Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 3 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Neurologia: Pytania do specjalistów

Dlaczego mam te codzienne bóle głowy w wieku 20 lat?

Witam! Mam kolejne pytanie. Codziennie boli mnie głowa, czasami mocniej, czasami jest to mniejszy ból. Kiedy boli mnie głowa to nie mogę wykonać żadnej czynności, muszę się położyć. Tabletki przeciwbólowe nic nie pomagają. Za 2 tygodnie mam tomografię, ale uważam, że nic nie wykaże. Czy może być to problem o podłożu psychologicznym?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać ten ucisk z tyłu głowy?

Dzień dobry Mój chłopak ostatnio Zaczął narzekać na ucisk z tylu głowy, dodatkowo czuje się słaby i ma problemy ze wzrokiem plus mówi ze serce mu dziwnie bije. Miał badania krwi niedawno i ma niedobór magnezu i witaminy D3. Miał... Dzień dobry Mój chłopak ostatnio Zaczął narzekać na ucisk z tylu głowy, dodatkowo czuje się słaby i ma problemy ze wzrokiem plus mówi ze serce mu dziwnie bije. Miał badania krwi niedawno i ma niedobór magnezu i witaminy D3. Miał badanie serca i prześwietlenie głowy i nic niepokojącego nie wyszło. Proszę o rady jak mam mu pomoc i co może mu się dziać
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy może powinnam udać się do neurologa?

Dzień dobry. Podejrzewam, że mogę mieć problemy nerwicowe ale prosiłabym o poradę. Od kilku lat - zwykle okres wakacyjny mam problem z objawami neurologicznymi. W 2019 i 2919 mialam zaburzenia czucia w rękach tj. kłuvia, mrowienia - tak silne że... Dzień dobry. Podejrzewam, że mogę mieć problemy nerwicowe ale prosiłabym o poradę. Od kilku lat - zwykle okres wakacyjny mam problem z objawami neurologicznymi. W 2019 i 2919 mialam zaburzenia czucia w rękach tj. kłuvia, mrowienia - tak silne że ból był jak przy prawdziwych igłach. Dostawałam ataków paniki że choruję na SM. Utrzymywały się 2-3 mies i same znikały. Nasilały się w stresie. Zarówno w 2019 jak i 2020 neurolog wykluczył patologie i zasugerował, że to może być psychosomatyczne. Teraz od 2 tyg (przebyłam ogromny stres życiowy) mam maleńkie ale widoczne skurcze łydek oraz innych partii ciała. Przeczytałam, że może to być objaw sla i wpadam w panikę. W przypadku gdy zaczynam się stresować, a dzieje się to często to one są coraz silniejsze. Proszę o poradę - czy powinnam udać się do neurologa czy jednak zacząć przyjmować leki na wyciszenie?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Czym się różnią te badania tk?

Czym się różni badanie tk z Angio z kontrastem a badanie tk tylko z kontrastem Czy samo tk z kontrastem wykryje tętniaki mózgu
odpowiada 1 ekspert:
 Bartłomiej Rawski
Bartłomiej Rawski

Co oznacza taki obraz MR głowy u 23-latki?

Od dwóch lat leczę się na migreny. Niedawno miałam przeprowadzony rezonans magnetyczny głowy. W wyniku badania wyszło ,że migdałki móżdżku ustawione około 10 mm poniżej poziomu otworu potylicznego wielkiego. Co to oznacza? Czy jest to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się problemu ze stawem skroniowo-żuchwowym?

Witam, mam problem ze stawem skroniowo- zuchwowym . Dostałam szyne rehabilitacyjna, lecz pomimo tego ból dalej występuje, szczęka dalej mi przeskakuje i odczuwam ten szczękościsk, ból głowy a najbardziej skronii, napięcie mięśni twarzy, taka sztywność, nie mogę czasem otworzyć... Witam, mam problem ze stawem skroniowo- zuchwowym . Dostałam szyne rehabilitacyjna, lecz pomimo tego ból dalej występuje, szczęka dalej mi przeskakuje i odczuwam ten szczękościsk, ból głowy a najbardziej skronii, napięcie mięśni twarzy, taka sztywność, nie mogę czasem otworzyć szeroko buzi bo mnie boli i mam takie napięcie i zaczyna mi strzelać w szczęce. Co oprócz szyny rehabilotacyjnej jeszcze może pomóc na staw skroniowo-żuchowowy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Co robić z takimi kłuciami w głowie?

