Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 6 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Neurologia: Pytania do specjalistów

Czy te bóle mogą mieć związek z kręgosłupem szyjnym?

Witam serdecznie mam pytanko odebrałam wyniki z rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego na poziomie c4c5 centralna protruzia krążka międzykręgowego szerokość do 3 mm powodująca względna stetoze kanału kręgowego do 10 mm oraz zmiany zwyrodnienieniowe wytwórcze w stawach unkowebralnych, powodująca obustronny ucisk... Witam serdecznie mam pytanko odebrałam wyniki z rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego na poziomie c4c5 centralna protruzia krążka międzykręgowego szerokość do 3 mm powodująca względna stetoze kanału kręgowego do 10 mm oraz zmiany zwyrodnienieniowe wytwórcze w stawach unkowebralnych, powodująca obustronny ucisk na nerwów rdzeniowych c5 mam bóle głowy ale tępe bardziej z lewej strony na górze na czubku oraz w skroniach, bóle barku prawego oraz rwanie ręki, ból promieniuje do szyj i ucha, puchną mi również palce w prawej ręce.prosze mi powiedzieć czy mogą być To bóle od kręgosłupa szyjnego?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mam zawroty głowy od 2 miesięcy?

Dzien dobry. Od 2 miesięcy miewam zawroty glowy, głównie dzieje mi się to w pracy, pracuje na kasie, zaczyna się to od bólu oczy, później zaczyna się bol glowy, czuje się jakbym miała zemdleć, nie robi mi się ciemno przed... Dzien dobry. Od 2 miesięcy miewam zawroty glowy, głównie dzieje mi się to w pracy, pracuje na kasie, zaczyna się to od bólu oczy, później zaczyna się bol glowy, czuje się jakbym miała zemdleć, nie robi mi się ciemno przed oczami, tylko nie czuje się sobą, cisnienie pewnego razu mialam 170/100. Lezac wieczorem w łóżku z nikąd dostaje tetno 120 i przez godzinę nie mogę tego opanować. Ob, crp, tsh, magnez, potas, sod i wszystkie inne badania w normie, echo serca i ekg tez ok, kardiolog mowila, ze nie widzi powodu, by wypisywać jakiekolwiek leki. Gdy dzieją mi się takie rzeczy strasznie się boję, nie mogę przestać o tym myśleć i boje się, że zemdle. Co mam dalej robić?
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Jak ocenić wynik EEG u 23-latki?

Co oznacza interpretacja wyniku badania EEG Zapis nieprawidłowy z napadowością serii ostrych fal theta-alfa 5-10 Hz o amplitudzie do 120mV w linii środkowej okolicy potyliczno- centralnej z tendencją do uogólniania się zmian. Hw i Fs nasilają zmiany. Reakcja blokowania zaznaczona. Czynność podstawowa z dominacją fal alfa 9-11 Hz o amplitudzie do 50 mV.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznacza wynik MRI głowy u 26-latka?

