Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 7 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drętwienia i mrowienia: Pytania do specjalistów

Z czym mogą być związane takie nagłe nasilające się bóle?

Od paru lat męczy mnie nasilający się ból,którego nie udało mi się zdiagnozować. Odczuwam : -nagłe dosyć silne bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujące do bioder i na całej szerokości pleców; - powtarzające się bóle kończyn dolnych i górnych... Od paru lat męczy mnie nasilający się ból,którego nie udało mi się zdiagnozować. Odczuwam : -nagłe dosyć silne bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujące do bioder i na całej szerokości pleców; - powtarzające się bóle kończyn dolnych i górnych (drętwienie, mrowienie, ciężkość, sztywność) - nagłe uczucie poparzenia skóry na dłoniach i także na twarzy bez widocznych zaczerwien i obrzęków. Badania w kierunków chorób reumatologicznych nie dały niepokojących wyników. Chciałabym zasięgnąć rady tutaj,zanim pójdę do lekarza,który może powiedziec,że wymyślam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym drętwieniem nogi?

Boli i drętwieje często mi lewa noga . Nieraz prawie cała. Robiłam USG Doppler i nic nie wykazało. Od czego to może być?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co mam robić po przeciążeniu barku?

Dzień dobry mam o to taki problem, w ubiegłym roku przeciążyłem bark, a w marcu podnosząc dosyć ciężki karton poczułem silny ból. Od tego czasu notorycznie boli mnie bark ból promieniuje do łopatki, łokcia czy pachy. Czuje drętwienie palcy,... Dzień dobry mam o to taki problem, w ubiegłym roku przeciążyłem bark, a w marcu podnosząc dosyć ciężki karton poczułem silny ból. Od tego czasu notorycznie boli mnie bark ból promieniuje do łopatki, łokcia czy pachy. Czuje drętwienie palcy, kończę rehabilitacje po której nie czuje poprawy a raczej większy ból po ćwiczeniach. Na rtg nic nie wyszło ma usg z marca zapalenie kaletki podbarkowej oraz ścięgna głowy długiej bicepsa z obecnością płynu w pochewce.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Czy można wyleczyć te stany lękowe?

Dzień dobry, od pótora miesiąca zmagam się ze stanami lękowymi. W dużym napadzie lęku zaczęły mi dretwiec stopy potem lewa ręka i twarz. Dolegliwości pozostały momentami ustępują w ciągu dnia zazwyczaj wracają. Twarz drętwieje mi w okolicach szczęki czasami... Dzień dobry, od pótora miesiąca zmagam się ze stanami lękowymi. W dużym napadzie lęku zaczęły mi dretwiec stopy potem lewa ręka i twarz. Dolegliwości pozostały momentami ustępują w ciągu dnia zazwyczaj wracają. Twarz drętwieje mi w okolicach szczęki czasami po prawej czasami po lewej, czasami język albo usta. Mam tez bezbolesnie skurcze w różnych miejscach ciała i czasami sztywne mięśnie. Od niedawna mam tez słabość w mięśniach nóg i lewej ręki. Zrobiłam rezonans magnetyczny (bez kontrastu) i wszytstko w normie, podstawowe badania krwi tarczyca wszytsko w normie. Przebadało mnie dwóch neurologów i tez uznali ze wszytsko ok. Zaczęłam chodzić do psychoterapeuty, bo objawy mogą wskazywać na nerwice lękowa. Boje się nadal jednak ze może być to SM albo inna straszna choroba. Czy mam robić jeszcze jakieś badania??? Lęk towarzyszy mi nieustannie powodując tez zawroty głowy i bardzo szybkie bicie serca. Proszę o pomoc czy mam się bać jakiejś choroby czy zostawic badania i leczyć się psychiatrycznie
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Marciniak
Mgr Joanna Marciniak

Czy takie TSH jest zbyt wysokie?

Dzień dobry. Mam 25 lat. Moje TSH wyszło 2,6. Czytałam, że jest nieco za wysokie na mój wiek. Dodatkowo bardzo szybko schudłam nie odchudzając się. Jestem przewlekłe zmęczona, mam osłabiona odpornosc oraz zauważyłam drzenie i drętwienie dłoni.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza takie stwierdzenie w RTG stawu?

