Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kręgosłup: Pytania do specjalistów

Czy antykoncepcja zachowuje pełną skuteczność?

Witam, Biorę antykoncepcję Levomine. Ostatnio z powodu problemów w kręgosłupem biorę Anapran i Methocarbamol. Wszystkie leki są metabolizowane w wątrobie... Moje pytanie brzmi czy taka ilość leków nie powoduje, że wątroba np ignoruje wchłaniania pigułek? Tak podobno jest przy antydepresantach. Zastanawiam się czy moja antykoncepcja jest skuteczna?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają u mnie takie objawy neurologiczne?

Sprawa bardzo pilna!!! Witam 2 miesiące temu poszłam na masaż i nastawienie kręgosłupa na stojąco (nie wiem czy osoba która to wykonywała była profesjonalistą) ponieważ robilam to w innym kraju, Po powrocie zauważyłam u siebie drżenie nóg gdy podnoszę je... Sprawa bardzo pilna!!! Witam 2 miesiące temu poszłam na masaż i nastawienie kręgosłupa na stojąco (nie wiem czy osoba która to wykonywała była profesjonalistą) ponieważ robilam to w innym kraju, Po powrocie zauważyłam u siebie drżenie nóg gdy podnoszę je pojedyńczo, z lewej strony czuję większe drżenie nogi niż z prawej Myślałam,że objawy miną,ale niestety 9 października miałam wymioty i zaczęłam drżeć najpierw było to samoistnie a później gdy wykonywałam jakiś ruch Zaniepokojona swoimi objawami udałam się do neurologa, pani zbadała mnie podmiotowo i nie stwierdziła niepokojących objawów, Dodam jeszcze że jakoś tydzień po wizycie u pani neurolog obudziłam się z okropnym bólem w karku i do dziś boli mnie kark, nie mogę odwrócić głowy w lewą stronę bo czuję ból i promienieje do łopatki. zauważyłam że objawy się nasilają jeśli chodzi o drżenie postaram się wyjaśnić jak to wygląda Gdy podnoszę nogę do góry i spuszczam ją w dół to w momencie spuszczania nogi w dół czuje drżenie mięśni, to samo jest w ramionach i czuję drżenie w plecach Kolejny objaw który mnie niepokoi jest gdy mocno się wyprostuję to czuję jakby przeskakiwanie w kręgosłupie (drżenie) to są takie podskakiwania Choruje na hashimoto i nadczynność tarczycy oraz na depresje Teraz moje pytanie, czy ten masażysta mógł uszkodzić moj kręgosłup? Że czuje takie objawy? Bardzo się martwię im więcej o tym myślę tym bardziej odczuwam lęk Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki wynik badania kręgosłupa u 43-latki?

Dzień Dobry mam 43 lata co oznacza wynik badania ? wynik tak brzmi ; nie uwidoczniono ucisku przestrzeni płynowych okołordzeniowych i korzeni nerwowych. Kanał kręgowy bez stenozy w wym.strzałkowym. Zmian destrukcyjnych/pourazowych w zakresie częsci kostnych kręgosłupa nie stwierdza się. Zniesiona... Dzień Dobry mam 43 lata co oznacza wynik badania ? wynik tak brzmi ; nie uwidoczniono ucisku przestrzeni płynowych okołordzeniowych i korzeni nerwowych. Kanał kręgowy bez stenozy w wym.strzałkowym. Zmian destrukcyjnych/pourazowych w zakresie częsci kostnych kręgosłupa nie stwierdza się. Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna. Czyli to nie choroba dysku , nie przepuklina odcinka szyjnego ? Co to znaczy Zniesiona lordoza szyjna - to powoduje ucisk ? czy to może spowodować chorobę dysku- przepukline z czasem ? i co z tym zrobić ? jak leczyć?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co robić z tymi bólami w szyjnej części kręgosłupa?