Badanie 2022 rok MR głowy bez wzmocnienia kontrastowego - brak zgody pacjenta na wzmocnienie kontrastowe. Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1 –ax.), FSE (T2 –ax, sag, cor.), IRFSE/FLAIR (T2 –ax.), DWI, 3D FIESTA (T2 –ax.) Obecnym bad. na poziomie warstw... Badanie 2022 rok MR głowy bez wzmocnienia kontrastowego - brak zgody pacjenta na wzmocnienie kontrastowe. Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1 –ax.), FSE (T2 –ax, sag, cor.), IRFSE/FLAIR (T2 –ax.), DWI, 3D FIESTA (T2 –ax.) Obecnym bad. na poziomie warstw nadkomorowych, górno - i środkowo-komorowych w istocie białej obu półkul mózgu obwodowo - podkorowo widoczne rozproszone w niewielkiej liczbie - ok. 8 ognisk hiperintensywnych śred. ok. 2 - 5 mm o charakterze prawdopodobnie niespecyficznych zmian demielinizacyjnych naczyniopochodnych . Nie można jednak na tym etapie i bez wzmocnienia kontrastowego wykluczyć zmian specyficznych. Wskazana obserwacja i bad. kontrolne. Innych zmian ogniskowych w zakresie mózgowia nie stwierdza się. Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Rowki zakrętów mózgu, przestrzenie płynowe przymózgowe nieposzerzone. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, jednorodne, bez zmian ogniskowych. Kanały nerwu słuchowego symetryczne, nieposzerzone. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora IV prawidłowa. W zachyłku dolnym lewej jamy szczękowej torbiel o wym. ok. 21x20x18 mm z pogrubiałą obwodowo śluzówką. Pozostałe Badanie 2020 rok W płacie czołowym lewym widoczne są dwa drobne do 3 mm ogniska o wysokim sygnale w obr. T2 zal. i Flair, zaś w prawym płacie ciemieniowym pojedyncze 5 mm - wszystkie najprawdopodobniej o charakterze niespecyficznej naczyniopochodnej demielinizacji. Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza sie. Przestrzenie płynowe śródczaszkowe prawidłowe. Torbiel retencyjna 18 mm w zachyłku zebodołowym lewej zatoki szczękowej. Proszę o poradą jak leczyć ? co robić ? Nie mam żadnych objawów czasami ból głowy i senność. Badania krwi dobre wychodzą
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co oznacza taki wynik angio-MR głowy?

w miejscu embolizowanego tetniaka uwidocznił sie waski odcinek zakontrastowania o średnicy 1,5mm i dlugosci 2,5mm. W miejscu tętniaka drobne ognisko bezsygnalowe od spiral- artefakty. Proszę powiedzieć co oznacza wynik angio nr głowy.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy to może być na przykład oznaka autyzmu?

Dzień dobry Moja córka ma roczek chodzi sama, je bardzo ładnie powiedzmy ze wszystko, jest bardzo ciekawa świata , zabawkami bawi się w sposób w jaki powinna. Córka reaguje na imię jeżeli ja do niej mówię czasami ale rzadko jak... Dzień dobry Moja córka ma roczek chodzi sama, je bardzo ładnie powiedzmy ze wszystko, jest bardzo ciekawa świata , zabawkami bawi się w sposób w jaki powinna. Córka reaguje na imię jeżeli ja do niej mówię czasami ale rzadko jak inne osoby. Najbardziej martwi mnie to ze nie obserwuje ludzi jak podchodzą do niej do wózka dosłownie spojrzy na sekundę i odwróci wzrok. Nie obserwuje ludzi a jeżeli nawet czasami spojrzy to dosłownie na sekundę. Córka lubi się przytulać nie ma problemu w pielęgnacji codziennej. Bardzo martwi mnie jej ignorancja osób wszystkich po za mną. Proszę o poradę czy to może być oznaka autyzmu czy to przez to ze córka ma bardzo mały kontakt z innymi ludźmi zazwyczaj jest cały czas ze mną .
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Anna Karowicz
Mgr Anna Karowicz

Dlaczego mam te bóle głowy na czubku?

Witam. Od kilku lat cierpię na przewlekłe bóle głowy na samym czubku które trwają zaraz po wstaniu z łóżka i tak przez cały dzień ostatnio stwierdzono u mnie bezdech senny, wykonałem TK zatok, czy z tego opisu może... Witam. Od kilku lat cierpię na przewlekłe bóle głowy na samym czubku które trwają zaraz po wstaniu z łóżka i tak przez cały dzień ostatnio stwierdzono u mnie bezdech senny, wykonałem TK zatok, czy z tego opisu może coś powodować te bóle? Rozpoznanie ze skierowania Dane kliniczne ze skierowania Bezdech senny Opis badania radiologicznego Badanie przeprowadzono w akwizycji spiralnej. Wykonano reformacje płaszczyzn o wew projekcjach czołowych i strzałkowych. Hipoplazja zatoki czołowej P. Drobne ogniskowe pogrubienie błony śluzowej zachyłka zębodołowego zatoki szczękowej P. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Upowietrznienie blaszki pionowej lewej małżowiny nosowej środkowej -concha bullosa. Przegroda nosa ustawiona w linii pośrodkowej. Przerost małżowin nosowych. Struktury kostne bez cech destrukcji Prawidłowa pneumatyzacja wyrostków sutkowatych kości skroniowych
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak ocenić te wyniki badań u 20-latka?