Witam, co oznacza jeśli na rtg stawu skroniowo zuchwowego wyszło: ,,dyskretne poszerzenie szpary lewego stawu skroniowo zuchwowego,, Przeskakuje mi również szczeka podczas gryzienia twardych rzeczy, Ostatnio pojawiło się także lekkie drętwienie lewego policzka które promieniuje od ucha oraz wczoraj mrowienie lewej dłoni. Pomocy
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jakie powinno być dalsze postępowanie z tym zębem?

Byłem dzisiaj u dentysty jako pacjent bólowy, co nie do końca było prawda. Lekarz po usunięciu próchnicy stwierdził o rozleglym ubytku oraz zasugerował leczenie kanałowe. Nie zdecydowałem się na te opcje oraz wybrałem zastosowanie lekarstwa. Zgodnie z lekarzem, są... Byłem dzisiaj u dentysty jako pacjent bólowy, co nie do końca było prawda. Lekarz po usunięciu próchnicy stwierdził o rozleglym ubytku oraz zasugerował leczenie kanałowe. Nie zdecydowałem się na te opcje oraz wybrałem zastosowanie lekarstwa. Zgodnie z lekarzem, są niewielkie szanse na powodzenie, lecz nie było powiedziane ze ich nie ma. Ząb nie dawał żadnych oznak bólowych, a te które występowały były zauważalne dopiero gdy skupiłem się na nim- bólem tego nazwać nie można. Nie czułem mrowienia ani żadnego szczególnego reagowania na gryzienie(chociaż unikałem gryzienia ta strona jamy ustnej) jak i na zimne oraz słodkie. Nie czułem żadnych objawów wskazujących na infekcje miazgi. Aktualnie ząb mnie „swędzi”, jest podrażniony, ale nie boli szczególnie, jestem 2 godziny po usunięciu próchnicy oraz zaaplikowania lekarstwa jak i fleczera, oraz wnioskuje ze jest to naturalna reakcja na borowanie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała

Dlaczego mam te uderzenia gorąca w plecach?

Od kilku dni mam uderzenia gorąca w obrębie pleców (bardziej w okolicy lewej łopatki) i przy tym też przy sercu, tak jakby to promieniowało, tylko ciężko mi stwierdzić czy promieniuje od serca do pleców czy odwrotnie. Dodatkowo jak dotykam klatki... Od kilku dni mam uderzenia gorąca w obrębie pleców (bardziej w okolicy lewej łopatki) i przy tym też przy sercu, tak jakby to promieniowało, tylko ciężko mi stwierdzić czy promieniuje od serca do pleców czy odwrotnie. Dodatkowo jak dotykam klatki piersiowej po lewej stronie, tak jakby przy sercu to pojawia się ból przy dotykaniu, nie za każdym razem.Trwa to chwilę, ale powtarza się dość często. Boję się, że może to być stan przedzawałowy (mój tata zmarł na zator płucny w wieku 45 lat i mam najgorsze scenariusze w głowie). W tamtym roku jeździłem po lekarzach, byłem u 2 kardiologow i pulmonologa. Miałem wtedy kłucia w klatce piersiowej, ogólne uderzenia gorąca, mrowienie nóg. Ale wtedy wszystko rzekomo było ok. Zasugerowano mi nawet, że po śmierci taty mogę mieć zaburzenia lękowe, ale sam nie wiem.. Od śmierci taty minęły już 3 lata. Ostatnie jakieś epizody związane z moim zdrowiem miały miejsce w tamtym roku, a teraz znowu wróciły, tylko tym razem inaczej się to objawia. Od czego mogą pojawiać się te uderzenia gorąca w konkretnym miejscu na ciele. Do jakiego lekarza ewentualnie się z tym udać?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego odczuwam to drętwienie ud?

Witam. Od 12h czuje odrętwienie i delikatne mrowienje na zewnętrznej części obu ud. Pojawiło się przed pójściem spać i utrzymuje się po obudzeniu. Jaka może być tego przyczyną? Czy trzeba udać się do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego miewam te mrowienia karku?