Dzień dobry. Od ok 4 msc występują u mnie silne bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym, ból i drętwienie ręki oraz prawej strony klatki piersiowej. Wynik rezonansu Znaczne obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej c6-c7. Trzony kręgów z odczynem wytwórczym przednich i tylno-... Dzień dobry. Od ok 4 msc występują u mnie silne bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym, ból i drętwienie ręki oraz prawej strony klatki piersiowej. Wynik rezonansu Znaczne obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej c6-c7. Trzony kręgów z odczynem wytwórczym przednich i tylno- bocznych krawędzi. Na poziomach c3-c4 c4-c5 oprócz zmian kostnych centralni- boczne uwypuklenia materiału tarcz miedzykregowych z prawostronnym spłyceniem zachyłków bocznych i ograniczeniem otworów międzykregowych . Wymiar ap wolnego kanału wynosi ok 10mm. Na poziomie c5-c6 bardziej nasiolone zmiany wytwórcze tylko bocznych krawędzi trzonów oraz protruzja materiału tarczy międzykręgowej na ok 4mm. Na tym poziomie widoczne prawostronnym spłycenie zachyłków bocznego z zawężeniem otworu międzykręgowego. Wymiar ap na tym poziomie ok 10mm. Na poziomie c6-c7 oprócz zmian kostnych centralni prawobiczna przepuklina materiału tarczy międzykręgowej na ok 6mm migrująca ku dołowi z istotnym zawężeniem zachyłka bocznego oraz impresją na nerw korzeniowy. Wymiar ap wolnego kanalu kręgowego na tym poziomien ok 9mm. Proszę o interpretację oraz poradę co można z tym zrobić i do jakiego lekarza można się udać. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak leczyć zaburzenia równowagi i widzenia po porodzie?

Zaburzenia widzenia i równowagi mam od prawie 3 lat. Zaczęły się po porodzie 3 dziecka. Są to objawy stałe, ale są dni że jest lepiej są dni, że jest gorzej. Stale w okolicach źródłach światła typu reflektory samochodu czy latarnie... Zaburzenia widzenia i równowagi mam od prawie 3 lat. Zaczęły się po porodzie 3 dziecka. Są to objawy stałe, ale są dni że jest lepiej są dni, że jest gorzej. Stale w okolicach źródłach światła typu reflektory samochodu czy latarnie widzę jakby rozbłysk na wszystkie strony. Dodatkowo praltycznie wcale nie czuje sie stabilnie, jak cos sie za szybko dzieje przed oczami to tak jakbym za tym nie nadązala. Badałam wzrok u 4 niezależnych okulistów, a takze 3 neurologów. Wszystkie badania typu rezonans głowy, zatok, kręgosłupa szyjnego a także badania tarczycy i z krwi były zrobione. Nic z nich nie wynika, wszystko idealnie. Nie mam już siły do tego co się ze mną dzieje, gdzie mam szukać przyczyny ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Z czego może wynikać ten długotrwały ból brzucha?

Od 5-6 lat cierpi na bóle brzucha z prawej strony przeważnie, czasami cały brzuch. Doszły też bóle pleców. Miała przez ten czas zrobione pełno badań krwi, moczu, kału, USG, MRI, CT, X-Ray. Nic nie znaleziono oprócz kamieni nerkowych... Od 5-6 lat cierpi na bóle brzucha z prawej strony przeważnie, czasami cały brzuch. Doszły też bóle pleców. Miała przez ten czas zrobione pełno badań krwi, moczu, kału, USG, MRI, CT, X-Ray. Nic nie znaleziono oprócz kamieni nerkowych które usunięto. Miała również laparoskopie zwiadowczą, ponieważ podejrzewano endometriozę, nie znaleziono nic. Znaleziono również cystę na kręgosłupie, bardzo malutką i stwierdzono, że ona nie powoduje takich objawów i że nie będą z nią nic robić bo mogą coś uszkodzić. Ma również przepuklinę rozworu przełykowego, bierze na to omeprazol. Jednak ból brzucha jak i pleców nie ustępuje. Ma częste wymioty nawet po wypiciu szklanki wody. Na ból dostawała przez ten czas: kodeinę co-dydramol, tramadol, morfinę w szpitalach, różne leki przeciwwymiotne. Skoro żadne badania przez tyle lat nie wykazują żadnych dolegliwości to czy możliwe, że ten ból jest wywołany umysłowo lub przez te leki które dostaje? Czy warto w takim razie udać się do kliniki bólu, psychiatry?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krystyn Czerniejewski
Lek. Krystyn Czerniejewski

Dlaczego miewam bóle przy łopatce i ciężki oddech?