Problemy z koncentracją i pamięcią, łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. Mam 20 lat, odkąd pamiętam częste bóle głowy, migreny z aurą, które przeszły w wieku około 17 lat, od tamtej pory bóle głowy zmniejszyły swoją częstotliwość (bywa że głowa... Problemy z koncentracją i pamięcią, łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. Mam 20 lat, odkąd pamiętam częste bóle głowy, migreny z aurą, które przeszły w wieku około 17 lat, od tamtej pory bóle głowy zmniejszyły swoją częstotliwość (bywa że głowa boli 3 razy w tygodniu, ale są miesiące że nie boli ani razu, od 3 lat brak jakiejkolwiek aury przy migrenie wcześniej błyskało w oczach przez około godzinę, przechodziło i zaczynał się silny ból głowy z nudnościami lecz nigdy nie wymiotowałem) lekarz mówił, że migrena może przejść z wiekiem dojrzewania. 2,5 roku temu zrobione tk głowy z kontrastem wszystko w normie. Kiedy wszystko neurologicznie w miarę się ogarnęło, przyszedł luty. A z nim totalny brak koncentracji, problemy z pamięcią. Dwa razy zdarzyło obudzić się w nocy z nagłym przyspieszeniem akcji serca, że czułem aż mi mało nie wyskoczy. A zaczęło się to od sytuacji w sklepie, kiedy musiałem na chwilę stanąć bo nagle zrobiło mi się słabo i odłączyło mnie od rzeczywistości. Od tamtej pory jak wchodziłem do sklepu za każdym razem, kręciło się w głowie mieniło w oczach. Śmieszne bo przed wejściem nawet nie myślałem o tym, że do niego wchodzę. A poza sklepem wszystko w porządku. Na początku sam myślałem, że stres zrobiło się dużo na głowie, w między czasie okres gdy dużo chodziłem na siłownie przytyłem ponad 20 kg w fajnie jakościowo masie w krótki czas. Brałem pod uwagę, że może ciało chcę odpocząć. Dla pewności poszedłem do lekarza rodzinnego, wywalczyłem wszystkie badania. Badania wszystkie w normie, wątroba podwyższona ale minimalne. Lekarz stwierdził, że wszystko dobrze i każdy by chciał mieć takie wyniki, no ale problem jednak jest. Dostałem skierowanie do neurologa, potem mr głowy, które zrobiłem pod koniec lipca. Wynik dla mnie już nie taki oczywisty: Pojedyncze przecinkowate ognisko podwyższonych sygnałow w sekwencjach T2/FLAIR w prawym wieńcu promienstym - niecharakterystyczne Wnioski: Pojedyncze niecharakterystyczne ognisko uszkodzenia istoty białej w prawej półkuli mózgowej - w różnicowaniu zmiana demielinizacyjna pierwotna lub ognisko wsteczne naczyniopochodne. Poza tym MR mózgowia w normie. Byłem u neurologa dałem mu wyniki, powiedział żeby nie przejmować się wynikami bo ta zmiana co została u mnie znaleziona to przypadkowe odkrycie, które jest w takim miejscu że na pewno żadnych objawów mi nie daje. Za pół roku kolejne MR i jak się nic nie będzie więcej pojawiać to spokój. W międzyczasie objawy, które ciągną się od lutego wcale nie przeszły. Jedynie wchodząc do sklepu zauważyłem, że mogę normalnie po nim chodzić nie mam już tego dziwnego uczucia. Lecz dalej totalny brak koncentracji i pamięci. Czasami muszę pomyśleć co mamy za dzień tygodnia, a raczej od zawsze byłem człowiekiem, który bez nauki miał w niej bardzo dobre osiągnięcia. Nie jestem osobą, która szuka sobie chorób, jedynie łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. Od razu co do tej całej pandemii, covida raczej przeszedłem ale bez objawowo. Nie szczepiłem się. W życiu raczej nie chorowałem, raz na ruski rok złapało mnie może przeziębienie na jeden dzień. Chciałbym zaciągnięcia jeszcze jakiejś opinii, co do tej zmiany w głowie oraz problemów z koncentracją. Z góry dziękuje bardzo.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy to może być jakieś przewlekłe zatrucie metalami ciężkimi?

