Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 7 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mózg: Pytania do specjalistów

Co oznaczają takie bóle głowy u 24-latki?

Witam . Ostatnio zauważyłam że w momencie kiedy wiszę głową w dół I jestem do góry nogami zaczynam odczuwać silny bol głowy w okolicach skroni uciskający na całej wysokości czaszki. Czuję jakby nagle cała krew spływała mi do mózgu i ciśnienie miało mi rozerwać głowę . Czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy moje wyniki tomografii głowy są prawidłowe?

Witam. Została wykonana u mnie tomografia głowy, że względu na codzienne bóle i zawroty głowy. Aktualnie od czerwca wykryto nadciśnienie tętnicze. Z badania wynika : W części tylno dolnej struktur głębokich lewej półkuli mózgu płynowe ogniska średnicy do 6mm... Witam. Została wykonana u mnie tomografia głowy, że względu na codzienne bóle i zawroty głowy. Aktualnie od czerwca wykryto nadciśnienie tętnicze. Z badania wynika : W części tylno dolnej struktur głębokich lewej półkuli mózgu płynowe ogniska średnicy do 6mm prawdopodobnie przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa - Robina. Masywne przyścienne zgrubienia błony śluzowej w komórkach sitowych przednich, tylnych oraz mniejsze w zatokach czołowych a także w zatoce klinowej zmiany zapalne. Płyn w największej z komórek lewego wyrostka sutkowatego. Przerost migdałka gardłowego. Wyniki chciałabym omówić z lekarzem laryngologiem, ale wstępnie chciałabym się dowiedzieć jak wypadło to badanie ? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z zatokowymi bólami głowy?

Witam! Objawy, które mnie niepokoją to zatokowe bóle głowy, ciągłe zmęczenie, cykanie z tyłu głowy (nie w uchu) oraz łagodne zaburzenia poznawcze (szczególnie pamięci). Dodam, w kwestii background'u, że przechorowałam covid 3 razy mimo dwóch szczepień i przez... Witam! Objawy, które mnie niepokoją to zatokowe bóle głowy, ciągłe zmęczenie, cykanie z tyłu głowy (nie w uchu) oraz łagodne zaburzenia poznawcze (szczególnie pamięci). Dodam, w kwestii background'u, że przechorowałam covid 3 razy mimo dwóch szczepień i przez całe dotychczasowe życie mam lekką niedowagę. Nadal dużo w moim życiu stresu, uczęszczam na cbt, diagnozy brak. Byłabym bardzo wdzięczna za interpretację moich wyników rezonansu głowy: Pojedyncze punktowe ogniska podwyższonego sygnału w istocie białej podkorowej prawego płata czołowego - mogą odpowiadać przestrzeniom Robina-Virchowa z niewytłumionym sygnałem płynu mózgowo - rdzeniowego, inna etiologia - w tym naczyniopochodna lub demielinizacyjna -mniej prawdopodobne. Poza tym półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Pień mózgu prawidłowy. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowe. AICA L biegnie stycznie do n. VIII w wejściu do lewego przewodu słuchowego wewnętrznego - warunki anatomiczne do zaistnienia konfliktu naczyniowo- nerwowego. Poza tym kompleksy nerwów VII i VIII-ych bez zmian patologicznych, nerwy prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodu słuchowego wewnętrznego prawego. Pogrubienie śluzówki lub przyścienna pienista wydzielina w prawym przedziale zatoki klinowej. U laryngologa byłam i wykluczył, że problem może być związany z uszami, zatoki są według niego czyste. Co może być problemem? Czy potrzebne są dodatkowe badania? Z góry serdecznie dziękuję za pochylenie się nad sprawą.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy te objawy mają związek z wynikami badań?

