Ponowne rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych od nowego cyklu

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Udałam się do ginekologa,ponieważ nie byłam pewna czy Myconafine i Vibin mini działają jak należy. Na miejscu wykonano usg i lekarz stwierdził, że jestem akurat przed owulacją i ciąża byłaby wysoce prawdopodobna. Przypisał mi ellaone, kazał odstawić to opakowanie anty i zacząć od nowego opakowania od przyszłego cyklu. Czy 2tygodniowa przerwa w stosowaniu i zaczęciu nowego op. od nowego cyklu ma sens? czy antykoncepcja będzie wtedy działać wraz z pierwszą wziętą tab?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli pierwszą tabletkę przyjmie Pani pierwszego dnia krwawienia, będzie Pani zabezpieczona już od pierwszej tabletki. Sugeruję postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.