Witam! Mam 23 lata. Od jakiegoś czasu mam różne dolegliwości. Na początku zaznaczę, że nie mam jakichś poważnych alergii, co prawda zmagałam się nie raz ze stresami różnego rodzaju, miałam analizy, lęki, niechciane myśli itd. trochę wiem już w... Witam! Mam 23 lata. Od jakiegoś czasu mam różne dolegliwości. Na początku zaznaczę, że nie mam jakichś poważnych alergii, co prawda zmagałam się nie raz ze stresami różnego rodzaju, miałam analizy, lęki, niechciane myśli itd. trochę wiem już w tym temacie, bo sporo tego doświadczyłam, a obecna sytuacja nijak mi do tego nie pasuje, zresztą w sprawach stresowych ostatnio jest dużo lepiej, nie to co kiedyś. Ogółem chodzi o to, że nie raz zdarzały mi się takie objawy po wyjściu na zewnątrz jak krztuszenie, ból głowy, ból głowy potem występował dużo częściej, po dłuższym przebywaniu na zewnątrz czy otwartym oknie. Potem trochę się zdziwiłam bo któregoś dnia zakręciło mi się w głowie. Akurat TEGO TYPU zawrotu nie miałam nigdy, więc dosyć mnie to zastanowiło. Potem też mi się to zdarzyło, następnie zawroty głowy po otworzeniu rano oczu, gdy usiadłam, były chwilę i ustępowały. Nie codziennie, potem jakby przeszło to w takie zawroty przez większość dnia, uczucie niestabilności w głowie/oczach, uczucie chwiejności. Wiele albo większość razy to było tak, że różne z objawów pojawiały się po wyjściu na zewnątrz czy przy otwartym oknie. Był taki czas, że wychodziłam na zewątrz, byłam jakiś czas, a im dłużej byłam tym czułam się gorzej, zmniejszona koncentracja jakby, zapominanie rzeczy z chwilli przed, byłam jakbym się czegoś nawdychała, trudniejsze kojarzenie jakichś prostych faktów, czego byłam świadoma. Nie raz aż pieczenie w głowie. Po powrocie do domu i przebywaniu w nim przez jakiś czas (przy zamkniętym oknie, bo widziałam, że chodzi o coś na zewnątrz) objawy mijały. Akurat ta mniejsza koncentracja i zapominanie itd. to trwało krótszy czas. Zdarzały się jakby lekkie duszności, które ustępowały po piciu szałwi i narazie z tym w większości mam spokój. Ale są nadal zawroty głowy, nie raz w nocy cierpnie mi ręka, albo zdarzyło się, że ścierpnął mi bok, jakby część przy żebrach i ręka. Mrowienie w nogach, drganie mięśni takie w różnych miejscach, o ile kiedyś nie raz miałam drgania ale nie aż tak, a te po magnezie nie ustępują. Są bardziej wzmożone ogółem. Ból nóg się zdarzał, takie uczucie jakby od zdrętwienia. Ręce mi tak nie raz cierpną, ale jakoś inaczej, nie raz jak mi cierpnie ręka to mnie coś szczypie w niej, takie