Dzień dobry, co mogą oznaczać takie objawy: (pacjentka 33l., lekka kifoza w odcinku piersiowym kręgosłupa): o różnych porach dniach zdarza się czasami nagły ból w okolicy lewej łopatki, a za nim od razu ból z przodu i cięższy oddech.... Dzień dobry, co mogą oznaczać takie objawy: (pacjentka 33l., lekka kifoza w odcinku piersiowym kręgosłupa): o różnych porach dniach zdarza się czasami nagły ból w okolicy lewej łopatki, a za nim od razu ból z przodu i cięższy oddech. Echo serca w porządku. Ciśnienie w normie. Jakie badania zrobic? Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza taka wysypka na plecach?

Witam, czy jest to wysypka którą powinnam sie Martwic? Wyskoczyla na kregoslupie na plecach. Ma okolo 5 cm na 5 cm. Nie swedzi i jest dosc "szorstka".
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak należy rozumieć takie wyniki rezonansu?

Proszę o odczytanie wyniku rezonansu. Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji... Proszę o odczytanie wyniku rezonansu. Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji T1 po kontraście jest widoczne punktowe wzmocnienie o wielkości 4,2 mm w tylnej części kanału kręgowego. Co to wszystko oznacza?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy to może być zwyrodnienie?

Witam. Mam problem z kością obojczykowa. Mianowicie zauważyłam na niej zgrubienie. Zgrubienie to jest twarde, w dotyku przypomina kość, znajduje się prawie przy końcu kości. Nie boli nie przesowa się nie wiem od kiedy to mam..... Nie rośnie.... Nie jest... Witam. Mam problem z kością obojczykowa. Mianowicie zauważyłam na niej zgrubienie. Zgrubienie to jest twarde, w dotyku przypomina kość, znajduje się prawie przy końcu kości. Nie boli nie przesowa się nie wiem od kiedy to mam..... Nie rośnie.... Nie jest to również węzeł chłonny. Czy możliwym jest aby to było zwyrodnienie np od pracy lub skrzywienia kręgosłupa? Pracuje od 15lat jako sprzątaczka i prawa ręka jest niestety nadmiernie eksploatowana.... Mam umówiona wizytę u lekarza. Jednak boję się najgorszego. Czy mogę prosić o szybką odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bianka Małczuk
Lek. Bianka Małczuk

Jak leczyć zawroty głowy przy takim MR?

Kobieta, lat 43, leczone nadciśnienie tętnicze. Od poczatku sierpnia mam odretwiałą i słabą prawą stronę ciała. Zaczęło się od dużego palca u nogi, potem stopniowo dalsze partie. Miałam także pod koniec sierpnia incydent silnego krótkotrwałego bólu głowy z zwrotami. Mam... Kobieta, lat 43, leczone nadciśnienie tętnicze. Od poczatku sierpnia mam odretwiałą i słabą prawą stronę ciała. Zaczęło się od dużego palca u nogi, potem stopniowo dalsze partie. Miałam także pod koniec sierpnia incydent silnego krótkotrwałego bólu głowy z zwrotami. Mam także zaburzenia równowagi jak stoję na prawą stronę. Ponadto dyskoptię, przepuchliny i zwyrodnienie całego kręgosłupa. Ogólnie jestem słabsza. Nie mam problemów ze snem. Praca i stojąca i siedząca. Wynik rezonansu: Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji T1 po kontraście jest widoczne punktowe wzmocnienie o wielkości 4,2 mm w tylnej części kanału kręgowego. Proszę o interpretację.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza opis MR kręgosłupa 26-latki?