Dzień dobry, jakiś czas temu miałam objawy takie jak : drętwienie buzi , mrowienie i drętwienie głowy oraz uczucie przeszywającego gorąca. W głowie. Mgłę na oczach , trudności w mówieniu i rozumieniu słów . Szukaniu słowa wiedziałam jak coś się... Dzień dobry, jakiś czas temu miałam objawy takie jak : drętwienie buzi , mrowienie i drętwienie głowy oraz uczucie przeszywającego gorąca. W głowie. Mgłę na oczach , trudności w mówieniu i rozumieniu słów . Szukaniu słowa wiedziałam jak coś się nazywa ale było ciężko powiedzieć mówiłam tak powoli ospale . Ból ręki i drętwienie . Byłam u neurologa skierowanie na mr głowy angio opis w istocie białej podkorowej płata czołowego lewego drobne hiperintensywne w obrazach T2- zal i sekwencji flair ognisko niespecyficzne najpewniej naczyniopochodne. świeżych zmian niedokrwiennych nie stwierdza się i karotyzacja tętnicy tylnej mózgu prawej. Migdałek gardłowy wydatny gr do 13 mm
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy istnieje ryzyko boreliozy lub kleszczowego zapalenia mózgu w tym przypadku?

Witam czy istnieje ryzyko boleriozy lub kleszczowego zapalenia mozgu w przypadku kiedy kleszcz wbił mi się do skóry na twarzy. Wyrywając go peseta urwałam go i została mala część glowy reszta kleszcza niefortunnie wpadła mi do ust i ją... Witam czy istnieje ryzyko boleriozy lub kleszczowego zapalenia mozgu w przypadku kiedy kleszcz wbił mi się do skóry na twarzy. Wyrywając go peseta urwałam go i została mala część glowy reszta kleszcza niefortunnie wpadła mi do ust i ją najprawdopodobniej polknelam bo wyplułam tylko malutki fragmencik czy w takim przypadku polkniecia kleszcza istnieje ryzyko tych chorób?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki stan jest dla mnie niebezpieczny?

Witam. Mam nadciśnienie tętnicze z migotaniem przedsionków ( po dobraniu leczenia od trzech lat nie było żadnych epizodów z tym związanych ) brałam bibloc 5, telmisartan 40 12,5 oraz acard 75 .... wszystko było ok do czasu gdy schudłam około... Witam. Mam nadciśnienie tętnicze z migotaniem przedsionków ( po dobraniu leczenia od trzech lat nie było żadnych epizodów z tym związanych ) brałam bibloc 5, telmisartan 40 12,5 oraz acard 75 .... wszystko było ok do czasu gdy schudłam około 14 kg i nadal jestem na diecie , wtedy ciśnienie wraz z tętnem obniżyło się do wartości 98/50 nawet 98/47 z tętnem 47-51, puchną mi stopy - czuje pływanie w głowie ... lekarz zmienił mi dawkowanie na bibloc 2,5 oraz telmisartan 40 , acard bez zmian ... minęły prawie trzy tygodnie a wartości ciśnienia i pulsu pozostają bez zmian ... nie wiem co o tym sądzić , to pływanie w głowie tak jakby mózg w mojej głowie obijał się o kości czaszki .... nie da się pracować , skupić , bo te napadowe pływania męczą mnie .... wizyta dopiero za miesiąc ... czy ten stan tzn niskie wartości ciśnienia i pulsu są niebezpieczne, mam spokojnie czekać na wizytę ? Z góry dziękuję za radę . Dorota.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza wynik MRI głowy u 26-latka?

