Czy to jednak może być objaw ciąży?

Witam . Spóźnia mi się okres zawsze miałam je nieregularne.. ostatnia miesiączkę miałam 30.07 kochałam się z partnerem w dni nie płodne zrobiłam 3 testy ciążowe 8.09 10.09 oraz 13.09 każdy z nich był negatywny w dniu spodziewanej miesiączki bolało mnie podbrzusze i kręgosłup oraz mdliło jak zawsze ale okres się nie pojawił za to był sluz obfity gesty mleczny biały później żółty w chwili obecnej zanikł jest go bardzo mało teraz pojawił się bol Janika lewego i skurcze czasem w podbrzuszu czy to może być ciąża ?
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Jeżeli domowe testy pokazują wynik negatywny, może Pani dodatkowo udać się na badanie z krwi hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, który pozwala na szybkie wykrycie zapłodnienia. Jeżeli ten test również nie potwierdzi ciąży, należy poszukać innych przyczyn tego problemu.

Spóźniający się okres, ból podbrzusza i jajników mogą bowiem sugerować nie tylko zajście w ciążę. Często są także objawem innych schorzeń, które wymagają konsultacji lekarskiej. Jeżeli okres nadal nie będzie się pojawiać, warto zatem udać się do ginekologa, aby poszukać innych przyczyn Pani dolegliwości. Za opóźnienie okresu może odpowiadać również stres, zmiana diety i klimatu czy przyjmowane leki. Takie dolegliwości mogą sygnalizować również rozwijające się infekcje intymne.

Zdarza się, że brak miesiączki spowodowany jest również zaburzeniami w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Jeżeli lekarz stwierdzi, że będzie to konieczne, prawdopodobnie skieruje Panią także na dodatkowe badania hormonów. Więcej szczegółowych informacji na temat spóźniającego się okresu znajdzie Pani w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

Warto także przeczytać odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania o podobnej tematyce zadane przez innych użytkowników portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozniajacy-sie-okres-a-negatywne-testy-ciazowe

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozniajacy-sie-okres-i-testy-ciazowe-negatywne-u-18-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.