Dzień dobry. Mam od jakiegoś tygodnia mrowienie karku i delikatnie wchodzi mi jakby na plecy, trwa to chwilę, mija na kilka minut i znowu się pojawia . Od czego to może być ? Czy przyczyną może być zwyrodnienie kręgosłupa? A... Dzień dobry. Mam od jakiegoś tygodnia mrowienie karku i delikatnie wchodzi mi jakby na plecy, trwa to chwilę, mija na kilka minut i znowu się pojawia . Od czego to może być ? Czy przyczyną może być zwyrodnienie kręgosłupa? A konkretnie kręgów szyjnych? Czy może mało magnezu bądź potasu w organizmie ? A może coś innego jest przyczyną? Lekarz twierdzi , że to objawy somatyczne nerwicy się tak objawiają u mnie, na którą choruje już jakieś 7 lat. Dodam tylko,że jak źle śpię tzn ucieknie mi poduszka i mam kark w "powietrzu" to mam straszny ból głowy na drugi dzień i to na pewno jest od kręgosłupa ale to mrowienie ?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co robić z odrętwieniem skóry na nodze?

Czy zaburzenie czucia, odrętwienie skóry na piszczelu w 3-4 dobie po rekonstrukcji ACL jest normalne? Co z tym robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Z czego mogą wynikać takie mrowienia i drętwienia kończyn?

Witam, od kilku dni pojawia się u mnie mrowienie kończyn, w nocy nie tego odczuwam. Zrobiłam badania krwi z których tylko jest na granicy dolnej normy (wit.b12) 200 przy normie 220-770, czy to może być powód uczucia mrowienia? Dodam, że... Witam, od kilku dni pojawia się u mnie mrowienie kończyn, w nocy nie tego odczuwam. Zrobiłam badania krwi z których tylko jest na granicy dolnej normy (wit.b12) 200 przy normie 220-770, czy to może być powód uczucia mrowienia? Dodam, że jestem zestresowaną, przewrażliwioną osobą, która co rusz biega do innego specjalisty. Zaczęło się ok.2lata temu, neurolog w badaniu niczego złego nie widział (doskwierały mi ciągle bóle głowy) a ja i tak zrobiłam prywatnie TK głowy, które na szczęście niczego nie wykazało, byłam też u okulisty, wykonałam USG brzucha, byłam u kardiologa, ginekologa. Ok.3m-ce temu znów byłam u neurologa, ale w badaniu niczego nie pokojącego nie zobaczył. Od kilku dni pojawiły się te mrowienia i zastanawiam się czy nie powinnam znów zrobić jakiegoś badania obrazowego głowy? Wchodzę też w okres menopauzy (od kilku pokoleń w rodzinie przed 40tym rokiem życia). Nie wiem już gdzie powinnam pójść i jakie badania wykonać. Czuję ciągły lęk o swoje zdrowie, a gdy wystąpią jakieś objawy, np. tak jak teraz to mrowienie to wyczytuje z internetu najgorsze diagnozy i nakręcam się. Od jednego lekarza usłyszałam, że powinnam zająć się kręgosłupem ze względu na bóle głowy i drętwienie kończyn. Od innego, że powinnam raczej porozmawiać z psychologiem ponieważ może to być nerwica. Proszę o pomoc co powinnam zrobić? Rodzina ma mnie już za panikarę i hipochondryczkę a ja się po prostu boję zachorować na coś poważnego
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mam zawroty głowy i jestem osłabiona?

Dzień dobry, od ponad tygodnia źle się czuję. Mam takie objawy jak zawroty głowy, robi mi się słabo, czuję mrowienie w nogach (głównie w stopach), ciągle jest mi zimno, a jednocześnie się pocę. Lekarz POZ podejrzewał cukrzycę, gdyż... Dzień dobry, od ponad tygodnia źle się czuję. Mam takie objawy jak zawroty głowy, robi mi się słabo, czuję mrowienie w nogach (głównie w stopach), ciągle jest mi zimno, a jednocześnie się pocę. Lekarz POZ podejrzewał cukrzycę, gdyż mój wynik cukru na czczo z palca wynosił 112. Zalecił wykonanie testu obciążenia glukozą, moje wyniki to 90,2 mg/dl przed wypiciem glukozy i 82,31 mg/dl po wypiciu glukozy. Czy są one prawidłowe? Zdziwiło mnie, że wynik po wypiciu glukozy jest niższy niż na czczo. Lekarz jednak stwierdził, że wszystko jest w porządku i nic więcej nie może dla mnie zrobić. Ja jednak nadal źle się czuję... Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można dopoić niemowlę wodą w tej sytuacji?