Badanie 2022 rok MR głowy bez wzmocnienia kontrastowego - brak zgody pacjenta na wzmocnienie kontrastowe. Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1 –ax.), FSE (T2 –ax, sag, cor.), IRFSE/FLAIR (T2 –ax.), DWI, 3D FIESTA (T2 –ax.) Obecnym bad. na poziomie warstw... Badanie 2022 rok MR głowy bez wzmocnienia kontrastowego - brak zgody pacjenta na wzmocnienie kontrastowe. Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1 –ax.), FSE (T2 –ax, sag, cor.), IRFSE/FLAIR (T2 –ax.), DWI, 3D FIESTA (T2 –ax.) Obecnym bad. na poziomie warstw nadkomorowych, górno - i środkowo-komorowych w istocie białej obu półkul mózgu obwodowo - podkorowo widoczne rozproszone w niewielkiej liczbie - ok. 8 ognisk hiperintensywnych śred. ok. 2 - 5 mm o charakterze prawdopodobnie niespecyficznych zmian demielinizacyjnych naczyniopochodnych . Nie można jednak na tym etapie i bez wzmocnienia kontrastowego wykluczyć zmian specyficznych. Wskazana obserwacja i bad. kontrolne. Innych zmian ogniskowych w zakresie mózgowia nie stwierdza się. Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Rowki zakrętów mózgu, przestrzenie płynowe przymózgowe nieposzerzone. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, jednorodne, bez zmian ogniskowych. Kanały nerwu słuchowego symetryczne, nieposzerzone. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora IV prawidłowa. W zachyłku dolnym lewej jamy szczękowej torbiel o wym. ok. 21x20x18 mm z pogrubiałą obwodowo śluzówką. Pozostałe Badanie 2020 rok W płacie czołowym lewym widoczne są dwa drobne do 3 mm ogniska o wysokim sygnale w obr. T2 zal. i Flair, zaś w prawym płacie ciemieniowym pojedyncze 5 mm - wszystkie najprawdopodobniej o charakterze niespecyficznej naczyniopochodnej demielinizacji. Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza sie. Przestrzenie płynowe śródczaszkowe prawidłowe. Torbiel retencyjna 18 mm w zachyłku zebodołowym lewej zatoki szczękowej. Proszę o poradą jak leczyć ? co robić ? Nie mam żadnych objawów czasami ból głowy i senność. Badania krwi dobre wychodzą
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Na jakie schorzenie mogą wskazywać te wszystkie objawy?

Witam. Mam mega problem który bardzo trudno opisać. Wiąże się z głową i mózgiem chyba. Od kilku lat mam takie objawy które na jakiś czas zanikły a teraz od kilku znowu. Mam problemy z nerwami bardzo wieczne stres lekarzem nie... Witam. Mam mega problem który bardzo trudno opisać. Wiąże się z głową i mózgiem chyba. Od kilku lat mam takie objawy które na jakiś czas zanikły a teraz od kilku znowu. Mam problemy z nerwami bardzo wieczne stres lekarzem nie jestem ale na pewno juz całkowicie Mam uszkodzony system nerwowy. . Do tego te uczucia to właśnie nie do opisania. dziwnie mi w głowie. Trzęsie mi sie jakby w głowie. Czasem boli skroń. Czuję jakby sparazaliwony policzek w sumie jakby pół twarzy. Ciagle mam potrzebę musze się trzymać za lewa strona twarzy. Poczucie napuchniecia a nie jest. Mrowienie. Po prostu DZIWNIE I strasznie. Tego proszę mi wierzyć nie da się opisać. Juz nie mogę z tym życ. To tylko i wyłącznie lewa strona! Nie idzie tego wytłumaczyć lekarzowi. Juz nie wiem czy neurolog tomograf głowy czy co bo psychiatra i leki to nie to. Choruje na lęki do tego czesto mnie dusi w klatce. Ale to osobny temat. Co mam z tą głową? Gdzie iść kto to to zrozumie czy to jakiś przebyty udar guz niedokrwienie nuedotlenienie milion myśli. Ratunku dajcie jaką myśl bo nie wierzę Juz że to tylko nerwica. To musi być coś innego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. specjalista psychiatra, Alina Nowicka
Lek. specjalista psychiatra, Alina Nowicka

Czy można się pozbyć natrętnych i niechcianych myśli?

