Tabletka 72 h po a regularna antykoncepcja

Witam! Mam pytanie odnośnie oddziaływania "tabletki po" na regularną antykoncepcję. Otóż stosowałam regularną antykoncepcję hormonalną, ale pominęłam jedną tabletkę z blistra i w związku z tym zdecydowałam się na przyjęcie "tabletki po". Po przyjęciu "tabletki po" kontynuowałam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, po czym w 7-dniowej przerwie krwawienie wystąpiło w spodziewanym terminie. Po 7-dniowej przerwie zaczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, jednak wciąż nie jestem pewna, czy, a jeśli nie, to kiedy, będę całkowicie chroniona. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Podczas stosowania doustnej tabletki antykoncepcyjnej (DTA) wskazania do zastosowania antykoncepcji "po stosunku"  są tylko w razie pominięcia tabletki z pierwszego tygodnia po przerwie. Rozumiem, że o takiej sytuacji Pani pisze. "Tabletkę po" należy zarzyć jak najszybciej, a następnie kontynuować DTA normalnym trybem (pierwszą tabletkę powinno się przyjąć około 12 godzin od tej "po stosunku"). Jednocześnie należy przez 7 kolejnych dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Po tym okresie ochrona przed ciążą związana ze stosowaniem DTA wraca do poziomu wyjściowego.