Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 7 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

RTG kręgosłupa: Pytania do specjalistów

Jakie postępowanie po wypadku należy wdrożyć?

Dzień dobry, Kilka lat temu miałam wypadek samochodowy. Samochód wylądował na boku. Na miejscu była karetka, powiedzieli ze wszytko jest dobrze. Po paru godzinach ból pleców się nasilał. Z racji wieku, nie mogłam sama dotrzeć do szpitala, a rodzice zbagatelizowali... Dzień dobry, Kilka lat temu miałam wypadek samochodowy. Samochód wylądował na boku. Na miejscu była karetka, powiedzieli ze wszytko jest dobrze. Po paru godzinach ból pleców się nasilał. Z racji wieku, nie mogłam sama dotrzeć do szpitala, a rodzice zbagatelizowali sprawę. Nie miałam żadnych badań. Ostatnio z powodu bólu kręgosłupa miałam wykonane RTG kręgosłupa szyjnego i wyszło zniesienie lordozy szyjnej. Jakie jest dalsze postępowanie? Jak to się leczy? Jakie jeszcze badania mogę wykonać, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku? Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznaczają takie wyniki prześwietlenia RTG kręgosłupa szyjnego?

Witam serdecznie. Proszę o interpretację wyników prześwietlenia RTG kręgosłupa szyjnego. Spłycenie lordozy szyjnej. Przesunięcie trzonów kręgów na poziomach C2/C3 i C3/C4 do tyłu – do 1/4 ich szerokości. Obniżenia wysokości krążków międzykręgowych C4/C5, C5/C6 i C6/C7. Wysokość pozostałych krążków międzykręgowych oraz wysokość trzonów kręgów a także ich struktura kostna prawidłowa.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mam ten ból nogi mając 38 lat?

Przyczyna bólu nogi. Od wielu miesięcy walczę z bólem nogi. Początkowo wydawało się że problem to źle dobrane obuwie bo ból był w stopie. Z czasem ból pojawiał się też w kolanie i biodrze. Pojawił się też ból w... Przyczyna bólu nogi. Od wielu miesięcy walczę z bólem nogi. Początkowo wydawało się że problem to źle dobrane obuwie bo ból był w stopie. Z czasem ból pojawiał się też w kolanie i biodrze. Pojawił się też ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa rano po przebudzeniu. RTG całej kończyny nic nie wykazał, USG kolana również nic. Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego wykazał torbiel, która zdaniem ortopedy jest niegroźna i nie powoduje bólu oraz zwyrodnienia kręgosłupa. Nadal jednak nie ma odpowiedzi na przyczynę bólu. Obecnie najbardziej dokuczliwy jest ból stopy, w śródstopiu po zewnętrznej stronie. Ból pojawia się też na wysokości pięty z tyłu nogi - dokuczają nawet ciaśniejsze skarpetki. Odczuwane jest b. bolesne pulsowanie i mrowienie. Oczekuję jeszcze na badanie przewodnictwa korzeni nerwowych ale ból jest dokuczliwy i utrudnia codzienne funkcjonowanie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza wynik RTG kręgosłupa u 71-latki?

Co oznacza ten wynik Proszę o interpreracje rtg kręgosłupa szyjnego Przetrwaly mostek kostny nad tetnica kręgowa na poziomie c1 Obniżenie przestrzeni m kręgowych C5 c6 c6 c7 zmiany zwyrodnieniowe kręgów i stawów kręgowych
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jakub Wiśniewski
Dr n. med. Jakub Wiśniewski

Jak postępować z bólem kręgosłupa piersiowego?

Od dłuższego czasu odczuwam bol kregoslupa piersiowego.Czasem utrudnia oddychanie Zostało wykonane rtg kregoslupa piersiowego.Wynik Stwierdza sie:cechy niewielkiej lewostronnej skoliozy kregoslupa piersiowo-ledzwiowego i pogłębienie kifozy piersiowej.Masywna prawostronna hiperostoza odcinka piersiowego. Cechy obniżonej mineralizacji kostnej.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jakub Wiśniewski
Dr n. med. Jakub Wiśniewski

Jak dalej diagnozować bóle zatok i głowy?

