Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 7 , 6 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Neurologia: Pytania do specjalistów

Czy powinnam przerwać przyjmowanie tego leku będąc w ciąży?

Witam, mam 32 lata choruję na padaczkę nabytą i przyjmuję Levetiracetam 1000mg 2x dziennie lecz teraz podejrzewam,że jestem w ciąży bo mam różne objawy o tym świadczące i przestałam brać leki, więc co robić teraz czy nadal brać ten lek... Witam, mam 32 lata choruję na padaczkę nabytą i przyjmuję Levetiracetam 1000mg 2x dziennie lecz teraz podejrzewam,że jestem w ciąży bo mam różne objawy o tym świadczące i przestałam brać leki, więc co robić teraz czy nadal brać ten lek czy przez jakiś czas go nie brać w ogóle?Mam wątpliwości ponieważ już raz poroniłam i nie chcę by to znowu się stało.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazują te objawy u 45-latki?

Martwię się o moją mamę, ma 45 lat i często zapomina słów albo wymawia je jakoś nie wyraźnie. Tak samo bardzo często słyszę jak wyrywają jej się dosyć dziwne słowa typu "Oleko" i to trwa już od dłuższego czasu. Czasami... Martwię się o moją mamę, ma 45 lat i często zapomina słów albo wymawia je jakoś nie wyraźnie. Tak samo bardzo często słyszę jak wyrywają jej się dosyć dziwne słowa typu "Oleko" i to trwa już od dłuższego czasu. Czasami rozmowa z moją mamą jest bardzo irytująca, bo nie potrafi się wysłowić, zaczęłam coś takiego zauważać może dopiero od początku tego roku i trochę mnie to niepokoi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Gdzie mam szukać przyczyny swoich dolegliwości?

Witam, 42 latek, niedawno pojawiły się u mnie zawroty głowy, nie są silne, ale dość częste, zaczęło się od bólu w lewym podżebrzu, któremu towarzyszyło uczucie mdłości i właśnie zawrotów głowy. Zdarzyło się to potem jeszcze tylko raz, wizytę... Witam, 42 latek, niedawno pojawiły się u mnie zawroty głowy, nie są silne, ale dość częste, zaczęło się od bólu w lewym podżebrzu, któremu towarzyszyło uczucie mdłości i właśnie zawrotów głowy. Zdarzyło się to potem jeszcze tylko raz, wizytę u gastroenterologa mam umówioną za kilka dni. Dodam, że zawrotom glowy, które występują od tego czasu (około półtora tygodnia), towarzyszy również uczucie pulsowania czoła i wrażenie jakby było cieplejsze. Temperatura ciała 36,5, cisnienie 1w0/75, puls 73, mierzone za każdym razem i zawsze w normie. Gdzie szukać przyczyn? W ostatnim czasie zacząłem też leczenie uzębienia, dwa lata temu przeszedłem zakażenie helicobacter pylori, miałem robioną endoskopię - bez niepokojących zmian. Z gory dziękuję za odpowiedzi
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak mam rozumieć taki wynik TK?

Mogę prosić o interpretację TK: Jedna z komórek sitowia tylnego po stronie prawej wypełniona całkowicie przez dużego stopnia pogrubienie śluzówki ew zmianę polipowatą (śr. gęstość radiologiczna 35 j.H)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co robić z zaburzeniami snu i paraliżami sennymi?

Witam od miesiąca pojawiły się u mnie poważne zaburzenia snu, paraliże senne, od tygodnia silny ucisk w gardle, mrowienie w głowie, zaburzenia myślenia uczucie nie swojej głowy, nie swoich myśli, ciągły niepokój chodze z miejsca na miejsce... Witam od miesiąca pojawiły się u mnie poważne zaburzenia snu, paraliże senne, od tygodnia silny ucisk w gardle, mrowienie w głowie, zaburzenia myślenia uczucie nie swojej głowy, nie swoich myśli, ciągły niepokój chodze z miejsca na miejsce szukam czegoś ale nie wiem czego, ogromna pustka w sercu jakby mi ciągle czegoś brakowało. Paraliże i sny są tak straszne i realistyczne że ze zmęczenia boje się zasnąć, zamykając oczy mam przed nimi wielką pustkę i strach. Mrowienie w głowie i ucisk w gardle od 3dni bardzo silny, mętlik chaos w głowie uniemożliwia siedzenia samemu ze sobą, jest tragicznie. Lekarz psychiatra wypisał tylko hydroksyzyne która nie pomaga, relanium również nie pomaga uczucie niepokoju ciagle towarzyszy. Piłem dużo alkoholu przez ostatni miesiąc, czy to psychoza uszkodziłem sobie układ nerwowy. Czy to bardzo silna nerwica? Czy może warto zgłosić się do szpitala zanim zwariuje. Lat 21 pozdrawiam, proszę o szybka odpowiedz tutaj każda godzina gra role. Potrafię mieć kilka paraliży w nocy. Boje się ze sobie coś zrobię.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Pod jakim kątem należałoby się przepadać w tej sytuacji?

Witam. Od 2016 roku mam napadowe omdlenia,zaniewidzenie na 1 oko, luki w pamięci, zaburzenia równowagi i trudności z chodzeniem, przemijające zaburzenia mowy.Trwa to z przerwąmi jakieś 2-3 tygodnie,później rok bądź dłużej. nie mam żadnych objawów. Mija samo. Jest... Witam. Od 2016 roku mam napadowe omdlenia,zaniewidzenie na 1 oko, luki w pamięci, zaburzenia równowagi i trudności z chodzeniem, przemijające zaburzenia mowy.Trwa to z przerwąmi jakieś 2-3 tygodnie,później rok bądź dłużej. nie mam żadnych objawów. Mija samo. Jest to bardzo uciążliwe,bo przez ten czas nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. EEG prawidłowe,rezonans głowy równiez. Lekarze każą mi czekać i obserwować ale ja już nie mam siły i nie wiem co ze sobą zrobić. Lekarz rodzinny zasugerował rezonans rdzenia kręgowego w celu ewentualnej diagnostyki SM, tylko czy jeśli głowa jest czysta w MR to jest jakiś sens? Proszę o jakąkolwiek pomoc bądź wskazówki. Pozdrawiam serdecznie
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Czy po udarze mózgu mogę napić się alkoholu?

Witam serdecznie jestem 3 miesiące po lekkim udarze mózgu, wszystko wróciło do normy, nie mam skutków ubocznych, biorę codziennie aspirynę. Czuję się bardzo dobrze, zbliżają się święta czy ja mogę napić się trochę alkoholu okazjonalnie w niewielkiej ilości? Proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy po lekkim udarze mogę pić alkohol?

Witam, miałem mały udar, wszystko wróciło do normy, brak skutków ubocznych. Czy mogę okazjonalnie napić się alkoholu w niewielkich ilościach?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te objawy się jakoś łączą?

Dzień dobry, Od około roku mam problemy z drżeniem rąk i nóg- objawom tym towarzyszy biegunka, zgaga i wiecznie wzdęty brzuch- czy te objawy mogą sie łączyć? Dodam również, ze po spożyciu piwa lub innego alkoholu objawy sie nasilają (pije od święta- około 4 razy do roku.)
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo

Czy to może być przyczyna takiego bólu głowy?

Witam. Po TK głowy stwierdzono w tkance podskórnej w okolicach czołowych zagęszczenie tkankowe , częściowo zwapniałe i Trichilemmal cyst. Silne zawroty głowy były podstawą do wykonania tego badania. Czy od w/w opisu może tak być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Z czego może wynikać ten szum i uczucie zatkanego ucha?

Dzień dobre Mam 23 lata i od niecałego miesiąca zaczęłam swoją przygodę z siłownią, nie miałam wcześniej takiej sytuacji ale dzisiaj dwie godziny po wyjściu i schyleniu się w domu, z jednej strony poczułam jakby bulgotanie w uchu i do... Dzień dobre Mam 23 lata i od niecałego miesiąca zaczęłam swoją przygodę z siłownią, nie miałam wcześniej takiej sytuacji ale dzisiaj dwie godziny po wyjściu i schyleniu się w domu, z jednej strony poczułam jakby bulgotanie w uchu i do teraz utrzymuje mi się szum i uczucie zatkany w jednym uchu, mimo że wszystko słyszę badzo dobrze. Przez to też doszła nadwrażliwość na różne dźwięki które odbijają się echem, i powoduje to u mnie dyskomfort. Czy możliwe jest że przeciążyłam się na siłowni i po dobrym śnie te objawy znikną? Proszę o odpowiedzieć i dziękuję z góry, jestem bardzo zmartwiona że tak mi już zostanie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy problem z przepływami może powodować aż tak złe samopoczucie?