szczypiące cierpnięcie i nie zawsze szybko ustępuje. Zauważyłam, że szybciej niż dawniej cierpną mi kończyny przykładowo przy siedzeniu noga za nogę, szybciej cierpnie mi noga itd. Od jakiegoś czasu był ból szyi po prawej z tyłu czy karku po mocniejszym skręcie głowy w prawo, wydaje mi się, że z czasem bardziej to odczuwam, nie raz kark boli i ciężko mi się siedzi, ból też od prawej strony na dole głowy ale nie tylko z prawej. Bolało mnie też prawe ramię i strzykało mi jakby w kierunku prawego ucha, czasem ból na ramiona czy obojczyki. A i nie raz bóle w różnych miejscach na ciele. Po pierwsze od długiego już czasu po wyjściu na zewnątrz czuję dziwny zapach, jakby jakiś chemiczny czy nie wiem jaki...nie tylko ja to czuję, są osoby mi bliskie, którym też zdarzały się różne objawy, komuś też po wyjściu itd. Uważam, że jest coś po prostu rozpylane, ale nie rozpisuję się w tym temacie. Kto wie ten wie, o co chodzi. Nie wiem tylko dlaczego na mnie aż tak to działa, każdy organizm jest inny. Miałam morfologię, coś tam wyszło zaniżone czy zawyżone, nie pamiętam, może leukocyty, nie wiem. O ile potem byłam na sorze (bo miałam te zawroty) widziano te wyniki i nikt nic niepokojącego nie mówił, rodzinny lekarz po objawach stwierdził, że to niedotlenienie, co sama brałam najpierw pod uwagę, ale teraz już nie wiem. W tomografii głowy nic nie wyszło, miałam inne badania, na miażdżycę i jakieś inne, których już nie pamiętam, ale wyszły okej, badał mnie neurolog na sorze wtedy tak na szybko chyba, no i według niego okej. A i dodam, że po wyjściu na zewnątrz również zdarza mi się uczucie dławienia w gardle jakby miało mnie naciągać na kaszel, zdarzało się przyśpieszone bicie serca na zewnątrz. Zaznaczam kiedy to wszystko...Teraz jest tak, że jak jestem w domu to czuje się lepiej, ale nie do końca wszystko mija, to co na zewnątrz też przechodzi chyba do domu, ale zauważam poprawę gdy są zamknięte okna (bo co raz chłodniej). Moje pytanie brzmi: Czy to może być jakieś przewlekłe zatrucie metalami ciężkimi? Dawniej miałam jakieś objawy na zewnątrz, ale mniej. Mam wrażenie, że może mi się to skumulowało, może została przekroczona pewna granica i tak szybko są objawy. No serio wyjdę i zaraz bardziej kręci mi się w głowie. Proszę o doradztwo ogółem. Może powinnam się udać na jakieś odtruwanie, czy regularnie jakieś zioła na oczyszczanie, nie wiem ale mam już dość bo dosyć długo to już trwa...
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy mogę mieć zaburzenia neurologiczne?

