniejszy ryzyko ciąży. aczkowliek nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji.