Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 2 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Medycyna chorób zakaźnych: Pytania do specjalistów

Czy to mogą być symptomy zarażenia wirusem HIV?

Dzień dobry. Około 4 tygodni temu miałem ryzykowny kontakt seksukany ( oralny) z mężczyzną. Odrazu po zdarzeniu w ten sam dzień dostałem opryszczka na ustach "zimno", dwa dni później miałem zapalenie gardła które trwało około 2-3 tygodni. Czy to mogą... Dzień dobry. Około 4 tygodni temu miałem ryzykowny kontakt seksukany ( oralny) z mężczyzną. Odrazu po zdarzeniu w ten sam dzień dostałem opryszczka na ustach "zimno", dwa dni później miałem zapalenie gardła które trwało około 2-3 tygodni. Czy to mogą być objawy HIV? testy zrobię jak tylko minie 12 tygodni, ale bardzo się martwie. Poza opisanynymi obajwami czuje się dobrze. Proszę o odpowiedź czy to mogą być symptomy zarażenia wirusem HIV.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy szczepienie ochroni mnie przed tężcem?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie tężca. Dzisiaj pracowałem siekierą przy drewnie która odskoczyła zadała niewielką ale jednak do krwi ranę. Czy sama szczepionka przeciw ewentualnemu tężcowi wystarczy by nie zachorować? Pozdrawiam Mężczyzna lat 20
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy muszę zaszczepić się na wściekliznę w takiej sytuacji?

Witam! około 2 lat temu zostałam delikatnie ugryziona przez wolno żyjącego kota, czy jest sens szczepienia na wściekliznę w chwili obecnej (z ranki poleciała dosłownie minimalna ilość krwi)? Czy na szczepienie jest już za późno? Dopiero w chwili obecnej uświadomiłam sobie zagrożenie wścieklizną.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogło dojść do przeniesienia choroby wenerycznej podczas tego masażu?

Okolo 5 tyg. temu byłem na masażu erotycznym. Przed i po prysznic, masaż na macie jednorazowej mojego całego ciala, pleców i pośladków ciałem i dłońmi masażystki. Na koniec masaż czlonka olejkiem najpierw biustem a potem do wytrysku dłonią. Po wszystkim... Okolo 5 tyg. temu byłem na masażu erotycznym. Przed i po prysznic, masaż na macie jednorazowej mojego całego ciala, pleców i pośladków ciałem i dłońmi masażystki. Na koniec masaż czlonka olejkiem najpierw biustem a potem do wytrysku dłonią. Po wszystkim prysznic.Brak kontaktu narządów rozrodczych, brak penetracji i stosunku. Czy w zaistniałej sytuacji jest ryzyko zakażenia HIV i innych chorób wenerycznych?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy istnieje ryzyko zakażenia HIV lub HCV w tej sytuacji?

Witam czy jest ryzyko zakażenia HIV lub HCV po zaklucie igła w palec. Wykonywałam iniekcje do mięśniową i po wyjęciu igły z pośladka pacjenta przez przypadek się ukulam, ukłucie było delikatne, na igle nie było żadnej krwi po ukluciu nie... Witam czy jest ryzyko zakażenia HIV lub HCV po zaklucie igła w palec. Wykonywałam iniekcje do mięśniową i po wyjęciu igły z pośladka pacjenta przez przypadek się ukulam, ukłucie było delikatne, na igle nie było żadnej krwi po ukluciu nie było żadnej rany na palcu ani nie leciała krew Czy mam się obawiać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest duże ryzyko przeniesienia WZW b?

Witam, mam 18 lat i jestem nosicielem wzw b. Mój partner lizał mojego penisa, ale wytrysk był na zewnątrz. Jakie jest ryzyko, że partner się zaraził? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogło dojść do transmisji HIV?

Witam, byłem na pobraniu krwi. Pani która pobierała krew bardzo się spieszyła. Nie widziałem, jak wyjmowała nowy wacik, tylko wzięła wacik z stołu obok. obawiam się że nie wyjmując nowego wacika tylko zabierając go ze stołu mogła go pomylić z już użytym. Czy można zarazić się hiv, opisanej sytuacji?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

W jaki sposób następuje zakażenie HPV?