Witam. Dokładnie pół roku temu doznałam bardzo dziwnych bóli głowy- kłucie, pulsowanie z każdej strony po kolei. Dyskomfort trwał całymi dniami. Po 2 tygodniach udałam się do lekarza, badania krwi, tomograf głowy, wizyta u neurologa- wszystko dobrze. Kilka... Witam. Dokładnie pół roku temu doznałam bardzo dziwnych bóli głowy- kłucie, pulsowanie z każdej strony po kolei. Dyskomfort trwał całymi dniami. Po 2 tygodniach udałam się do lekarza, badania krwi, tomograf głowy, wizyta u neurologa- wszystko dobrze. Kilka dni później ból samoistnie minął. Aktualnie po pół roku ten sam ból powrócił i trzyma już niespełna tydzień. Czy wykonanie kolejnego badania TK głowy będzie dobrym krokiem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być np. problem ze stawem skroniowo- żuchwowym?

Witam ,od paru dni gdy kładę się na prawym boku zaczyna mnie boleć głowa ,a dokładniej czuje ucisk w skroniach i łuku brwiowym,przestaje gdy przekręcę się na plecy ,czy to może być problem ze stawem skroniowo żuchwowym?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jakie powinno przebiegać leczenie tężyczki?

Dzień dobry, Serdecznie proszę o informację, jakie jest najlepsze leczenie tężyczki (wyszła mi ). Mam 30 lat, pracuję zawodowo jednak zespół różnych objawów bardzo ogranicza zdolność do pracy. Zależy mi na efektywnym leczeniu oraz wyjaśnieniu źródła tężyczki. Usłyszałam, że jest... Dzień dobry, Serdecznie proszę o informację, jakie jest najlepsze leczenie tężyczki (wyszła mi ). Mam 30 lat, pracuję zawodowo jednak zespół różnych objawów bardzo ogranicza zdolność do pracy. Zależy mi na efektywnym leczeniu oraz wyjaśnieniu źródła tężyczki. Usłyszałam, że jest to choroba, z którą się urodziłam a uaktywnił ją silny stres. Dziękuję za wszelkie informacje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Dlaczego mam te objawy podczas jazdy samochodem?

Witam! Mam pewien problem podczas jazdy autem zaczynam się denerwować i mam uczucie mrowienia kończyn i nie tylko. Nie mam uczucia zawrotów głowy, kecz mam wrażenie jakby mi się ograniczał wzrok. Gdy wysiąde z samochodu i się uspokoję wszystko przechodzi. Czego to może być problem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tą torbielą w skroni?

Witam wykryto u mnie torbielą w cześci skroniowej 60mn×37mn×57mn mam zaniki wzroku ,splontanie, problem z wysłowieniem, zawroty głowy co mam robić z tym dalej
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten wynik EEG u 22-latki?

Ból głowy w okolicach skroniowo potylicznej , badanie EEG Witam, mam 22 lata Jakiś czas temu zemdlalam 2 krotnie , przy pierwszym razie straciłam na chwile przytomność, odzyskałam ją po chwili , chciałam wstać i zemdlalam ponownie tylko przy tym... Ból głowy w okolicach skroniowo potylicznej , badanie EEG Witam, mam 22 lata Jakiś czas temu zemdlalam 2 krotnie , przy pierwszym razie straciłam na chwile przytomność, odzyskałam ją po chwili , chciałam wstać i zemdlalam ponownie tylko przy tym drugim razie nie umiałam złapać oddechu I dostalam drgawek. Tydzień później sytuacja podobno tylko nie zemdlalam lecz robiło mi się słabo, kręciło mi się w głowie, nie dobrze mi było A jak lezalam na płasko to prawie mdlalam Mialam robione EEG A wynik wyszedł taki Na tle nieregularnej czynności podstawowej zarejestrowano: poj. i w gr. fale theta 4-7 Hz, poj. fale ostre o podwyższonym woltażu, występujące  synchronicznie, niesymetrycznie,z przewagą w okolicy skroniowo-potylicznej prawej. HV aktywuje zmiany. RZ słabo wyrażona Zapis o niewielkich zmianach podraznieniowych w okolicach skroniowo-potylicznych z przewagą po stronie prawej
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co robić z takimi bólami głowy u 22-latki?

