Dodatkowa antykoncepcja przy hormonach

Chciałam zapobiec miesiączce i znajoma mi powiedziała, że jeżeli nie zrobię 7 dniowej przerwy po przyjeciu blistra tabletek, tylko zaraz rozpocznę kolejną paczkę to okres się przesunie. Zrobiłam jak radziła i się nie udało. Niedość tego okres dostałam zaraz po przyjeciu tabletki z kolejnego opakowania (dzień szybciej niż zawsze). Czy mam przyjać opakowanie do końca czy przerwać.Jak wyglada ochrona przed zajściem w ciąże czy będę musiała stosować dodatkowa antykoncepcję? Bardzo proszę o poradę.

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli już Pani postanowiła przyjąć kolejne opakowanie po kolei, to sugeruję to kontynuować. Po przyjęciu ostatniej tabletki z drugiego opakowania proszę zrobić 7 dniową przerwę. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana - nie ma powodów do niepokoju.