Czy można się pozbyć natrętnych, niechcianych myśli? Już w wieku 20 kilku lat miałem lekką nerwicę natręctw, przejawiającą się w sprawdzaniu, czy poprawnie wykonałem czynność. Gdy czytałem albo liczyłem coś ważnego, np. wyniki testu, często robiłem to 2 razy,... Czy można się pozbyć natrętnych, niechcianych myśli? Już w wieku 20 kilku lat miałem lekką nerwicę natręctw, przejawiającą się w sprawdzaniu, czy poprawnie wykonałem czynność. Gdy czytałem albo liczyłem coś ważnego, np. wyniki testu, często robiłem to 2 razy, żeby mieć pewność, że się nie pomyliłem. W 2019 roku cierpiałem na bezsenność i przez 5 miesięcy przyjmowałem lek Trittico w dawce 25 mg. Kilka tygodni po tym, gdy przestałem go brać, pojawiły się u mnie silne natręctwa - pojawiły się myśli, że mogę się zsikać, bo zwieracze pęcherza nie będą działać prawidłowo. Zacząłem zwracać uwagę na różne odczucia z brzucha i sprawdzać, czy nie oznaczają one nieprawidłowego działania pęcherza. Kilka miesięcy później zacząłem się bać, że się zsikam, bo będę chciał to zrobić, że z jakiegoś powodu, pod wpływem jakiegoś impulsu to zrobię. Jakieś 2 lata temu te obawy zaczęły ustępować wyparte przez inne obsesje. Oto przyszły mi do głowy myśli typu "co za dzień", "dziwny świat". Początkowo pojawiały się sporadycznie, nie lubiłem ich, nie chciałem tych myśli. Kilka miesięcy temu myśli te zmieniły treść, tak jakby umysł dostosował się do mojego życzenia. Zamiast "co za dzień" myślę "co za cień", a zamiast "dziwny świat" jest myśl "dziwny świt". Niestety, myśli te pojawiają się u mnie bardzo często, wypowiadam je automatycznie (w myśli) kilkaset razy dziennie". Nie potrafię się ich pozbyć ani o nich zapomnieć. Czy przyczyną mogą być jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu mojego mózgu?
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med. Lech Popiołek
dr n. med. Lech Popiołek

Dlaczego mam ucisk i ból w głowie?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problem z uciskiem i bólem (ból wystepuje dosc rzadko) w głowie po lewej stronie czoła nad zatokami. Do tego ostatnio miałam krwawienia z nosa z lewej dziurki i zawroty glowy. wydawało mi się,... Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problem z uciskiem i bólem (ból wystepuje dosc rzadko) w głowie po lewej stronie czoła nad zatokami. Do tego ostatnio miałam krwawienia z nosa z lewej dziurki i zawroty glowy. wydawało mi się, że drży mi głowa ale kiedy się kogoś pytałam to mówili, że wcale mi się głowa nie trzesie. Mam tez problemy z widzeniem w dzien czasem troche rozmywa mi się obraz a w nocy na jedno oko w ogole prawie nic nie widze a na drugie normalnie i tak raz na jedno raz na drugie oko. Dodam ze mam nerwice i nie wiem czy to przez nia czy mam guza mozgu :(
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy wiadomo skąd takie dolegliwości?

Witam, od 3 miesięcy mam zdretwiale stopy oraz przeczulice od pasa w dół. Najpierw był zdretwialy lewy mały palec później po tygodniu całą lewa stopa a zaraz później obie, i utrzymuje się bez zmian. Miałam zrobiony rezonans magnetyczny odcinka piersiowego... Witam, od 3 miesięcy mam zdretwiale stopy oraz przeczulice od pasa w dół. Najpierw był zdretwialy lewy mały palec później po tygodniu całą lewa stopa a zaraz później obie, i utrzymuje się bez zmian. Miałam zrobiony rezonans magnetyczny odcinka piersiowego i szyjnego ( w którym nie wyszlo nic poza tym co podobno każdemu wychodzi ) oraz EMG wyszło bez zarzutów. Co dalej robić, na jakie badania się kierować ? W najbliższym czasie jeszcze udaje się na rezonans mózgu. Czy wiadomo skąd takie dolegliwości ? 2 lata temu miałam zdretwiale dłonie, ale zdrętwienie samo przeszlo po około 2 miesiącach.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego po zawale pojawiła się agresja?

