Czy istnieje możliwość, że zaszłam w ciążę?

Witam. Od października brałam tabletki antykoncepcyjne, niestety, od grudnia źle się po nich czułam. Ostatnią tabletkę wzięłam 3 lutego, to była trzecia tabletka z nowego blistra. Miesiączkę miałam 31 stycznia. Potem pojawiła się kolejna miesiączka po odstawieniu tabletek 8 lutego. Odbyłam stosunek bez zabezpieczenia 14 lutego. Do tej pory byłam pewna, że były to dni niepłodne, ponieważ mam cykl 28 dniowy, a ostatnią miesiączkę miałam 8 lutego. Teraz jednak znalazłam informacje, że czas trwania cyklu liczy się od prawdziwej miesiączki, a nie tej po odstawieniu tabletek. Czy mogłam zajść w ciążę i kiedy prawidłowo powinna wystąpić u mnie miesiączka? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Trudno powiedzieć kiedy powinna Pani spodziewać się miesiączki. Tabletki antykoncepcyjne mogą rozchwiać układ hormonalny i po ich odstawieniu data zbliżającego się okresu jest w zasadzie niemożliwa do pewnego ustalenia. Biorąc po uwagę wzrost płodności po odstawieniu tabletek oraz stosunki bez zabezpieczenia, może to nastąpić nawet za 9 miesięcy. Proponuję wykonanie testu ciążowego i ewentualny kontakt z lekarzem.