Dzień dobry, Pytanie o co z tym chodzi, wczorajsza noc. Obudziłem się w nocy nawet nie wiem o której i miałem wrażenie że nasze dziecko spi w nogach, delikatnie wstałem i obudziła się narzeczona po czym powiedziałem jej by się... Dzień dobry, Pytanie o co z tym chodzi, wczorajsza noc. Obudziłem się w nocy nawet nie wiem o której i miałem wrażenie że nasze dziecko spi w nogach, delikatnie wstałem i obudziła się narzeczona po czym powiedziałem jej by się nie ruszała bo nie wiem gdzie jest dziecko czy nic mu sie nie stalo, delikatnie pod kołdra szukałem i go nie było. Po chwili uświadomiłem sobie ze przecież dziecko z nami nigdy nie śpi, ma 3 miesiące i swoje lozeczko. Co to mogło być? Zaburzenia jakieś?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mogę mieć też chorobę otępienną?

Moja mama lat 58 ma ma objawy otępienia. Wyszły jej zmiany w płacie skroniowym i czołowym na TK głowy. Czy ja mogę odziedziczyc po niej te chorobę? Jakie jest prawdopodobieństwo?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak postępować z uciskowymi bólami głowy u 34-latki?

Dzień dobry, Mam 34, jestem kobietą. Leczę się na stany lękowe i depresyjne. Ostatni miesiąc był dla mnie bardzo ciężki. Od kilku tygodni cierpię na bóle głowy - ból ma charakter uciskowy, rozpierający, pojawia się w okolicach czoła i czubka... Dzień dobry, Mam 34, jestem kobietą. Leczę się na stany lękowe i depresyjne. Ostatni miesiąc był dla mnie bardzo ciężki. Od kilku tygodni cierpię na bóle głowy - ból ma charakter uciskowy, rozpierający, pojawia się w okolicach czoła i czubka głowy. Pojawiają się zawroty głowy. Bardzo się martwię a wizytę u lekarza mam za kilka dni. Czy niepokój jest uzasadniony?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki płyn w piramidzie kości skroniowej?

Witam zrobiłam badanie rezonansem magnetycznym i w opisie jest nastepujące zdanie "Uwięźnięty płyn w piramidzie kości skroniowej. Dodam, że mam niedosłuch od 17 lat, zaś wcześniej tego rodzaju płyn nie był widoczny na TM od dwóch lat jest i zwiększa swoją objętość.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy to mogą być objawy jakiejś choroby?

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie objawów jakie przydarzyły mi się 3 razy w życiu w kilkuletnim odstępie czasowym. W pierwszym etapie czułem że mi nie dobrze, po kilku godzinach nastąpiły kilkukrotne wymioty (pojawiła się w nich również krew). Następnie... Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie objawów jakie przydarzyły mi się 3 razy w życiu w kilkuletnim odstępie czasowym. W pierwszym etapie czułem że mi nie dobrze, po kilku godzinach nastąpiły kilkukrotne wymioty (pojawiła się w nich również krew). Następnie odczuwałem drętwienie stóp i dłoni, przy czym stały się zimne. Później nastąpiły skurcze dłoni, stóp i brzucha, a palce u dłoni zaczęły się zwijać do środka ( pozycja: piąty palec nad czwartym, drugi nad trzecim i kciuk przy drugim. Wszystkie palce mocno ściśnięte bez możliwości wyprostowania ich) w najgorszej fazie drętwienie przeszło na twarz i miałem problemy z wymową. Skurcze następowały falowo, przy czym również kilka razy wymiotowałam) Czy to są objawy jakiejś choroby? Bardzo proszę o pomoc, gdyż żaden lekarz nic nie wie..
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Czy takie zmiany w zachowaniu to coś poważnego?

Zostałem pobity przez brata uderzał mnie mocno w tył głowy a do tego dusił mnie aż straciłem przytomność nie wiem na ile czasu . To się stało parę miesięcy w stecz nie byłem u lekarza żadnego . Teraz widzę zmiany... Zostałem pobity przez brata uderzał mnie mocno w tył głowy a do tego dusił mnie aż straciłem przytomność nie wiem na ile czasu . To się stało parę miesięcy w stecz nie byłem u lekarza żadnego . Teraz widzę zmiany tył głowy często mi pulsuje a do tego mam napady agresji . Czy to jest groźne
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

O czym świadczą takie bolesne bóle głowy?

Witam, mam 20 lat i od dłuższego czasu mam bardzo bolesne bóle głowy, które są bardzo naciskające (dokładnie płat czołowy) bole trwają po kilka dni do tygodni i tak od kilku miesięcy a nawet dłużej, przeważnie pojawiają sie różnisz raz... Witam, mam 20 lat i od dłuższego czasu mam bardzo bolesne bóle głowy, które są bardzo naciskające (dokładnie płat czołowy) bole trwają po kilka dni do tygodni i tak od kilku miesięcy a nawet dłużej, przeważnie pojawiają sie różnisz raz od rana a raz południem i trwaja do samego wieczora. Bol głowy nasila się np. kiedy kaszle. Ból przechodzi także na oczy, zdażyło mi ostatnio kiedy czytałam na telefonie zaczęłam gorzej widzieć, widziałam np. kilka początkowych litera a pozostałych nie tak jak również nie widziałam nic nad tekstem pod ani po bokach (można powiedzieć ze ubytki w polu widzenia) wtedy również chciało mi się wymiotować. Równiez jest mi bardzo źle kiedy patrzę na ogień ze świeczki bądź po prostu światło z lamp. Zdarza mi się również iść prosto i znikąd wejść np. w ścianę lub w szafkę). Jest mi się gorzej skupic na codziennych rzeczach jak i przy rozmowie z ludźmi zdarza mi się zapomnieć jakiegoś słowa i jest mi ciężko zastąpić je innym. Często towarzyszy mi stres jak i lęki.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy mogę stosować Hydroksyzynę przy tężyczce?