Witam. Miałam wykonany rezonans magnetyczny kręgosłupa ze względu na ból pleców i stały ból lewej nogi który jest codziennie i żadne zastrzyki i lekarstwa nie pomagają. Odebrałam wynik rezonansu i między innymi wyszło że mam 21mm płynu w zatoce Douglasa.... Witam. Miałam wykonany rezonans magnetyczny kręgosłupa ze względu na ból pleców i stały ból lewej nogi który jest codziennie i żadne zastrzyki i lekarstwa nie pomagają. Odebrałam wynik rezonansu i między innymi wyszło że mam 21mm płynu w zatoce Douglasa. Co to może oznaczać? Dodam że wizyte u neurologa mam w styczniu. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak leczyć te bóle głowy w okolicy skroniowej?

Prosze o pomoc Mój tata 61 od dłuższego czasu boryka się uciazliwymi bolami głowy ból kujacy jak strzał w okolicach skroni przeszlismy już wiele badań Doppler tętnice szyjne.. moazdzyca.. badania tarczycy (guzki ).. tomografia komputerowa i rezonans glowy ( ogniska... Prosze o pomoc Mój tata 61 od dłuższego czasu boryka się uciazliwymi bolami głowy ból kujacy jak strzał w okolicach skroni przeszlismy już wiele badań Doppler tętnice szyjne.. moazdzyca.. badania tarczycy (guzki ).. tomografia komputerowa i rezonans glowy ( ogniska naczyniopochodne )oraz kregoslup bo również padało stwierdzenie ze to może być przyczyną, kregoslup i 2 tyg rehabilitacji nic nie pomoglo, eeg w czuwaniu 3x ostre fale kolejno kardiolog holter ekg.. potwierdzona testem elisa i western blot neurobolerioza (2 tygodnie szpital zakazny gdzie na chwile dobrze się czuł).. dwa 2 tyg pozniej spowrotem bóle głowy.. gdzie szukać pomocy każdy lekarz nie wie co robić.. zakazny mówi nie od boleriozy a neurolog mówi od boleriozy.. może ktoś ma jakiś pomysł.. tata stracił apetyt nie chce jeść spi by usmierzyc bol dodam nic przeciwbolowego nie pomaga.. leki przeciwpadaczkowe również.. gdzie się udać dalej? :(
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Dlaczego pojawiły się u mnie takie problemy?

Od ponad roku mam uczucie bycia pijanym. Ostatnio zauważyłam że przy schylaniu się ten stan się pogarsza czuje się bardzo otumaniona i dochodzą do tego zawroty głowy. Rowniez przy staniu prosto mam problem z utrzymaniem rownowagi i czuje zapadanie... Od ponad roku mam uczucie bycia pijanym. Ostatnio zauważyłam że przy schylaniu się ten stan się pogarsza czuje się bardzo otumaniona i dochodzą do tego zawroty głowy. Rowniez przy staniu prosto mam problem z utrzymaniem rownowagi i czuje zapadanie się , chodzę normalnie . Do tego czasami dochodzą bole glowy ,ucisk za uszami I wędrujące bole kręgosłupa (najczęściej odcinek szyjny) . Zwykle czynności nowe jak zamiatanie czy odkurzanie to dla mnie problem. Morfologia keratynina ,potas,sód ,ekg serca normie . Blednik wykluczony ,rezonans magnetyczny glowy również nie wykazal żadnych zmian. Dodam że jestem 5 miesięcy po porodzie i mam wrażenie że właśnie po porodzie objawy się nasiliły.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy doszło do uszkodzenia kręgosłupa?