Dzień dobry, Mam wątpliwości co do wszystkich badań które nałożyły się czasowo. W związku z tym, ze odczuwałam bóle zatokowe, laryngolog skierował mnie na Tk zatok przynosowych, które wykonałam 27.09.2022. Ze względu na bóle głowy udałam się na konsultacje do... Dzień dobry, Mam wątpliwości co do wszystkich badań które nałożyły się czasowo. W związku z tym, ze odczuwałam bóle zatokowe, laryngolog skierował mnie na Tk zatok przynosowych, które wykonałam 27.09.2022. Ze względu na bóle głowy udałam się na konsultacje do neurologa, które skierował mnie do MR z kontrastem głowy, z sugestia, ze nie spodziewamy się czegokolwiek. Badanie ma odbyć się 19.10. 10.10.2022 dostałam silnych zawrotów głowy i innych objawów w związku z czym, wykonano mi tomografie głowy bez kontrastu w tym dniu i nic nie wykryto. Laryngolog na sor polecił wykonać rtg kręgosłupa szyjnego. W związku z tym ze objawy nadal nie ustępują, zastanawiam się co wykonać pierwsze w pozostałych badaniach i jaki zachować odstep między badaniami, aby nie pogorszyć swojego stanu i zbytnio się nie naświetlić.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co robić z tym bólem gardła po infekcji?

Witam od 3 msc źle się czuję najpierw miałam chore gardło potem okazało się że to astma oskrzelowa. Wzięłam antybiotyk sunnamed. Pomogło z tym że w tym samym czasie zaczęły bardzo mnie boleć mięśnie stawy praktycznie całe ciało. Zaczęły... Witam od 3 msc źle się czuję najpierw miałam chore gardło potem okazało się że to astma oskrzelowa. Wzięłam antybiotyk sunnamed. Pomogło z tym że w tym samym czasie zaczęły bardzo mnie boleć mięśnie stawy praktycznie całe ciało. Zaczęły mi chodzić po ciele rakie prądy. Lekarka wysłała mnie na badanie krwi. Morfologia ok crp ok. Kineza kreatynowa też ok. Jonogram ok. Zbadany tylko sod i potas. W tym samym czasie bardzo zaczęły boleć mnie plecy. Rtg kręgosłupa wyszło dyskopatia l4/s1. Kreg przejściowy l5. Byłam u nerologa jednego zbadał mnie czekam na rezonans. Poszłam do kolejnego bo wciąż źle się czuję mam zawroty głowy. Prądy wciąż chodzą mi po ciele. Jestem osłabiona. Cały czas mam osłabione mięśnie. Lekarka rodzinna stwierdziła że uszkodziły się nerwy obwodowe. Poszłam do kolejnego neurologa i też w sumie z badania nic nie wyszło ale kompletnie nigdzie mnie nie wysłali. Od 3 msc bardzo się źle czuje. Bóle nie mijają. Co to może być.? Byłam jeszcze na rtg płuc wszystko ok. USG jamy brzusznej ok. Plecy pobolewaja ale nie aż tak bardzo. Chciałam zaZnaczyc że Od momentu tej grypy nie działają na mnie żadne leki Przeciwbólowe.. Biorę tylko neurovit.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza wynik RTG kręgosłupa u 28-latki?

Witam. Proszę o interpretacje rtg kregoslupa szyjnego: Splycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, wysokość trzonow oraz szerokosc przestrzeni m-k dostępnej ocenie zachowane, w pozycji badania pomniejszona przestrzen szczytowo potylicznej , zachowana szerokosc przestrzeni szczytowo obrotowej przedniej-okolica c1-c2 przeslonieta rzutujacymi się strukturami kostnymi-pelna... Witam. Proszę o interpretacje rtg kregoslupa szyjnego: Splycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, wysokość trzonow oraz szerokosc przestrzeni m-k dostępnej ocenie zachowane, w pozycji badania pomniejszona przestrzen szczytowo potylicznej , zachowana szerokosc przestrzeni szczytowo obrotowej przedniej-okolica c1-c2 przeslonieta rzutujacymi się strukturami kostnymi-pelna ocena niemożliwa.linia trzonowa tylnia zachowana . Drobne zwapnienie w rzucie tkanek miekkich prawej okolicy nadobojczykowej. Jest czym się martwić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza taki opis w wynikach RTG kręgosłupa?