Witam. Od pewnego czasu mam drżenia i napięcia mięśni w różnych miejscach. Wyniki krwi są w normie, elektrolity też, byłam u neurologa i mam objaw chvostka. Lekarz stwierdził tężyczkę i kazał przyjmować, wapń, magnez b6, wit D3 do tego podczas... Witam. Od pewnego czasu mam drżenia i napięcia mięśni w różnych miejscach. Wyniki krwi są w normie, elektrolity też, byłam u neurologa i mam objaw chvostka. Lekarz stwierdził tężyczkę i kazał przyjmować, wapń, magnez b6, wit D3 do tego podczas drżenia występuje lęk. Mam też nerwicę lękową. Dostałam na spanie hydroksyzynę, ale w ulotce jest napisane, że przy zaburzeniach elektrolitów nie przyjmować. Pytanie czy mogę przyjąć 10/15mg przed snem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy taka zmiana po urazie powinna mnie niepokoić?

Tydzień temu oberwałam kamieniem ktory wypadł z kopaczki do ziemniaków ( nie wiem jak dużym) w głowę. Doszło do krwawienia. Udałam się na sor- zostałam zbadana neurologicznie, zmierzono mi ciśnienie i oczyszczono ranę. Obyło sie bez szycia. Tomografu ani rtg... Tydzień temu oberwałam kamieniem ktory wypadł z kopaczki do ziemniaków ( nie wiem jak dużym) w głowę. Doszło do krwawienia. Udałam się na sor- zostałam zbadana neurologicznie, zmierzono mi ciśnienie i oczyszczono ranę. Obyło sie bez szycia. Tomografu ani rtg nie zrobiono bo lekarz nie widział takiej potrzeby. Objawów wstrząśnienia mózgu nie miałam. Teraz gdy rana sie już zagoiła a moja ręka powędrowała na miejsce urazu odkryłam wgłębienie na szerokość 2 opuszków w głowie ( uraz był ok 15 cm nad okiem lewym zaraz za linia włosów ) wgłębienie boli przy, dotyku jest bardzo wyraźne. Jeśli odrobinkę mocniej sie dotknie to wgłębienie sie pogłębia. Czy to powód do paniki ? Od urazu boli mnie głowa ale lekarz ostrzegał, ze tak może być.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co robić z tymi drżeniami ciała i uciskiem w głowie?

Proszę o poradę.3 tyg temu spadek nastroju, ucisk głowy jakby obręcz, ból głowy minął, a zaczęło się wewnętrzne drżenie całego ciała, uczucie niepokoju, lęk, jakby zawroty głowy... Najpierw trwało to w dzień, teraz odczuwam to nocą, podczas snu.Zrobilam... Proszę o poradę.3 tyg temu spadek nastroju, ucisk głowy jakby obręcz, ból głowy minął, a zaczęło się wewnętrzne drżenie całego ciała, uczucie niepokoju, lęk, jakby zawroty głowy... Najpierw trwało to w dzień, teraz odczuwam to nocą, podczas snu.Zrobilam wyniki magnez,potas,sód,wapń,crp,kreatynina,morfologia-wszystko w normie. W lutym tarczyca i wątroba także w normie. Rok temu neurolog powiedział że mam silną nerwicę.Wtedy objawiało się bólami głowy, wszystkie wyniki miałam w normie. Ciśnienie mam zazwyczaj 120/70, 110/70 Czy to może być nerwica? Są momenty kiedy jestem wesoła i wszystko ustępuje, ale w nocy czuję wibracje, drżenia... Boję się o swoje zdrowie. :( Całą uwagę skupiam na tym drżeniu, czasem nie jestem w stanie nic zrobić. Proszę o poradę
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Patronaty