Bardzo pilne!! Witam, we Wrześniu byłam na masażu w Egipcie ten pan masażysta nastawiał mi również kręgosłup słyszałam że coś strzeliło, nie wiem czy ten pn był profesjonalistą, wiem że był to mój błąd że zgodziłam się na ten masaż,bo... Bardzo pilne!! Witam, we Wrześniu byłam na masażu w Egipcie ten pan masażysta nastawiał mi również kręgosłup słyszałam że coś strzeliło, nie wiem czy ten pn był profesjonalistą, wiem że był to mój błąd że zgodziłam się na ten masaż,bo od miesiąca odczuwam skutki których nigdy nie miałam . Mam dziwne objawy Przykładowo gdy mocno się wyprostuję czuję ból w okolicy pośladków to jest taki ból kujący, i po wyprostowaniu gdy chcę się schylić to podczas schylania czuję dziwne przeskakiwanie chyba w kręgosłupie jakby drżenie, Czuję również drżenie nóg i rąk tylko gdy spuszczam w dół nogi lub ręce po wyprostowaniu ich, Jakieś 2 tygodnie temu strasznie zaczął bolec mnie kark, nie mogłam odwrócić głowy w lewą stronę, już jest lepiej ale wciąż czuje ból promienujący do barku, Czy ten masażystka mógł uszkodzić mój kręgosłup?!!
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jakie badania wykonać w związku z niskim poziomem amylazy i problemami ze stolcem?

Martwi mnie niski poziom amylazy we krwi. Badanie wykonane z powodu luźnych stolców, w pierwszym badaniu wynik 25 w drugim parę miesiecy później 23, gdy norma laboratorium jest 25 Lekarze nie widzą problemu: "martwimy się kiedy amylaza jest... Martwi mnie niski poziom amylazy we krwi. Badanie wykonane z powodu luźnych stolców, w pierwszym badaniu wynik 25 w drugim parę miesiecy później 23, gdy norma laboratorium jest 25 Lekarze nie widzą problemu: "martwimy się kiedy amylaza jest wysoka". Tymczasem wygląda, że mam jakiś problem z trawieniem tłuszczy. Stolce obecnie brązowe (raczej jasno niż ciemno), miękkie ale nie biegunkowe, średno 1x dziennie, lekko brudzące toaletę. "zdiagnozowany" IBS. Oprócz tego doskwierają mi lekkie bóle w podbrzuszu i w ledźwiowym odcinku kręgosłupa. Ponadto refluks, od 3 miesięcy biorę debutir na ibs i od miesiąca controloc 40. W badaniu usg trzustka widoczna i prawidłowa. Stłuszczona wątroba, ale próby wątrobowe ok. Ponadto oprócz wspomnianej amylazy podwyższony cholesterol 225, reszta badań ok. Jestem osobą aktywną i bez nadwagi. Waga stała - 1kg cały czas. Jakie badania wykonać w celu diagnostyki tej amylazy i problemów ze stolcem?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy jazda na rowerze w moim przypadku jest niewskazana?

Dzień dobry, mam 21 lat i ważę 109kg. Od 14 rż. mam chondromalację rzepek a od ok. 2 lat zaczęły się problemy z kręgosłupem piersiowym. Opis RTG kręgosłupa piersiowego: Spłycona fizjologicznie kyfoza piersiowa. Obniżenie przestrzeni kręgowych Th1/Th2/Th3/Th4/Th5/Th6/Th7. Lewowypukłe skrzywienie górnego... Dzień dobry, mam 21 lat i ważę 109kg. Od 14 rż. mam chondromalację rzepek a od ok. 2 lat zaczęły się problemy z kręgosłupem piersiowym. Opis RTG kręgosłupa piersiowego: Spłycona fizjologicznie kyfoza piersiowa. Obniżenie przestrzeni kręgowych Th1/Th2/Th3/Th4/Th5/Th6/Th7. Lewowypukłe skrzywienie górnego odcinka kręgosłupa Th ze szczytem na wysokości Th3. Kąt Cobba ok. 23,4st. Obecnie odczuwam większe dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Moje pytanie jest następujące: czy jazda na rowerze w moim przypadku jest przeciwwskazana? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co robić z bólem miednicy, ud i kręgosłupa?

