Czy zaszłam w ciążę podczas przyjmowania antykoncepcji?

Witam, od 5 dni spóźnia mi się okres. Cykle mam raczej regularne (24-28dni), teraz mój cykl trwa 33 dni. Mam wieczorne mdłości przy zasypianiu, kilka dni czułam jakby zakwasy na brzuchu i na udach, bolały mnie piersi, powiększyły się. Kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia od razu po miesiączce. Dodam również, że przez tydzień brałam tabletki antykoncepcyjne vibin mini, ale przerwałam po tygodniu ponieważ wysypało mi cerę. Tabletkę wzięłam 2 dnia okresu, a kochaliśmy się przy 5 tabletce. Brałam również 2 dni po stosunku. Czy to może być ciąża czy nieprawidłowości po stosowaniu tabletek? Dodam, że zrobiłam chyba 5 testów i wszystkie negatywne. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe wykonane w dniu spodziewanej miesiączki powinny być jak najbardziej wiarygodne. W związku z tym można uznać, iż nie jest Pani w ciąży. Dla pewności proponujemy jednak dodatkowo oznaczyć poziom beta-HCG krwi. Badanie to pozwoli Pani ostatecznie wykluczyć ciążę.

Bardzo możliwe, że brak okresu w terminie związany jest z odstawieniem doustnej antykoncepcji hormonalnej oraz jej krótkim stosowaniem. Na początku przyjmowania tabletek mogą pojawiać się różne skutki uboczne, które opisane są w ulotce dołączonej do opakowania.

Inne przyczyny spóźniającej się miesiączki opisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.