Witam. Jestem kobietą, mam 22 lata. Od dłuższego czasu mam częste bóle głowy, (przeważnie pośrodku głowy albo z tyłu ale zdarza się też, że czuję ból w innej części głowy),czasami mam problemy z równowagą, często widzę podwójnie. Mam też... Witam. Jestem kobietą, mam 22 lata. Od dłuższego czasu mam częste bóle głowy, (przeważnie pośrodku głowy albo z tyłu ale zdarza się też, że czuję ból w innej części głowy),czasami mam problemy z równowagą, często widzę podwójnie. Mam też zaniki pamięci( zapominam o tym co miałam zrobić nim dojdę na właściwe miejsce), często jak coś mówię to zapominam słowa, które miałam powiedzieć, mam problemy z koncentracją i myśleniem matematycznym. Poza tym mam problemy z przełykaniem. Kiedy zmieniam pozycję, przez chwilę boli mnie głowa(pośrodku) i robi mi się słabo. Poza tym wtedy mam bardzo wyczuwalne ciśnienie w głowie(słyszę i czuję jak mi pulsuje głowa). Kilka lat temu uderzyłam mocno głową o chodnik i stwierdzono wtedy u mnie lekkie wstrząśienie mózgu. Także kilka lat temu miałam robiony tomograf głowy ale bez kontrastu. Dziś boli mnie głowa nawet wtedy kiedy nią poruszę(lekko). Czy to możliwe, żebym miała guza mózgu i tomograf tego nie wykrył? Kilka lat temu miałam też depresję. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy powinnam zgłosić się do lekarza po tym uderzeniu w głowę?

Witam tydzień temu uderzyłam głowa o szafkę, bardzo mocno. W okolicach lewej skroni, blisko łuku brwiowego. Nie byłam na prześwietleniu głowy. Mija tydzień a ja nadal mam ogromnego guza i oko jakbym przyłożyła sobie śliwkę. Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza, i kiedy zejdzie mi to limo?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie produkty wywołują migreny?

Dzień dobry, powszechnie uważa się że wśród czynników wywołujących migrenę jest spożywanie serów i czekolady. Nigdzie jednak nie można znaleźć informacji czy ilość spożywania tych produktów ma znaczenie - jedząc dużą ilość gorzkiej czekolady możemy spodziewać się ataku, ale czy... Dzień dobry, powszechnie uważa się że wśród czynników wywołujących migrenę jest spożywanie serów i czekolady. Nigdzie jednak nie można znaleźć informacji czy ilość spożywania tych produktów ma znaczenie - jedząc dużą ilość gorzkiej czekolady możemy spodziewać się ataku, ale czy np Delicje, produkt który jest jedynie oblany mleczną czekoladą jest w stanie wywołać migrenę/czy szansa jest dosyć wysoka? Czy śladowa ilość produktu jest w stanie zadziałać jak „zapalnik”? Czy jednak powód migreny mogl być inny a blednie został przypisany do małej ilości np. czekolady. Serdecznie Dzięjuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy po takim leku się tyje?

Dzien dobrymam pytanie .zaczelam brac 3x po 150 pregabaline czy poniej sie tyje?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te wszystkie objawy mogą sugerować nerwicę i by wynikiem stresu?

Dzień dobry, Od około półtora miesiąca męczą mnie pałace bóle stóp i dłoni, szczególnie dłoni, wybudzają mnie w nocy. Do tego parestezje w nogach i rękach (kłucie, pieczenie, swędzenie). Rano budzę się z silnym napięciem nerwowym, potem to napięcie jakby... Dzień dobry, Od około półtora miesiąca męczą mnie pałace bóle stóp i dłoni, szczególnie dłoni, wybudzają mnie w nocy. Do tego parestezje w nogach i rękach (kłucie, pieczenie, swędzenie). Rano budzę się z silnym napięciem nerwowym, potem to napięcie jakby "kumuluje się" w dłoniach/stopach, następnie odczuwam w dłoniach i stopach jakby rażenia prądem, łaskotanie, silny ból i potem to parzenie. MRI głowy i szyi bez zmian, przewodnictwo nerwowe bez zmian, morfologia, elektrolity bez zmian, w przeszłość tężyczka, teraz próba ischemiczna ujemna (pojedyncze wyładowania). Silny stres, niepokój i bezsenność od momentu wystąpienia pierwszych objawów. Czy te wszystkie objawy mogą sugerować nerwicę i wynikać ze stresu? Jestem osobą bardzo wrażliwą, nerwową, emocjonalną. Czy warto wykonać jeszcze jakieś badania? Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek.  Anna Smuga-Szrajber
Lek. Anna Smuga-Szrajber

Dlaczego mam te silne bóle głowy po wysiłku?

