Metody na przyspieszenie okresu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie, jednak ze względu na wyjazd chciałam przyśpieszyć wystąpienie okresu o tydzień( wziąć 14 tabletek z opakowanie i zrobić 7 dni przerwy) po czym znów oczywiście kontynuować. Czy w czasie tej 7 dniowej przerwy będę zabezpieczona przed ciążą czy muszę stosować dodatkową ochronę? I czy po rozpoczęciu kolejnego opakowania też powinnam zabezpieczać się dodatkowo?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pani przesunąć miesiączkę proszę nie odstawiać tabletek po przyjęciu 14 - takie postępowanie może zaburzyć ich skuteczność. Sugeruję raczej przyjąć drugie opakowanie po kolei.