Witam, Obecnie jestem w trakcie laktacji. Po porodzie dostałam bardzo szybko z powrotem regularne miesiączki. Zaobserwowałam, że przed każdą menstruacją powtarza się pewien schemat: nagle piersi stają się "oklapłe", produkują mniej mleka (sprawdzałam laktatorem - mam porównanie, tj. przed menstruacją... Witam, Obecnie jestem w trakcie laktacji. Po porodzie dostałam bardzo szybko z powrotem regularne miesiączki. Zaobserwowałam, że przed każdą menstruacją powtarza się pewien schemat: nagle piersi stają się "oklapłe", produkują mniej mleka (sprawdzałam laktatorem - mam porównanie, tj. przed menstruacją z jednej piersi schodzi ok.120 ml, a tuż przed ledwo 60, czasami 40...), w dodatku dziecko robi się marudne i mam wrażenie, że mało pije, bo denerwuje się przy piersi, że tak mało leci. Wiem, że nie ma badań, które poprą moją tezę, ale zapewniam, że nie jestem nowicjuszką i nie jest to panika przeciętnej matki polki, która z obawy sięga od razu po mleko modyfikowane. Przechodząc do meritum: jestem obecnie przed kolejnym krwawieniem, a są straszliwe upały. Dziecko wypiło dzisiaj chyba rekordowo mało. Wkurza się przy piersi, więc nie próbuję przystawiać go na siłę. Pije po 3-5 minut i się odrywa, zresztą sama czuję, że nie ma już wtedy wypływu (charakterystycznego mrowienia w brodawkach). Nie chcę jednak, aby się odwodniło... Czy można w tak kryzysowej sytuacji podawać mu wodę do picia w ciągu dnia?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego miewam te drgania mięśni łydek?

Dzień dobry, od kilku tygodni występują u mnie niewielkie drgania mięśni, głównie łydek, ale również ramion oraz szyji i klatki piersiowej oraz mrowienie w dłoniach i stopach. Nie są bolesne, ale nieco niepokojące. Do tego odczuwam silne zmęczenie utrzymujące się... Dzień dobry, od kilku tygodni występują u mnie niewielkie drgania mięśni, głównie łydek, ale również ramion oraz szyji i klatki piersiowej oraz mrowienie w dłoniach i stopach. Nie są bolesne, ale nieco niepokojące. Do tego odczuwam silne zmęczenie utrzymujące się czasami cały dzień. Lekarz rodzinny zalecił mi suplementacje magnezu i witaminy b6 przez 20 dni. Po około tygodniu suplementacji objawy nie ustąpily, wykonałem na własną rękę pełny jonogram i wszystkie wyniki są w normie. Czy to może być coś poważnego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być jakieś przewlekłe zatrucie metalami ciężkimi?