Witam, Tata miał zawał serca z obrzękiem płuc. Stracił oddech najprawdopodobniej na 20 do 30 sekund. Minęła 2 doba po zawale (noc z niedzieli na poniedzialek) i nadal ma zaburzenia świadomości z tym, ze w poniedzialek i wtorek dniu był... Witam, Tata miał zawał serca z obrzękiem płuc. Stracił oddech najprawdopodobniej na 20 do 30 sekund. Minęła 2 doba po zawale (noc z niedzieli na poniedzialek) i nadal ma zaburzenia świadomości z tym, ze w poniedzialek i wtorek dniu był z nim lepszy kontakt niż w środę. Mówi na przemian od rzeczy i świadomie. Poznaje ludzi, ale np raz wie czemu jest w szpitalu a innym razem nie i pyta co się stało. Ma tez przywidzenia np. widzi ludzi, mowi ze podsluchuja a nikogo nie ma. Miał wykonana tomografię mózgu, niczego nie wykazała. Zrobiono koronografie - udrożniono tętnicę i założono stent. Tata z usposobienia bardzo nerwowy stal się agresywny po zawale. Bije pielegniarki, wyzywa. Otrzymuje leki uspokajające. Co może być przyczyną utraty świadomości? Czy taki stan może pozostać czy może ustąpić? Dlaczego jest agresywny i czy tak może pozostać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy te poziomy b-HCG są prawidłowe?

Hej. Potrzebuję trzeźwego spojrzenia na wyniki mojej bety. Miałam zrobić tylko trzy i czekać na wizytę u ginekologa,ale coś mnie podkusiło by zrobić czwartą i teraz odchodzę od zmysłów. 14.09.(10dpo) - 28,1 16.09.(12dpo) - 101,7 26.09.(22dpo) - 7286 28.09.(24dpo) -... Hej. Potrzebuję trzeźwego spojrzenia na wyniki mojej bety. Miałam zrobić tylko trzy i czekać na wizytę u ginekologa,ale coś mnie podkusiło by zrobić czwartą i teraz odchodzę od zmysłów. 14.09.(10dpo) - 28,1 16.09.(12dpo) - 101,7 26.09.(22dpo) - 7286 28.09.(24dpo) - 11133 Mam się czym martwić? Ostatni przyrost to tylko 52,4%. Wcześniej nie było z tym problemu. Teoretycznie na stronie płodność.pl przeczytałam: "podwojenie w ciągu 96 godzin w przedziale 1 200 – 6 000 mIU/ml". Nie wiem już sama co mam myśleć. Mózg mi się gotuje. Chcę iść w piątek na kolejną betę, ale obawiam się że jeszcze bardziej namiesza mi w głowie. Wizyta u ginekologa w środę 5 października.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak wyleczyć te szumy uszne?

Dzień Dobry. Cierpię z powodu szumu usznego po grypie od ponad 4 lat jest o charakterze pisku, bardzo utrudnia mi funkcjonowanie i życie. Byłem we wszystkich możliwych miejscach i korzystałem z wielu terapii. Dodatkowo przyjmuję od ponad 10 lat leki... Dzień Dobry. Cierpię z powodu szumu usznego po grypie od ponad 4 lat jest o charakterze pisku, bardzo utrudnia mi funkcjonowanie i życie. Byłem we wszystkich możliwych miejscach i korzystałem z wielu terapii. Dodatkowo przyjmuję od ponad 10 lat leki psychotropowe. Na szumy uszne jednak praktycznie nie ma leku, jeśli są mało uporczywe da sie z nimi funkcjonować, jeśli nie no to jest problem ogromny. Lekarze laryngolodzy najczęściej oceniają że takie leki często nasilają szum, szczególnie leki mocno pobudzające. Z dostępnej mi dokumentacji medycznej szpitala i badań wynika że po dłuższym czasie szum powoduje zmiany bioelektryczne mózgu. Ta dolegliwość bardzo obniżyła moje funkcjonowanie i zmieniła zachowanie, szukam specjalisty który ma pojęcie o dwóch tematach - Szum uszny po grypie i branie leków psychotropowych na inną chorobę. Jestem zbyt obciążony żeby pracować. Gdzie mogę się udać ? Wiem dużo lecz sam nie jestem w stanie się leczyć.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam napady senności?