Dzień dobry. Od paru lat mam problem, który powoduje że ciężko mi funkcjonować. Od jakiegoś czasu objawy są jeszcze mocniejsze. Dzwoni mi w uszach, robi mi się słabo, czasami mam uczucie jakbym miała kończyny jak w waty. Nie jestem... Dzień dobry. Od paru lat mam problem, który powoduje że ciężko mi funkcjonować. Od jakiegoś czasu objawy są jeszcze mocniejsze. Dzwoni mi w uszach, robi mi się słabo, czasami mam uczucie jakbym miała kończyny jak w waty. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, boje się nawet wyjść sama z domu tak źle się czuję. Rezonans magnetyczny wyszedł dobrze, badania krwi również, laryngolog nic nie widzi. Byłam ja przepływach tętnic szyjnych i kręgowych okazało się że mam turbulentny przepływ ponad 2,5 raza szybszy niż przewidują normy. Neurolog przepisał mi leki i kazał się zrelaksować i szukać czegoś co mnie odstresuje (dodam, że mam zdiagnozowaną nerwicą lękową, około 2 miesiące temu odstawiłam leczenie w uzgodnieniu z lekarzem). Czy problem z przepływami może powodować aż tak źle samopoczucie? Od zawsze byłam aktywną osobą a teraz nie jestem nawet w stanie pójść na siłownię, jedynie na spacer.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co oznacza taka zmiana w obrębie czaszki?

Pare dni temu zauważyłam, że w miejscu w czaszce gdzie kość ciemieniowa i kość czołowa się łączą mam takie wgłębienie, kształtem przypominające linię bądź podłużny owal. Dopiero teraz to zauważyłam, więc nie mogę powiedzieć czy mam tak od zawsze czy... Pare dni temu zauważyłam, że w miejscu w czaszce gdzie kość ciemieniowa i kość czołowa się łączą mam takie wgłębienie, kształtem przypominające linię bądź podłużny owal. Dopiero teraz to zauważyłam, więc nie mogę powiedzieć czy mam tak od zawsze czy nie. Kształtem i umiejscowieniem przypomniało mi ciemiączko, ale nje wiem czy mogę to tak połączyć skoro mam ponad 18 lat. Nie mam żadnych dodatkowych objawów, tym związanych, a samo wgłębienie nie jest głębokie (na tyle, że np na zdjęciu jest niewidoczne od razu nawet przy przyklepaniu włosów). Zastanawiam się czy może być to normalne i za bardzo się przejmuje czy jednak nie. Za dwa tygodnie mam MRI skan
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego mam mrowienie rąk i nóg?

Dzień dobry, od pół roku odczuwam silne mrowienie, drętwienie rąk i nóg. W lipcu lekarz rodzinny zlecił badania. Wszystkie wyniki wyszły prawidłowe. Mrowienie się nasila. Nie mogę już spać w nocy. Obecnie przy schylaniu robi mi się też słabo i... Dzień dobry, od pół roku odczuwam silne mrowienie, drętwienie rąk i nóg. W lipcu lekarz rodzinny zlecił badania. Wszystkie wyniki wyszły prawidłowe. Mrowienie się nasila. Nie mogę już spać w nocy. Obecnie przy schylaniu robi mi się też słabo i ciemno w oczach. Do tego bardzo często boli mnie głowa. Proszę o poradę, co może być przyczyną tych dolegliwości? Do jakiego specjalisty się udać? Dziękuję za poradę. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy drżenie rąk jest objawem tężyczki?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy do objawów tężyczki utajonej może należeć lekkie drżenie rąk (przede wszystkim pozycyjne)? Mam 25 lat. Mam stwierdzona tężyczkę na podstawie EMG, ale nie wiem czy akurat ten objaw mogę z nią wiązać. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazuje drżenie palca ręki?

Dzień dobry, od tygodnia drży mi mały palec w prawej ręce i czuję w niej pulsowanie jakiegoś mięśnia lub ścięgna. Na codzień jeżdżę na rowerze, a także na wakacjach przez jakiś tydzień dość często i długo używałam sekatora po czym... Dzień dobry, od tygodnia drży mi mały palec w prawej ręce i czuję w niej pulsowanie jakiegoś mięśnia lub ścięgna. Na codzień jeżdżę na rowerze, a także na wakacjach przez jakiś tydzień dość często i długo używałam sekatora po czym bolała mnie i drętwiała ręka. Czy to przetrenowanie jakiegoś mięśnia czy przyczyna może być inna? Badania morfologiczne bardzo dobre. Żelazo i magnez w normie.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być objaw chorego ucha?