D,ien dobry .Jezeli ma sie wirusa hpv na szyjce macicy jak moze fojsc do zakarzenia .Czy tylko przez kontakty seksualne czy towniez w toalecie na bssenie itp
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogło dojść do zarażenia kiłą?

Czy mogę zarazić się kłykcinami od współlokatora? Ostatnio w łazience zobaczyłam lek, wygooglowałam i okazało się że to lek na kłykciny kończyste. Czy jest możliwe zarażenie się w łazience/toalecie/kuchni itd? Bardzo proszę o odpowiedź, jestem przerażona.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogło dojść do takiego transferu HIV?

Witam. Odebrałem dziś z laboratorium test HIV i wynik na szczęście jest ujemny, zaniepokoiła mnie niestety jedna rzecz. Dzień przed badaniem kupiłem sobie z apteki test na hiv producenta Insti i niestety zrobiłem go źle, zrobiłem sobie w placu dziurkę... Witam. Odebrałem dziś z laboratorium test HIV i wynik na szczęście jest ujemny, zaniepokoiła mnie niestety jedna rzecz. Dzień przed badaniem kupiłem sobie z apteki test na hiv producenta Insti i niestety zrobiłem go źle, zrobiłem sobie w placu dziurkę żeby spuścić po kropli krwi do każdej z buteleczki i niestety wytarłem raną na palcu o jedną lub dwie z buteleczek, a potem przeczytałem, że te buteleczki zawierają Antygeny gp41 i g36 i są to podobno małe części wirusa HIV. Później na stronie kliniki w której robiłem test napisane było, że na wynik badania mogą mieć ciała heterofilne i zastanawia mnie czy te antygeny z buteleczek mogły mi wejść do krwi i zafałszować wynik testu. Czy mam się o co obawiać czy mogę spać spokojnie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak duże jest ryzyko zakażenia HIV w tym przypadku?

Wiem, że podobnych pytań było już kilka, ale moje będzie nieco bardziej dokładne. Byłem na masażu erotycznym. W trakcie doszło (czego się nie spodziewałem) do pocierania pochwy o penisa. Z pochwy masażystki niestety wydobywał się jakiś płyn, nie wiem... Wiem, że podobnych pytań było już kilka, ale moje będzie nieco bardziej dokładne. Byłem na masażu erotycznym. W trakcie doszło (czego się nie spodziewałem) do pocierania pochwy o penisa. Z pochwy masażystki niestety wydobywał się jakiś płyn, nie wiem czy to płyn z dróg rodnych, czy mocz. Jak duże ryzyko zarażenie sią hiv występuje w tym przypadku? Jakie podjąć ewentualnie kroki?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogłam zostać zarażona wścieklizną w tej sytuacji?

Dzień dobry, Byłam wczoraj na wybiegu dla psów, gdzie ludzie spuszczają swoje psy ze smyczy i biegają one wolno po całym wybiegu. Na ten wybieg wzięłam ze sobą smaczki, żeby robić sztuczki ze swoim psem. Gdy mój pies odszedł na... Dzień dobry, Byłam wczoraj na wybiegu dla psów, gdzie ludzie spuszczają swoje psy ze smyczy i biegają one wolno po całym wybiegu. Na ten wybieg wzięłam ze sobą smaczki, żeby robić sztuczki ze swoim psem. Gdy mój pies odszedł na chwile ode mnie inny pies podbiegł wtedy do mnie, a ze był duży to polizał po mnie dłoni, w której trzymałam smaczka i ja go tym smaczkiem nakarmiłam. Podczas tego proszenia mógł tez dotknąć mnie pyskiem w nogę, czy coś takiego. Czy istnieje w takim przypadku ryzyko zarażenia wścieklizną? Na dłoni nie miałam rany, ale mogłam dotknąć dłonią oczu, nosa, czy jakiegoś zadrapania na ciele. Pies miał właściciela, ale nie pytałam, czy był szczepiony. Czy powinnam udać się do lekarza ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę zarazić się od partnera HPV?

Spotykam się z facetem który ma stwierdzone hpv. Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia się tym przez pocałunek, chłopak nie ma żadnych objawów
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogło dojść do przeniesienia HIV na 26-latka?

