Jak leczyć ten silny ból kręgosłupa u 30-latki?

Witam. Mam 30 lat. Czasem zdarza mi się wstać z mocnym bólem w dole kręgosłupa do tego stopnia, że pierwsze kilka minut nie mogę się podnieść. Ostatnio doszły do tego bóle w nogach tylko te już nie ustępują nawet na chwilę. Czy chodzę, leżę stoje czy siedzę cały czas czuje ból, coś jakby mrowienie, ale na tyle silne, że nie jestem w stanie wieczorem usnąć, promieniujące od stóp do dolnej części kręgosłupa. Zostałam wysłana na RTG kręgosłupa jednak wizytę kontrolną do swojego lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu. Wyniki RTG : Nieznaczne lewostronne wybroczenie kr. L -S ze spłyceniem lordozy lędźwiowej. Obniżenie wysokości krążka m- kręgowego L5/S1 z odczynem osteosklerotycznym trzonu L5. Kręgozmyk II/III st. L5 nad S1. Wysokość trzonów prawidłowa. Częściowo zatarty lewy staw krzyżowo - biodrowy. Czy powinnam się martwić ? Czy na spokojnie poczekać na wizytę u lekarza prowadzącego ? Może jest jakiś sposób abym do tego czasu mogła chociaż usypiać bez bólu ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA, 31 LAT 9 miesięcy temu

Powinna Pani przede wszystkim wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa i pilnie skonsultować się z neurologiem lub neurochirurgiem. Należy ustalić optymalny sposób leczenia ewentualnych zmian (operacyjne lub zachowawcze). Po wykonaniu badania należy także skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą, który pomoże wykryć zaburzenia równowagi mięśniowej i wdrożyć odpowiednie ćwiczenia i czynności rehabilitacyjne. Leczenie bólu może opierać się na lekach dostępnych bez recepty (jeżeli nie ma przeciwwskazań do ich stosowania) np. paracetamol, pyralgina, ibuprofen czy ketoprofen zgodnie z ulotką. Jeżeli taka terapia nie będzie wystarczająca, powinna Pani pomyśleć o konsultacji w poradni leczenia bólu.