Byłam na badaniu RTG kręgosłupa C i na opisie widnieje " zwężenie przestrzeni m-k, tyłozmyk trzonu c3 do c4 na 2mm, przodozmyk trzonnu c4 c5 na 2mm " Czy to może oznaczać? To coś groźnego?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jakub Wiśniewski
Dr n. med. Jakub Wiśniewski

Dlaczego mam zawroty głowy podczas leżenia?

Dzień dobry, od 1,5 ty. występują u mnie zawroty głowy - głównie w pozycji leżącej że zmianą na lewy bok oraz podczas zadzierania głowy w górę. Wyniki RTG pokazały Ruchomość kręgosłupa szyjnego w płaszczyźnie strzałkowej zachowana. W odgięciu nieznaczne -... Dzień dobry, od 1,5 ty. występują u mnie zawroty głowy - głównie w pozycji leżącej że zmianą na lewy bok oraz podczas zadzierania głowy w górę. Wyniki RTG pokazały Ruchomość kręgosłupa szyjnego w płaszczyźnie strzałkowej zachowana. W odgięciu nieznaczne - o ok. 2-3mm. - kręgozmyki ku tyłowi kręgów C2, C3 i C4, redukujące się w zgięciu. Poza tym - bez innych nieprawidłowych przemieszczeń trzonów. Zniesienie naturalnej lordozy szyjnej. Przewężenie przestrzeni międzytrzonowej C4-C5. Czy zawroty mogą być związane z powyższym schorzeniem?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jakub Wiśniewski
Dr n. med. Jakub Wiśniewski

Do jakiego lekarza muszę iść z tym problemem?

Ostatnio chodziłem do neurologa w sprawie problemów z kręgosłupem. Na razie zbadany szyjny RTG, MR, ogólna dehydratacja, wypuklina. Pytanie było m.in. o to czy czuję cokolwiek w stopach. Od paru dni tak jest, ale nie wiem czy ma to związek... Ostatnio chodziłem do neurologa w sprawie problemów z kręgosłupem. Na razie zbadany szyjny RTG, MR, ogólna dehydratacja, wypuklina. Pytanie było m.in. o to czy czuję cokolwiek w stopach. Od paru dni tak jest, ale nie wiem czy ma to związek z kręgosłupem. Jako nastolatek kopnąłem piłkę z tzw. dzioba, złamałem wtedy paznokieć wpół, krwi trochę było na skarpecie jak wróciłem do domu i tak przez lata nic z tym nie robiłem, będzie około 20. Nie mniej jednak, czasem czuję ból w tym miejscu, słyszalne strzelanie podczas ruchu góra/dół, przeskakiwanie, czasem muszę sobie to "nastawić" jak idę i wtedy wyginam stopę tak długo, aż nie strzeli, wtedy jest komfort. W ciągu ostatnich kilku dni doszło do tego pulsowanie i ogólne wrażenie napięcia właśnie w paluchu, ale też i mrowienie i losowe kłucie palców, jak by igłą w całej stopie. Przy manualnym ruchu czuję jak coś w stawie przeskakuje, przy odgięciu w bok, co nie ma miejsca przy zdrowym lewym paluchu, tamta strona jest stabilna. Długi opis, ale pytanie mam, do kogo się z tym udać? Neurolog wskazany na pewno, fizjoterapeuta, ortopeda też, ale bardziej mi chodzi co w tym przypadku byłoby priorytetem w sensie badań, do kogo najpierw się uda i co to może potencjalnie być?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jakub Wiśniewski
Dr n. med. Jakub Wiśniewski

Co oznacza opis RTG przy silnym bólu kręgosłupa?

Dzień dobry, z silnym polem kręgosłupa ,szczególnie lewej strony zostałam skierowana na rtg . Wynik : lewostronna skolioza lędźwiowego odcinka kręgosłupa z pogłębieniem fizjologicznej lordozy . Częściowa lumbalizacja S1. Czy to może dawać tak silne dolegliwości bólowe ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy w RTG pokaże rozedmę płuc?