Witam:) Przy dużym wysiłku lub przy wysiłku w słońcu strasznie boli mnie głowa, mam nudności ale nie mogę wymiotować, jestem osłabiona i nie mogę normalnie funkcjonować. Pamietam ze takie sytuacje zdarzały się już w szkole podstawowej, potem na chwile o... Witam:) Przy dużym wysiłku lub przy wysiłku w słońcu strasznie boli mnie głowa, mam nudności ale nie mogę wymiotować, jestem osłabiona i nie mogę normalnie funkcjonować. Pamietam ze takie sytuacje zdarzały się już w szkole podstawowej, potem na chwile o nich zapomniałam i znowu powróciły. Wczoraj znowu miałam ten ból a dzisiaj na prawej skroni mam wypukłe żyły. Czy to migrena ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten opis MR u 26-latki?

Wyniki rezonansu. Powodem rezonansu były subiektywne zaburzenia widzenia, innych nieprawidłowości neurolog nie stwierdził. Za kilka dni wizyta, ale bardzo się stresuje wynikiem, proszę o poradę jak je rozumieć. Badanie miało być rutynowe, mam zaburzenia lękowe. "W prawej półkuli mózgu w... Wyniki rezonansu. Powodem rezonansu były subiektywne zaburzenia widzenia, innych nieprawidłowości neurolog nie stwierdził. Za kilka dni wizyta, ale bardzo się stresuje wynikiem, proszę o poradę jak je rozumieć. Badanie miało być rutynowe, mam zaburzenia lękowe. "W prawej półkuli mózgu w topografii kolana torebki wewnętrznej w bliskim sąsiedztwie gałki bladej widoczna jest owalna zmiana o wym 6x5,7x4,6 mm o podwyższonym sygnale w sekwencjach o długim TR z drobną strefą o pośrednim sygnale w centrum; zmiana nie wykazuje cech restrykcji dyfuzji oraz nie ulega wzmocnieniu po dożylnym podaniu środka kontrastwowgo, w sekwencji SWI w centrum zmiany widoczne jest drobne ognisko obniżonego sygnału - obraz zmiany niecharakterystyczny - może odpowiadać atypowemu naczyniakowi jamistemu. Obraz zmiany ogniskowej jest stacjonarny w porównaniu do badania poprzedniego MR z 2018 r. ( dodam że w opisie z 2018 nie mam wskaznych tych zmian,). Po za tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Po podaniu środka kontrastowego w zakresie struktur mózgowia nie stwierdzono cech patalogicznego wzmocnienia. Cech nieprawidłowej restrykcji dyfuzji w zakresie struktur mózgowia nie stwierdzono. Przestrzeń podpajęczynówkowa nieposzerzona. Ciało modzelowate prawidłowe. Struktury tylnego dołu czazki bez widocznej patologii"
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mam mieć ponownie wykonaneTK głowy po urazie?

Witam, 9 dni temu doznałam urazu głowy okno wyskoczyło z zawiasu otwierając uderzyło mnie w głowy w górną część potylicy. Rana na 3 cm do szycia. Po 2.godzinach w szpitalu wykonano mi tomografie komputerowa żadnego pęknięcia nic nie wykazało oraz... Witam, 9 dni temu doznałam urazu głowy okno wyskoczyło z zawiasu otwierając uderzyło mnie w głowy w górną część potylicy. Rana na 3 cm do szycia. Po 2.godzinach w szpitalu wykonano mi tomografie komputerowa żadnego pęknięcia nic nie wykazało oraz żadnego krwiak, wszystko wporzadku. Jutro idę na ściągnięcie szwów. Czy jest się czym martwić ? Nie mam żadnych objawów trochę bolało na początku. Czy jest konieczność wykonania ponownie tomografu? Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Patronaty
Ważne tematy