Witam, Podczas pracy przyszedł do sklepu, w którym pracuje bezdomny z rozbitą głową. Kilka (maksymalnie 10 kropel krwi skapnęło na podłogę). Od razu po tym wziąłem płyn do szyb z dodatkiem alkoholu, spryskałem każda krople z osobna dosyć sowicie... Witam, Podczas pracy przyszedł do sklepu, w którym pracuje bezdomny z rozbitą głową. Kilka (maksymalnie 10 kropel krwi skapnęło na podłogę). Od razu po tym wziąłem płyn do szyb z dodatkiem alkoholu, spryskałem każda krople z osobna dosyć sowicie i poszedłem po mop, by zetrzeć zabrudzoną podłogę. Wracając na magazyn niosłem mop jednak możliwe ze dotknąłem tym mopem nogi, na której mam niewielkie zadrapanie i ranę, która już jest ze strupem. Czy w takiej sytuacji jest możliwość ze przeniosłem na siebie jakaś chorobę zakaźna, jeśli osoba była zarażona (HIV albo inne). Mop po umyciu podłogi został od razu wyrzucony do śmieci
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy doszło do zarażenia wścieklizną u dziecka?

Witam. Mysz polna ugryzla corke w palec. Lekko ale ugryzla. Czy mogla zarazic sie wscieklizna?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak długo osoba z półpaścem zaraża?

Mój mąż ma półpaśca. Zmiany na skórze zaczęły występować 4 dni temu. Dolegliwości bólowe przy prawym żebrze zaczęły występować ok 2 dni wcześniej. Jak długo powinnam unikać kontaktu fizycznego z mężem, aby się nie zarazić? Czy można się również... Mój mąż ma półpaśca. Zmiany na skórze zaczęły występować 4 dni temu. Dolegliwości bólowe przy prawym żebrze zaczęły występować ok 2 dni wcześniej. Jak długo powinnam unikać kontaktu fizycznego z mężem, aby się nie zarazić? Czy można się również zarazić poprzez pocałunek? Kiedy powinny zniknąć dolegliwości bólowe i jak długo mąż powinien zaprzestać pracy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy teraz mogę przyjąć trzy dawki szczepionki?

Już kiedyś ok 2 lata temu zaszczepiłam się jedną dawką na hpv jednak potem już nie brałam kolejnych dwóch. Czy teraz mogę przyjąć 3 dawki szczepionki ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy pies mógł zostać zakażony wścieklizną?

witam , czy moj pies mogl sie zarazic wscieklizna wąchając zdechlego kreta badz szczura ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy możliwe byłoby zarażenie się wścieklizną od kota?

Dzień dobry. 2 tygodnie temu zginął mi kot, który po dwóch dniach przyszedł do domu z powrotem, weterynarz powiedział że oprócz złamanej łapki był też pogryziony. Nie wiadomo przez co był pogryziony. Czy jest możliwe że kot mógłby zarazić się... Dzień dobry. 2 tygodnie temu zginął mi kot, który po dwóch dniach przyszedł do domu z powrotem, weterynarz powiedział że oprócz złamanej łapki był też pogryziony. Nie wiadomo przez co był pogryziony. Czy jest możliwe że kot mógłby zarazić się w taki sposób wścieklizna i przenieść ją na ludzi? Gdy kot przyszedł delikatnie mnie podrapał, później mogłam mieć kontakt z jego ślina w obrębie tego zadrapania. Starałam się zawsze myć ręce po kontakcie z nim. Niestety kot po tygodniu ze względu na swoje obrażenia musiał zostać uśpiony więc nie ma możliwości obserwacji jakichkolwiek zmian w jego zachowaniu. Gdy przyszedł rzeczywiście był bardziej ospały i apatyczny niż zwykle ale miał obrażenia i był po operacji więc uznałam że to normalne. Jeśli to ma jakieś znaczenie to mieszkam w województwie łódzkim. Bardzo proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Co oznacza takie swędzenie u ujścia cewki moczowej?

Swędzenie u ujścia cewki moczowej,test na rzeżączkę negatywy ,brak gorączki,brak wydzieliny ropnej, jedynie zauważyłem dwie bólko śine przy ujściu cewki moczowej ,co to może byc
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty