Zakończenie stosowania antykoncepcji hormonalnej: jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam. 12 lutego wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Postanowiłam zrobić przerwę, jako, że brałam je przez rok. 16 lutego miałam pierwsze krwawienia z odstawienia, które skończyło się 20. Moje cykle, w związku z braniem tabletek, były regularne i trwały 28 dni. 23 i 25 kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, do wytrysku nie doszło. Dodam, że przed stosunkiem chłopak oddał mocz i umył członka. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Czy trafiłam w dni płodne? Skoro przerwałam branie tabletek, to mogę liczyć, że okres pojawi mi się w tym samym terminie co krwawienie z odstawienia? Czy raczej prędzej/później? Zanim zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną moje miesiączki były raczej nieregularne, czy jest szansa, że teraz po odstawieniu, cykl będzie bardziej uregulowany? Dla pewności chciałabym zrobić test ciążowy; wiem, że robi się go pierwszego dnia spodziewanej miesiączki i w związku z powyższym nie wiem jaki dzień powinnam wybrać? Ten, w którym normalnie dostałabym krwawienia z odstawienia, czy po prostu poczekać dwa tygodnie i zrobić? Proszę o informacje, bardzo się niepokoję. Pozdrawiam.

Witam.
Wraz z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych utraciłaś pełne zabezpieczenie. Od tej pory powinnaś zacząć stosować inne metody zabezpieczenia. Sugerowałabym jednak wybrać inną metodę niż stosunek przerywany, ze względu na najmniejszą jej skuteczność. Ryzyko zapłodnienia w powyższej sytuacji jest niewielkie, ale nie można go wykluczyć. Po odstawieniu antykoncepcji cykl jest zwykle nieregularny. Przeważnie ulega on wydłużeniu, ale to też nie jest regułą.  Z tego też powodu miesiączka może pojawić się w innym terminie niż dotychczas.
Dla wykluczenia ciąży możesz wykonać test ciążowy po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia.
Pozdrawiam.