Odstawiłam tabletki - czy mogę być już w ciąży?

Od 2005 roku brałam tabletki. Ostatnie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych zakończyłam 6 lutego po czym 10 lutego dostałam miesiączkę. Nie biorę już tabletek ze względu na chęć zajścia w ciążę! Czy jest możliwe, że po przebytym stosunku bez zabezpieczenia 14 lutego mogłam zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych powoduje zniesienie ich działania. Oznacza to zatem w zasadzie niezwłoczny powrót płodności. Ponieważ zatem współżyła Pani po odstawieniu preparatu, bez innego zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. By ocenić, czy zaszła Pani w ciążę proszę wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny 10-14 dni po stosunku.

Może Pani także skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.