Dzidn dobry Paliłem 20 lat ponad 3 miesiące temu żuciłem palenie leczę się psychiatrycznie od 8 roku życia i od 3 miesięcy na tle psychicznym cały czas od rana do do wieczora wydmuchuje powietrze i od miesiaca mam niesamowite bóle... Dzidn dobry Paliłem 20 lat ponad 3 miesiące temu żuciłem palenie leczę się psychiatrycznie od 8 roku życia i od 3 miesięcy na tle psychicznym cały czas od rana do do wieczora wydmuchuje powietrze i od miesiaca mam niesamowite bóle w klatce piersiowej też w żebrach mam dusznosci saturacja spada do 90 procent automatyczna łapę powietrze bo mi czasami się tak zdaża ze brakuje mi powietrza mam bóle mięśni ze nie moge nic utrzymdc w rekach boję się że przez psychikę zrobiłem sobie rozedme płuc panie doktorze czy mogę zrobić sobie rtg pluc jak miałem robione 6 albo 7 rtg klatki piersiowej przodu a z bokami 8 albo 9 razy jeszcze miałem rtg kregoslupa to razem byłem naświetlany w tym roku 2022.r kolo14 razy z kręgosłupem.I chciałem za pytać czy mogę mieć zrobione rtg pluc bo kardiolog mi dala skierowanie jak można zrobić to chciałem się za pytać czy w rtg pokaże rozedme płuc bardzo proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak zdiagnozować te zawroty głowy?

Dzień dobry, Jestem mężczyzną, wiek: 19 lat. Od początku kwietnia br., (tj. od ponad dwóch miesięcy) mam problem z praktycznie ciągłymi lewostronnymi zawrotami głowy, nie łączącymi się jednak z utratą równowagi, wirowaniem otoczenia itd. Ponadto na jednej z żył... Dzień dobry, Jestem mężczyzną, wiek: 19 lat. Od początku kwietnia br., (tj. od ponad dwóch miesięcy) mam problem z praktycznie ciągłymi lewostronnymi zawrotami głowy, nie łączącymi się jednak z utratą równowagi, wirowaniem otoczenia itd. Ponadto na jednej z żył na czole (nieco powyżej lewego oka) zauważyłem przy dotykaniu pewne zgrubienie, być może tamujące dopływ krwi do mózgu (nie mam na to żadnych pewnych dowodów, ponieważ badania o których wspomnę później nie wskazywały konkretnej diagnozy). Czasami też zauważam lekkie pieczenie i łzawienie z lewego oka, zazwyczaj trwające do kilku-kilkunastu minut. W związku z wymienionymi dolegliwościami pod koniec kwietnia zgłosiłem się do ortopedy, szukając przyczyny objawów w zwyrodnieniu kręgosłupa szyjnego. Na wykonanym kilka dni później rentgenie w/w części pleców widoczne były zmiany w położeniu kręgów (ich zbliżenie), jednak na wizycie kontrolnej powiedziano mi, że z pewnością nie są one odpowiedzialne za zawroty głowy i doradzono konsultację z neurologiem - tak też zrobiłem. Lekarz na wstępie wypisał mi skierowanie na rezonans magnetyczny głowy i zaprosił do siebie po otrzymaniu wyniku. Obraz wraz z opisem otrzymałem w II połowie maja, na jego omówienie natomiast udałem się w ostatni poniedziałek (13.06). Wniosek z rozmowy był prosty - nie ma potrzeby kontynuowania wizyt neurologicznych, ponieważ w badaniu nie zauważono większych nieprawidłowości. Ostatnim krokiem na jaki się dotychczas (dzisiaj) zdecydowałem było zrobienie USG tętnicy szyjnej w celu sprawdzenia tempa przepływu krwi w jej okolicach. Jak łatwo się domyślić, tak samo, jak w poprzednich przypadkach, nie stwierdzono żadnych odchyleń od normy. Stąd moje pytanie - w jaki sposób mam dalej postępować, żeby wreszcie dotrzeć do źródła problemu i ew. zacząć leczenie? Z góry dziękuję za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może znaczyć taki wynik badania radiologicznego?