Witam, jestem kobietą, lat 20. Od paru miesięcy czuję ból miednicy przy codziennych czynnościach. Od paru dni przeszło to też na tępy ból krzyża, promieniujący do ud. Ujawnia się przy każdej czynności. Myślałam, że moze to rwą kulszowa,... Witam, jestem kobietą, lat 20. Od paru miesięcy czuję ból miednicy przy codziennych czynnościach. Od paru dni przeszło to też na tępy ból krzyża, promieniujący do ud. Ujawnia się przy każdej czynności. Myślałam, że moze to rwą kulszowa, ale słyszałam że jest to ogromny ból, a mój jest jeszcze do zniesienia. Dodam, że moja babcia, mama i siostra mają zwyrodnienie stawów i kręgosłupa. Zastanawiam się co zrobić żeby wyeliminować ból. Dodam, że z rana jest znośnie, gorzej zaczyna być około południa, a wieczorami i w nocy najgorzej. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co mam robić z tym drętwieniem kończyn?

Miałem zabieg urologiczny, zastrzyk w kręgosłup - prawdopodobnie znieczulenie podpajęczynówkowe i od tego czasu drętwieją mi ręce i nogi - bardziej lewa strona. Minęło 48h od znieczulenia. Wcześniej nie miałem takich problemów, lecz mam kilka zwyrodnień, chorobę scheuermanna, esowate... Miałem zabieg urologiczny, zastrzyk w kręgosłup - prawdopodobnie znieczulenie podpajęczynówkowe i od tego czasu drętwieją mi ręce i nogi - bardziej lewa strona. Minęło 48h od znieczulenia. Wcześniej nie miałem takich problemów, lecz mam kilka zwyrodnień, chorobę scheuermanna, esowate skrzywienie kręgosłupa, bulging disc w lędźwiowym. Ogólnie ciężko mi stać dłużej niż 30 minut czy leżeć dłużej niż godzinę, bo ból jest taki, że muszę się przekręcać, wiercę się itd. Ale teraz doszedł ten objaw drętwienia, czy takiego osłabionego czucia. Jak jest zimno to jeszcze bardziej to czuć. Co się mogło stać? Czy to wina znieczulenia? Jak sądzę pewnie trzeba udać się do neurologa, ale może istnieje jakieś inne wyjaśnienie, a może trzeba czekać i samo przejdzie? Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mam te bóle kręgosłupa i stopy?

Witam mam 34 lata i BOL KREGOSLUPA LEDZWIOWEGO, BOL PRAWEJ STOPY PRZY CHODZENIU, LODOWATE PLECY W TEJ OKOLICY ORAZ STOPY, DRETWIENIE , SKURCZE, ZIMNE POTY ZA DNIA I NOCY. przez cale zycie ciezko pracowalem fizycznie mialem bole kregoslupa lekarze zapisywali... Witam mam 34 lata i BOL KREGOSLUPA LEDZWIOWEGO, BOL PRAWEJ STOPY PRZY CHODZENIU, LODOWATE PLECY W TEJ OKOLICY ORAZ STOPY, DRETWIENIE , SKURCZE, ZIMNE POTY ZA DNIA I NOCY. przez cale zycie ciezko pracowalem fizycznie mialem bole kregoslupa lekarze zapisywali tylko tabletki i zmiane pracy bez skutku bolalo ale sie przyzwyczaiłem do tego bolu i innych dolegliwosci. Dokladnie miesiac temu w pracy zamykalem drzwi od samochodu ciezarowego i nagle nie moglem sie ruszyc tak mnie zlapal bol w okolicy ledzwi w przychodni dostalem zastrzyk przeciwbolowy i mase tabletek ze to jest kontuzja i przejdzie. Nic nie przechodzi moze jest bol troszke mniejszy ale sa takoe dolegliwosci na ktore nie zwracalem uwagi wczesniej BOL KREGOSLUPA LEDZWIOWEGO, BOL PRAWEJ STOPY PRZY CHODZENIU, LODOWATE PLECY W TEJ OKOLICY ORAZ STOPY, DRETWIENIE , SKURCZE, ZIMNE POTY ZA DNIA I NOCY. Lekarze powiedzieli ze to nic takiego i to nie ma nic wspolnego z bolem kregoslupa nie wiem co mam juz robic i czego sie lapac POMOCY. Dodam ze bylem u kilku lekarzy i prywatnie u neurologa
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Patronaty