Ponowne rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych od nowego cyklu
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Udałam się do ginekologa,ponieważ nie byłam pewna czy Myconafine i Vibin mini działają jak należy. Na miejscu wykonano usg i lekarz stwierdził, że jestem akurat przed owulacją i ciąża byłaby wysoce prawdopodobna. Przypisał mi ellaone, kazał odstawić to opakowanie anty i zacząć od nowego opakowania od przyszłego cyklu. Czy 2tygodniowa przerwa w stosowaniu i zaczęciu nowego op. od nowego cyklu ma sens? czy antykoncepcja będzie wtedy działać wraz z pierwszą wziętą tab?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Jeśli pierwszą tabletkę przyjmie Pani pierwszego dnia krwawienia, będzie Pani zabezpieczona już od pierwszej tabletki. Sugeruję postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.