Bóle w dolnej części kręgosłupa promieniujące głównie do prawej nogi. Wynik badania radiologicznego; "Sklerotyzacja dolno-przedniej części trzonu kręgu l4. Wyciągniecia krawędzi przenio-bocznej trzonu kręgu l4. Obniżenie przestrzeni m-kręgowej na wys. L4-L5. Wysokość trzonu zachowana. Proszę o diagnozę
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza taki wynik badania znamienia melanocytowego?

Dziendobry. Podczas wywiadu u lekarza rodzinnego diagnoza: Znamie melancytowe atypowe, stopa lewą, wskazanie pilne leczenie zabiegowe.Pozostale znamiona melancytowe bez cech antypii. Wskazana dalsza obserwacja, nadmierne pocenie się. Po wykonaniu Rtg kręgosłupa. Rozpoznanie glówne: G55.8 - Ucisk korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych w innych chorobach sklasyfikowanych gdzie indziej Dodatkowe:M50 Choroby krążków międzykręgowych szyjnych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza taki wynik RTG kręgosłupa u 39-latki?

Co oznacza wynik RTG kręgosłupa w odcinku szyjnym i jakie powinno być dalsze postępowanie? Czy zmiany są bardzo poważne? Zniesienie lordozy szyjnej. Obniżenia przestrzeni m-k C5-C7. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów c5,c6 i c7, w stawach m-k i Luschki. Poza tym części kostne na wykonanych radiogramach beż uchwytnych zmian.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te objawy mają związek z niedoczynnością tarczycy?

Pewnego dnia dostalam zawrotów głowy i szumu w uszach z dnia na dzień . Okazało się ze mam niedoczynnosc tarczycy dostałam na początek euthyrox 25 lecz do dnia dzisiejszego nie czuje się lepiej później n50, badania krwi w porządku ,... Pewnego dnia dostalam zawrotów głowy i szumu w uszach z dnia na dzień . Okazało się ze mam niedoczynnosc tarczycy dostałam na początek euthyrox 25 lecz do dnia dzisiejszego nie czuje się lepiej później n50, badania krwi w porządku , tk głowy również , rtg kręgosłupa , byłam u 2 laryngologow słuch dobry - czy to wina niedoczynnosci daje takie objawy ? Nie mam nerwicy
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie badania jeszcze wykonać w związku z bólem ręki i nogi?

Dzień dobry, już nie wiem co robić od ponad tygodnia boli mnie lewa ręka, ból promieniuje jakby od łopatki, dodatkowo doszedł ból lewej nogi, badania jakie wykonałam bez znaczących zmian i są one ok to RTG klatki piersiowej plus boczne,... Dzień dobry, już nie wiem co robić od ponad tygodnia boli mnie lewa ręka, ból promieniuje jakby od łopatki, dodatkowo doszedł ból lewej nogi, badania jakie wykonałam bez znaczących zmian i są one ok to RTG klatki piersiowej plus boczne, rezonans kręgosłupa, tomografia głowy, badania krwi wszystkie w normie, z wyjątkiem ob, norma do 20 ( u mnie 23), przy czym wskaźnik crp 1,17. Dodam, że w lewej piersi mam torbiel, badany co trzy miesiące, który od ostatniego usg zmalał. Dodam , że mam niedoczyność tarczycy oraz refluks. Jakie badania jeszcze powinnam wykonać.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy mogę mieć chorobę kości?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kręgosłupa. Pol roku temu urodziłam dziecko. W ciąży zaczęły mi się problemy z biodrami, czasami tak że z łóżka nie umiałam wstać. Utrzymuje mi się to do teraz szczególnie biodro prawe boli i kręgosłup... Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kręgosłupa. Pol roku temu urodziłam dziecko. W ciąży zaczęły mi się problemy z biodrami, czasami tak że z łóżka nie umiałam wstać. Utrzymuje mi się to do teraz szczególnie biodro prawe boli i kręgosłup lędźwiowy. Robiłam rtg odcinka lędźwiowego i wyszła mi lordoza wyrównawcza odcinka L. Czy taka diagnoza może sprzyjać bólowi biodra? Chodzę na ćwiczenia na zdrowy kręgosłup ale boli dalej. Czasem myślę czy nie mam jakiegoś raka kości ale moje wyniki badań krwi łącznie z crp zawsze są w normie.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Patronaty