Kiedy mogę odstawić tabletki antykoncepcyjne by nie zajść w ciążę?

Witam. Współżyłam w 3 dniu od wzięcia nowego opakowania tabletek a później już w ogóle! Czy mogę zajść w ciążę jak teraz odstawie tabletki? Z ostatnią tabletką?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeżeli współżyła Pani podczas zażycia 3 tabletki, natomiast teraz dokończyła Pani opakowanie tj, zażyła w zależności od preparatu 21 lub 28 tabletek, spokojnie może Pani odstawić antykoncepcję. Tak naprawdę bezpiecznie można odstawić preparat hormonalny już 7 dni po ostatnim stosunku.