Witam! Mam 23 lata. Od jakiegoś czasu mam różne dolegliwości. Na początku zaznaczę, że nie mam jakichś poważnych alergii, co prawda zmagałam się nie raz ze stresami różnego rodzaju, miałam analizy, lęki, niechciane myśli itd. trochę wiem już w... Witam! Mam 23 lata. Od jakiegoś czasu mam różne dolegliwości. Na początku zaznaczę, że nie mam jakichś poważnych alergii, co prawda zmagałam się nie raz ze stresami różnego rodzaju, miałam analizy, lęki, niechciane myśli itd. trochę wiem już w tym temacie, bo sporo tego doświadczyłam, a obecna sytuacja nijak mi do tego nie pasuje, zresztą w sprawach stresowych ostatnio jest dużo lepiej, nie to co kiedyś. Ogółem chodzi o to, że nie raz zdarzały mi się takie objawy po wyjściu na zewnątrz jak krztuszenie, ból głowy, ból głowy potem występował dużo częściej, po dłuższym przebywaniu na zewnątrz czy otwartym oknie. Potem trochę się zdziwiłam bo któregoś dnia zakręciło mi się w głowie. Akurat TEGO TYPU zawrotu nie miałam nigdy, więc dosyć mnie to zastanowiło. Potem też mi się to zdarzyło, następnie zawroty głowy po otworzeniu rano oczu, gdy usiadłam, były chwilę i ustępowały. Nie codziennie, potem jakby przeszło to w takie zawroty przez większość dnia, uczucie niestabilności w głowie/oczach, uczucie chwiejności. Wiele albo większość razy to było tak, że różne z objawów pojawiały się po wyjściu na zewnątrz czy przy otwartym oknie. Był taki czas, że wychodziłam na zewątrz, byłam jakiś czas, a im dłużej byłam tym czułam się gorzej, zmniejszona koncentracja jakby, zapominanie rzeczy z chwilli przed, byłam jakbym się czegoś nawdychała, trudniejsze kojarzenie jakichś prostych faktów, czego byłam świadoma. Nie raz aż pieczenie w głowie. Po powrocie do domu i przebywaniu w nim przez jakiś czas (przy zamkniętym oknie, bo widziałam, że chodzi o coś na zewnątrz) objawy mijały. Akurat ta mniejsza koncentracja i zapominanie itd. to trwało krótszy czas. Zdarzały się jakby lekkie duszności, które ustępowały po piciu szałwi i narazie z tym w większości mam spokój. Ale są nadal zawroty głowy, nie raz w nocy cierpnie mi ręka, albo zdarzyło się, że ścierpnął mi bok, jakby część przy żebrach i ręka. Mrowienie w nogach, drganie mięśni takie w różnych miejscach, o ile kiedyś nie raz miałam drgania ale nie aż tak, a te po magnezie nie ustępują. Są bardziej wzmożone ogółem. Ból nóg się zdarzał, takie uczucie jakby od zdrętwienia. Ręce mi tak nie raz cierpną, ale jakoś inaczej, nie raz jak mi cierpnie ręka to mnie coś szczypie w niej, takie szczypiące cierpnięcie i nie zawsze szybko ustępuje. Zauważyłam, że szybciej niż dawniej cierpną mi kończyny przykładowo przy siedzeniu noga za nogę, szybciej cierpnie mi noga itd. Od jakiegoś czasu był ból szyi po prawej z tyłu czy karku po mocniejszym skręcie głowy w prawo, wydaje mi się, że z czasem bardziej to odczuwam, nie raz kark boli i ciężko mi się siedzi, ból też od prawej strony na dole głowy ale nie tylko z prawej. Bolało mnie też prawe ramię i strzykało mi jakby w kierunku prawego ucha, czasem ból na ramiona czy obojczyki. A i nie raz bóle w różnych miejscach na ciele. Po pierwsze od długiego już czasu po wyjściu na zewnątrz czuję dziwny zapach, jakby jakiś chemiczny czy nie wiem jaki...nie tylko ja to czuję, są osoby mi bliskie, którym też zdarzały się różne objawy, komuś też po wyjściu itd. Uważam, że jest coś po prostu rozpylane, ale nie rozpisuję się w tym temacie. Kto wie ten wie, o co chodzi. Nie wiem tylko dlaczego na mnie aż tak to działa, każdy organizm jest inny. Miałam morfologię, coś tam wyszło zaniżone czy zawyżone, nie pamiętam, może leukocyty, nie wiem. O ile potem byłam na sorze (bo miałam te zawroty) widziano te wyniki i nikt nic niepokojącego nie mówił, rodzinny lekarz po objawach stwierdził, że to niedotlenienie, co sama brałam najpierw pod uwagę, ale teraz już nie wiem. W tomografii głowy nic nie wyszło, miałam inne badania, na miażdżycę i jakieś inne, których już nie pamiętam, ale wyszły okej, badał mnie neurolog na sorze wtedy tak na szybko chyba, no i według niego okej. A i dodam, że po wyjściu na zewnątrz również zdarza mi się uczucie dławienia w gardle jakby miało mnie naciągać na kaszel, zdarzało się przyśpieszone bicie serca na zewnątrz. Zaznaczam kiedy to wszystko...Teraz jest tak, że jak jestem w domu to czuje się lepiej, ale nie do końca wszystko mija, to co na zewnątrz też przechodzi chyba do domu, ale zauważam poprawę gdy są zamknięte okna (bo co raz chłodniej). Moje pytanie brzmi: Czy to może być jakieś przewlekłe zatrucie metalami ciężkimi? Dawniej miałam jakieś objawy na zewnątrz, ale mniej. Mam wrażenie, że może mi się to skumulowało, może została przekroczona pewna granica i tak szybko są objawy. No serio wyjdę i zaraz bardziej kręci mi się w głowie. Proszę o doradztwo ogółem. Może powinnam się udać na jakieś odtruwanie, czy regularnie jakieś zioła na oczyszczanie, nie wiem ale mam już dość bo dosyć długo to już trwa...
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy konieczne będzie odstawienie antykoncepcji z powodu stanu żył?

Witam! Mam 22 lata, od 4 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Bonadea. Na początku stosowania czułam lekkie mrowienie kończyn, jednak ustało ono po 3-4 dniach. Z czasem jednak żyły stały się bardziej widoczne, zaczęły pojawiać się niewielkie pajączki na nogach, szybko... Witam! Mam 22 lata, od 4 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Bonadea. Na początku stosowania czułam lekkie mrowienie kończyn, jednak ustało ono po 3-4 dniach. Z czasem jednak żyły stały się bardziej widoczne, zaczęły pojawiać się niewielkie pajączki na nogach, szybko drętwieją mi ręce i nogi jeśli są w jednej pozycji. Od około miesiąca w różnych momentach dnia zaczęłam odczuwać "ból" żył na stopach, czy też rąk oraz pojawił się ból w pachwinie udowej, szczególnie gdy jestem w jednej pozycji przez jakiś czas (żyły na biodrach stały się też bardziej widoczne). Czy jest to powód do zaprzestania brania tabletek?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Dlaczego mam bóle głowy i szumy w uszach?

Witam, od ponad miesiąca mam problem z męczącymi bólami głowy, które występują prawie codziennie. Ból obejmuje prawie calą głowę (głównie jej boki i tył) oraz sprawia wrażenie uciskającego, który czasem pulsuje. Dodatkowo zauważyłam, że szybciej zaczyna mi szumieć w... Witam, od ponad miesiąca mam problem z męczącymi bólami głowy, które występują prawie codziennie. Ból obejmuje prawie calą głowę (głównie jej boki i tył) oraz sprawia wrażenie uciskającego, który czasem pulsuje. Dodatkowo zauważyłam, że szybciej zaczyna mi szumieć w uszach po lekkim pochyleniu głowy oraz szybciej dochodzi u mnie do mrowienia stóp lub całych łydek. Moim pierwszym typem były problemy z ciśnieniem, więc zmierzyłam wartości na przełomie 2 dni i wahają się one od 90/57 puls 96 do 113/65 puls 76. Ale zauważyłam, że przy pomiarach podczas mocnego bólu głowy wynoszą one 90/57 puls 96; 98/55 puls 68; 101/59 puls 73 (po zjedzeniu słodyczy) oraz 99/64 puls 70. Po wizycie (jedynie zmierzone zostało ciśnienie), internista stwierdził, że nie ma z nim problemów i dał skierowanie do neurologa, ale nie rozwiązało to żadnych moich problemów. Czy problem faktycznie nie leży w ciśnieniu i nie powinnam udawać się do kardiologa? Niektórzy namawiają mnie też na okulistę, więc pytanie czy tam też powinnam się udać?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza takie powiększenie węzłów chłonnych u 23-latka?

Witam. Zauważyłam powiększone węzły chłonne oraz obrzęk pod pachami. Dodatkowo drętwieje mi lewa ręka oraz mam ból brzucha. Węzły chłonne na szyi również są powiększone i bolesne. wczoraj przyjechałam do Holandii i nie mam możliwości narazie powrotu do Polski aby udać się do lekarza
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to mogą być objawy jakiejś choroby?

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie objawów jakie przydarzyły mi się 3 razy w życiu w kilkuletnim odstępie czasowym. W pierwszym etapie czułem że mi nie dobrze, po kilku godzinach nastąpiły kilkukrotne wymioty (pojawiła się w nich również krew). Następnie... Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie objawów jakie przydarzyły mi się 3 razy w życiu w kilkuletnim odstępie czasowym. W pierwszym etapie czułem że mi nie dobrze, po kilku godzinach nastąpiły kilkukrotne wymioty (pojawiła się w nich również krew). Następnie odczuwałem drętwienie stóp i dłoni, przy czym stały się zimne. Później nastąpiły skurcze dłoni, stóp i brzucha, a palce u dłoni zaczęły się zwijać do środka ( pozycja: piąty palec nad czwartym, drugi nad trzecim i kciuk przy drugim. Wszystkie palce mocno ściśnięte bez możliwości wyprostowania ich) w najgorszej fazie drętwienie przeszło na twarz i miałem problemy z wymową. Skurcze następowały falowo, przy czym również kilka razy wymiotowałam) Czy to są objawy jakiejś choroby? Bardzo proszę o pomoc, gdyż żaden lekarz nic nie wie..
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski
Patronaty