Dzień dobry Moje pytanie dotyczy snu. Rano po przebudzeniu funkcjonuję w miarę normalnie, oczywiście po kawie. Bez niej nie mam chęci do otwarcia oczu. Kolejny kryzys senny przychodzi o godz 12/14. Mam totalny odlot. Moje oczy same się... Dzień dobry Moje pytanie dotyczy snu. Rano po przebudzeniu funkcjonuję w miarę normalnie, oczywiście po kawie. Bez niej nie mam chęci do otwarcia oczu. Kolejny kryzys senny przychodzi o godz 12/14. Mam totalny odlot. Moje oczy same się zamykają a mózg wyłącza się samoistnie. Nie mogę normalnie funkcjonować . Choruję na niedoczynność tarczycy, nadciśnienie i cholesterol. Czy te moje napady senności, mogą być powiązane z chorobami które mam? Dziękuję
odpowiada 2 ekspertów:
dr n. med. Lech Popiołek
dr n. med. Lech Popiołek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza wynik MR bez kontrastu u 28-letniej kobiety?

Dzień dobry "Wynik rezonansu magnetycznego bez kontrastu wykazuje liczne drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i FLAIR a niewidoczne w obrazach T1 zależnych, położone podkorowo w obu półkulach mózgu, o charakterze przebytych zmian naczyniopochodnych, ich ilość wyraźnie przekracza normę... Dzień dobry "Wynik rezonansu magnetycznego bez kontrastu wykazuje liczne drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i FLAIR a niewidoczne w obrazach T1 zależnych, położone podkorowo w obu półkulach mózgu, o charakterze przebytych zmian naczyniopochodnych, ich ilość wyraźnie przekracza normę dla wieku. " Pozostałe rzeczy są ok. Mam zrobione badania w kierunku boleriozy, tarczycy- wszystko ok. Rezonans został wykonany z powodu parastezji kończyn, osłabienia siły w nogach i rękach, zawrotów głowy i problemów ze wzrokiem. Okulista powiedział że może to być SM czy jest taka możliwość? Wizytę u neurologa mam za tydzień. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy taka zmiana po urazie powinna mnie niepokoić?

Tydzień temu oberwałam kamieniem ktory wypadł z kopaczki do ziemniaków ( nie wiem jak dużym) w głowę. Doszło do krwawienia. Udałam się na sor- zostałam zbadana neurologicznie, zmierzono mi ciśnienie i oczyszczono ranę. Obyło sie bez szycia. Tomografu ani rtg... Tydzień temu oberwałam kamieniem ktory wypadł z kopaczki do ziemniaków ( nie wiem jak dużym) w głowę. Doszło do krwawienia. Udałam się na sor- zostałam zbadana neurologicznie, zmierzono mi ciśnienie i oczyszczono ranę. Obyło sie bez szycia. Tomografu ani rtg nie zrobiono bo lekarz nie widział takiej potrzeby. Objawów wstrząśnienia mózgu nie miałam. Teraz gdy rana sie już zagoiła a moja ręka powędrowała na miejsce urazu odkryłam wgłębienie na szerokość 2 opuszków w głowie ( uraz był ok 15 cm nad okiem lewym zaraz za linia włosów ) wgłębienie boli przy, dotyku jest bardzo wyraźne. Jeśli odrobinkę mocniej sie dotknie to wgłębienie sie pogłębia. Czy to powód do paniki ? Od urazu boli mnie głowa ale lekarz ostrzegał, ze tak może być.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Do jakiego lekarza powinienem iść, żeby skierował mnie na takie badanie?

Dzień dobry, opiszę tutaj swój przypadek. Mam 27 lat od zawsze mam problemy z natretnymi myslami i kompulsjami również z koncentracją, pamięcią i nerwicą. Leczyłem się bardzo długo ale leczenie nie przyniosło zamierzonych efektów, leczyłem się kilka lat u... Dzień dobry, opiszę tutaj swój przypadek. Mam 27 lat od zawsze mam problemy z natretnymi myslami i kompulsjami również z koncentracją, pamięcią i nerwicą. Leczyłem się bardzo długo ale leczenie nie przyniosło zamierzonych efektów, leczyłem się kilka lat u psychiatrów jak i chodziłem do psychologów na różne terapie. Żaden lekarz nie zlecił mi badania FMRI. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zrobienia takiego badania u mnie ? Do jakiego lekarza powinienem iść żeby przepisał mi takie badanie ? Czy jakiś lekarz w Polsce oceni stan mojego mózgu albo jego patologii na podstawie zdjęć lub filmu ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Żaneta Maruńczak
Mgr Żaneta Maruńczak
Patronaty