Czy to choroba ucha? Witam od dłuższego czasu mam Napadowe zawroty głowy, zaburzenia równowagi, szumy uszne, drżenie rąk i mrowienie, naprzemienne poty i uczucie zimna. Oprócz tego czuję czasami zatkane uszy i ból z tyłu głowy i szyi oraz... Czy to choroba ucha? Witam od dłuższego czasu mam Napadowe zawroty głowy, zaburzenia równowagi, szumy uszne, drżenie rąk i mrowienie, naprzemienne poty i uczucie zimna. Oprócz tego czuję czasami zatkane uszy i ból z tyłu głowy i szyi oraz zaburzenia ostrości widzenia. Czy to może być objaw chorego ucha? Błędnika? Proszę o odpowiedź .
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają bóle głowy i problemy ze wzrokiem?

Witam, jestem 42 latkiem, przez ponad miesiąc regularnie, każdego dnia dokuczały mi bole głowy, jednak były one inne od tych do których przywyklem, a które sporadycznie zdarzają się każdemu, mianowicie ból umiejscowiony był po prawej stronie kości ciemieniowej, niedaleko od... Witam, jestem 42 latkiem, przez ponad miesiąc regularnie, każdego dnia dokuczały mi bole głowy, jednak były one inne od tych do których przywyklem, a które sporadycznie zdarzają się każdemu, mianowicie ból umiejscowiony był po prawej stronie kości ciemieniowej, niedaleko od kości skroniowej i klinowej, ból zaczynał się lagodnie aby już chwilę później uderzyć z całą mocą, skupiony raczej w punkcie opisanym przeze mnie wcześniej, może promieniujący do skroni. Ból trwał od kilku minut do maksymalnie 30minut, po czym ustępował. Dodam, że z tej samej strony mam chorego zęba, jednak ból zęba nie towarzyszył bólowi głowy. Po trochę ponad miesiącu ból zniknął i nie pojawił się przez dwa miesiące. Niedawno w obrębie wspomnianeto chorego zęba rozwinął się ropień, który jest leczony antybiotykami aby móc dokonać ekstrakcji. Tydzień temu pojawiły się u mnie nowe objawy, mianowicie wrażenie zwolnienia wzroku, łapania ostrości, zdarzają się sporadycznie w ciągu dnia, zastanawiam się czy może mieć to związek z chorym zębem a jeśli nie yo do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Urszula Jarosz-Kajdrys
Lek. dent. Urszula Jarosz-Kajdrys

Co może być przyczyną tego napięciowego bólu głowy?

Witam, mam problem odnośnie napięciowego bólu glowy w skroniach, mam 19 lat od średnio 2 miesięcy czuje napieciowy ból glowy w skroniach który pojawia sie nie regularnie podczas spacerów lub innej aktywności byłem u kardiologa zrobiłem wszelkie badania holter eho... Witam, mam problem odnośnie napięciowego bólu glowy w skroniach, mam 19 lat od średnio 2 miesięcy czuje napieciowy ból glowy w skroniach który pojawia sie nie regularnie podczas spacerów lub innej aktywności byłem u kardiologa zrobiłem wszelkie badania holter eho serca i wszytko dobrze, co może być przyczyną tego napiecowego bólu głowy ponieważ podczas siedzdnia lub leżenia nie czuje tego ucisku a podczas aktywności fizycznej jest to bardzo uciążliwe i odbiera przyjemność z aktywności fizycznej. Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy sam rezonans bez kontrastu wystarczy?

Dzień dobry. Od kilku dni boli mnie prawa strona twarzy. Ból rwący, wędrujący i bardzo mocny. Internista rozpoznał zapalenie nerwu trójdzielnego i zasugerował badanie rezonansem. Moje pytanie czy potrzebny jest kontrast do tego rodzaju badania i schorzenia, czy sam... Dzień dobry. Od kilku dni boli mnie prawa strona twarzy. Ból rwący, wędrujący i bardzo mocny. Internista rozpoznał zapalenie nerwu trójdzielnego i zasugerował badanie rezonansem. Moje pytanie czy potrzebny jest kontrast do tego rodzaju badania i schorzenia, czy sam rezonans bez kontrastu wystarczy by sprawdzić gdzie naczynie naciska na nerw , lub wyeliminować inne powody bólu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty