Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Farmakoterapia: Pytania do specjalistów

Co robić z tymi zaburzeniami koncentracji i pamięci?

Dzień dobry, mam problem z koncentracją i pamięcią, do tego jeszcze mam wykrytą depresje i lęk paniczny. Lekarz naznaczył mi sertraline i BZD, lecz nie pomagają mi. Za to sertralina prowadzi u mnie do większego lęku. Zapominam o jedzeniu i... Dzień dobry, mam problem z koncentracją i pamięcią, do tego jeszcze mam wykrytą depresje i lęk paniczny. Lekarz naznaczył mi sertraline i BZD, lecz nie pomagają mi. Za to sertralina prowadzi u mnie do większego lęku. Zapominam o jedzeniu i prawie w ogóle nie sypiam. Przy czynnościach typu odrabiania lekcji czuje ciągły niepokój i natłok myśli. Czy napewno moim problemem jest depresja ? Jaka forma farmakoterapii by była dla mnie dobra?. PS: mam 18 lat i skończyłem brać wszystkie leki. Podejrzewam u siebie również zaburzenia z podłoża ADHD/ADD. Dziękuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek.  Anna Smuga-Szrajber
Lek. Anna Smuga-Szrajber

Czy moje samopoczucie może mieć podłoże endokrynologiczne?

Dzień dobry, jestem Aleks i mam 25 lat. Od dłuższego czasu leczę się na depresję (leczenie farmakologiczne). Niestety efekty tego leczenia są dość słabe. Moje dolegliwości natury psychicznej pojawiły się gdy zacząłem dojrzewać i w zasadzie trwają do teraz. Lekarz... Dzień dobry, jestem Aleks i mam 25 lat. Od dłuższego czasu leczę się na depresję (leczenie farmakologiczne). Niestety efekty tego leczenia są dość słabe. Moje dolegliwości natury psychicznej pojawiły się gdy zacząłem dojrzewać i w zasadzie trwają do teraz. Lekarz psychiatra zasugerował, że warto sprawdzić jak sytuacja wygląda po kątem endokrynologicznym, szczególnie ze względu na słabą odpowiedź na farmakoterapię jak i moment kiedy moje problemy zaczęły się pojawiać. Moje objawy obejmują: - obniżony nastrój, - apatię i brak motywacji, - brak siły fizycznej, - długi okres regeneracji po podjętym wysiłku, - wolno gojące się rany, - senność, - kłopoty z koncentracją i pamięcią, - zaburzenia libido i erekcji, - nerwowość, - płytki i mało wydajny sen. Wyniki badań: Krzywa glukozy (na czczo, po 1 godzinie, po 2 godzinach): 89,6mg/dl, 125,5mg/dl, 95,7mg/dl Krzywa insuliny (na czczo, po 1 godzinie, po 2 godzinach): 10,8uIU/ml, 101uIU/ml, 44,2uIU/ml FSH: 4mIU/ml LH: 6,2mIU/ml Progesteron: 0,55ng/ml Prolaktyna: 12,8ng/ml DHEA-SO4: 163ug/dl Testosteron: 312ng/dl Kortyzol: 23,9ug/dl Estradiol: 18,6pg/ml Testosteron wolny: 15,16pg/ml Czy moje samopoczucie może mieć (w pełni lub po części) podłoże endokrynologiczne? Jeżeli tak, jakie są możliwości leczenia?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Magdalena Klekotko
Mgr Magdalena Klekotko

Czy jest u mnie szansa na powrót węchu?

Od trzech lat nie mam węchu i cierpię na ból głowy. Laryngolog zleciła TK Zatok. Czy jest szansa na odzyskanie węchu? Bardzo się stresuje co dalej. Proszę o podpowiedź czy przy takich wynikach zaleca się leczenie farmakologiczne czy... Od trzech lat nie mam węchu i cierpię na ból głowy. Laryngolog zleciła TK Zatok. Czy jest szansa na odzyskanie węchu? Bardzo się stresuje co dalej. Proszę o podpowiedź czy przy takich wynikach zaleca się leczenie farmakologiczne czy operacyjne? Opis TK: Rozpoznanie: Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Zatoki oboczne nosa i błędnik sitowia powietrzne. Zgrubienia do 6mm śluzówki przyściennej okolicy zachyłka zębodołowy zatoki szczękowej lewej. Zaznaczona śluzówka w zachyłku zatoki prawej. Zmiany zapalne powodujące niedrożność ujścia zatoki szczękowej lewej. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co robić z bólami pochwy?

Cierpię z powodu nawracających problemów bólowych w obrębie pochwy. Problemów z pęcherzem moczowym. Proszę o interpretację wymazu z pochwy ,czy jest on w moim przypadku podstawą do leczenia farmakologicznego. Streptococcus agalactiae (GBS) ( ) Dziękuję i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak mogę leczyć te zaburzenia nerwicowe?

Od blisko roku cierpię na zaburzenia typu nerwica, napadami paniki, zmiany nastroju nawet kilka razy dziennie. Od dwóch dni moje myśli tyczą się bezsensu życia. Żyjemy, nie wiemy jak długo i umieramy. Po co to wszystko skoro niczego... Od blisko roku cierpię na zaburzenia typu nerwica, napadami paniki, zmiany nastroju nawet kilka razy dziennie. Od dwóch dni moje myśli tyczą się bezsensu życia. Żyjemy, nie wiemy jak długo i umieramy. Po co to wszystko skoro niczego później nie będziemy pamiętać, więcej przeżywać. Nie mogę pogodzić się z myślą, że gdy umrę albo ktoś mi bliscy to więcej ich nie zobaczę. Moja mama, partner, przyjaciele. Na samą myśl wybuchem histerycznym płaczem. Boje się wychodzić z domu oraz tego, że to uczucie nie minie, że bezsens życia zostanie aż do końca. Próbowałem zagłębić się w religie w które nie wierze później w zaczytywanie skąd w ogóle się wzięliśmy, zanurzam się w artykuły o kosmosie o tym jak przypadkowym bytem jesteśmy. Nie wiem skąd biorą się te myśli ale tak się nie da żyć. Widzę jak niszczy to moje otoczenie, mojego partnera którego tak kocham. Proszę o jakąś radę. Byłem u trzech psychiatrów który zapisali leczenie farmakologiczne. Nic ono nie daje.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Magdalena Klekotko
Mgr Magdalena Klekotko

Jak wygląda leczenie zaburzeń schizotypowych?

Witam. Otrzymałam diagnozę zaburzenia schizotypowego. Mam pytanie czy jest to wyleczalne za pomocą psychoterapii i farmakoterapii? Czy można normalnie funkcjonować, wróci pamięć logiczne myślenie i uczucia?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mój stan powinnam skonsultować z lekarzem?

Mam dylemat. Od dłuższego czasu miewam silne uczucia lęku (w większości sytuacji jestem w stanie je "hamować"), znajduję się w dość trudnej dla mnie sytuacji życiowej, miewam wieczorami silne poczucia smutku (które też zwykle "wyhamowuję", bo rozklejając się na chwilę... Mam dylemat. Od dłuższego czasu miewam silne uczucia lęku (w większości sytuacji jestem w stanie je "hamować"), znajduję się w dość trudnej dla mnie sytuacji życiowej, miewam wieczorami silne poczucia smutku (które też zwykle "wyhamowuję", bo rozklejając się na chwilę mam problem z powrotem do normalnego stanu), teraz - przed sesją - mam absolutny brak motywacji do nauki, nie umiem się skupić na niczym i najchętniej rzuciłabym to wszystko (mimo że bardzo podoba mi się mój kierunek). W lutym zmotywowałam się i poszłam na wizytę do psychologa, ten zalecił psychoterapię, a ja zdobyłam skierowanie od lekarza POZ. Teraz znowu czuję, że jestem "w dołku" i zastanawiam się nad wizytą u psychiatry, ale się strasznie waham. Nie jestem pewna czy mój stan jest w ogóle "godny" takiej wizyty, lekarz nie przyspieszy mi przecież skierowania w najoptymistyczniejszym scenariuszu lekarz zaleci farmakoterapię, której się obawiam bez obecnej obok psychoterapii.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Marciniak
Mgr Joanna Marciniak

Jak leczyć te stany lękowe i poczucie winy?

Dzień dobry ..proszę o pomoc, o udzielenie mi informacji, o poradę. Od jakiegoś czasu nie śpię. Narobiłam trochę głupot w życiu m.in zdradziłam męża, doszły obawy o choroby weneryczne i problemy z synem. Choroby wykluczyłam poprzez badania, mąż dał mi... Dzień dobry ..proszę o pomoc, o udzielenie mi informacji, o poradę. Od jakiegoś czasu nie śpię. Narobiłam trochę głupot w życiu m.in zdradziłam męża, doszły obawy o choroby weneryczne i problemy z synem. Choroby wykluczyłam poprzez badania, mąż dał mi drugą szansę. Z synem sprawa ogarnięta ale troska nadal. Mam poczucie winy, stany lękowe. Psychiatra przepisał esticil i ketrel na sen. Bez nich nie zasnę. Próbuję ale nie wychodzi, dbam o higienę snu. Do sedna...psycholog mi zrobił test mmpi 2 ...wyszła wysoka skala klamstwa...czułam ze odpowiadam szczerze. Niektóre pytania były dla mnie niejasne trudno mi było odpowiedzieć...psycholog nie patrzyła dalej na skale kliniczne. Staram się być dobrym, ugodowym człowiekiem. Załamałam się bardziej po tym wyniku...pytałam tych którzy mnie znają jak mnie oceniają...wyliczyli wady i zalety z krórymi się zgadzam. Proszę mi powiedzieć czy mam się przejmować tym wynikiem? Czy mimo wysokiej skali klamstwa jestem wiarygodna dla psychologa i psychiatry? Czy ta skala określa tendencję do kłamania. ? Czy to znaczy se jestem fałszywa.? Nie mam przed kim udawać innej niz jestem. Czy mają prawo odmowy mi leczenia farmakologicznego? Mam psychoterapię, staram się brać słowa psychologa pod uwagę. Chcę z tego wyjść, cieszyć się życiem razem z moją rodziną. Nie wrócę do do poprzednich złych czynów. Żałuję ich. Nie chcę by mnie skreślano. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy zapalenie żołądka można wyleczyć dietą lekkostrawną?

Czy zapalenie żołądka można wyleczyć dietą lekkostrawną( plus zioła, lipa,rumianek,siemie lniane,nagietek,szalwia) czy koniecznie trzeba wlaczyc leczenie farmakologiczne?
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy potrzebuję leczenia farmakologicznego?

Witam, mam 20 lat, przechodzilem duzo stresu i naduzywalem alkoholu, zauwazylem wysokie ciśnienie do 160 wieczorami, zaczalem je mierzyć. Z rana cisnienie jest ksiazkowe wieczorem jest wyzsze. Ograniczylem stres, wyrzucilem alkohol z mojego zycia, od 3 tygodni ograniczam, zdrowiej zaczalem... Witam, mam 20 lat, przechodzilem duzo stresu i naduzywalem alkoholu, zauwazylem wysokie ciśnienie do 160 wieczorami, zaczalem je mierzyć. Z rana cisnienie jest ksiazkowe wieczorem jest wyzsze. Ograniczylem stres, wyrzucilem alkohol z mojego zycia, od 3 tygodni ograniczam, zdrowiej zaczalem sie odzywiać. Pracuje fizycznie, cwicze na siłowni, moje cisnienie z rana jest ksiazkowe a wieczorem 135-140/78-85 czy potrzebuje leczenia farmakologicznego?
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo

Czy konieczna jest operacja tego stawu?

Stary uraz stawu skokowego, ból, opuchlizna, ból piszczela, przerost mazi stawowej (w USG), obecnie w trakcie diagnostyki. Leczona fibromialgia, zmiany zwyrodnieniowe w wielu stawach. Proszę o interpretację TK: Oddzielony wyrostek tylny kości skokowej o sklerotycznych obrysach, w... Stary uraz stawu skokowego, ból, opuchlizna, ból piszczela, przerost mazi stawowej (w USG), obecnie w trakcie diagnostyki. Leczona fibromialgia, zmiany zwyrodnieniowe w wielu stawach. Proszę o interpretację TK: Oddzielony wyrostek tylny kości skokowej o sklerotycznych obrysach, w jego obrębie i obrębie tylnej kości skokowej liczne torbiele z podrzęstną sklerotyzacją powierzchni oraz nadżerką tylnej kości skokowej. Poszerzona asymetrycznie szpara stawu skokowego w części bocznej - 6mm, w części przyśrodkowej 3 mm. Leczenie farmakologiczne niczego nie wniosło, pozostał ból, trudności w chodzeniu. Czy wskazana jest operacja? pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński

Jak leczyć skutecznie napadowe bóle odbytu?

Witam serdecznie. Od dzieciństwa cierpię na napadowe bóle odbytnicy. Zostały one zdiagnozowane jako zespół napadowego bólu ekstremalnego (mutacja genetyczna). Ból towarzyszy mi od lat i w sposób znaczący wpływa na mój komfort życia. Jest oporny na farmakoterapię, a poprzez wieloletnie... Witam serdecznie. Od dzieciństwa cierpię na napadowe bóle odbytnicy. Zostały one zdiagnozowane jako zespół napadowego bólu ekstremalnego (mutacja genetyczna). Ból towarzyszy mi od lat i w sposób znaczący wpływa na mój komfort życia. Jest oporny na farmakoterapię, a poprzez wieloletnie trwanie przyczynił się do całkowitego zaburzenia mechanizmów wypróżniania. Czy w sytuacji gdy ból wciąż mi towarzyszy, a metody farmakologiczne są nieskuteczne istnieje możliwość jęczenia operacyjnego związanego z usunięciem odbytnicy i wyłonieniem stomii tak jak w przypadku choroby Leśniewskiego-Crohna lub nieswoistych zapaleń jelita grubego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić przy takim wyniku badania naczyń?

Dzień dobry, Ponad 10 lat temu miałem stwierdzoną zakrzepicę żył głębokich. Leczenie farmakologiczne przyniosło efekt. Nie zażywam już leków, ale w dalszym ciągu używam skarpetek uciskowych. 2 dni temu na badaniu dopplera stwierdzono ślad skrzepliny w żyle podkolanowej ( prawa... Dzień dobry, Ponad 10 lat temu miałem stwierdzoną zakrzepicę żył głębokich. Leczenie farmakologiczne przyniosło efekt. Nie zażywam już leków, ale w dalszym ciągu używam skarpetek uciskowych. 2 dni temu na badaniu dopplera stwierdzono ślad skrzepliny w żyle podkolanowej ( prawa ). Po stronie lewej częściowo niewydolna żyła odpiszczelowa , prawie całkowicie niewydolna żyła odstrzałkowa. Mój lekarz prowadzący wraca dopiero za 1,5 miesiąca. Czy są to na tyle niepokojące wyniki wymagające pilnej konsultacji? Czy mogę uprawiać sport? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Jakie leki będą dla mnie najmniej szkodliwe w tej sytuacji?

Dzień dobry, Jestem kobietą w wieku 21 lat, choruję na epilepsję. Pierwszy atak padaczkowy miałam w 2014roku przy gorączce, następne dwa ataki pojawiły się dopiero w 2017/2018 roku i wtedy właśnie zdiagnozowano u mnie padaczkę. Moje ataki... Dzień dobry, Jestem kobietą w wieku 21 lat, choruję na epilepsję. Pierwszy atak padaczkowy miałam w 2014roku przy gorączce, następne dwa ataki pojawiły się dopiero w 2017/2018 roku i wtedy właśnie zdiagnozowano u mnie padaczkę. Moje ataki były kilkusekundowe (do minuty max) typu toniczno klonicznego ponieważ z utratą świadomości, zesztywnieniem i wykręceniem ciała, wyrzutem gałek ocznych w prawą stronę, a raz również z drgawkami. Nie zdecydowałam się na leczenie farmakologiczne, ale podjęłam się leczenia CBD - olejkami konopnymi z kanabinoidami. Ataki i inne objawy ustąpiły na 3,5 lata więc myślałam , że tego typu leczenie akurat mi pomaga. Jednak w ostatnim czasie powróciły.. Miałam teraz dwa ataki w przeciągu półtorej miesiąca. Również toniczno kloniczne, ale trwały nieco dłużej bo jeden nawet 2 minuty. Jestem więc zdecydowana na podjęcie innego leczenia. Mam do państwa pytanie, które leki byłyby najrozsądniejsze i najmniej szkodliwe dla mnie? Nie chciałabym aby silnie wpływały na inne sfery mojego organizmu i wywoływały zbyt mocne skutki uboczne. Kiedyś pamiętam, że pewien lekarz zalecił mi "lamitrin". Co państwo by mi polecili? Czy jest szansa, że będę je brać tylko kilka lat? Moja druga prośba to odnoście zinterpretowania moich najnowszych wyników EEG, ponieważ niestety nie mam zdolności zrozumienia zapisu. Pamiętam, że na poprzednim eeg były jakieś fale ostre , ale teraz zapis jest inny. Przesyłam aktualny: Zapis spoczynkowy, zróźnicowany przestrzennie, złożony w odpr. ciemieniowo-potylicznych z symetrycznej, regularnej czynności alfa ok.9 Hz o ampl. do 75uV z domieszką fal beta. W odpr. czołowych dość liczne grup i kilkusekundowe serie fal theta ok.6 Hz o ampl tła, lub nieco wyższe, oraz dwukrotnie, w tym raz w czasie HW, wyładowanie grup fal theta ok.5-6 Hz o wyższej od tła ampl. RZ obecna. FS i HW nie zmieniają zapisu. Pozdrawiam i bardzo dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak długo trwa leczenie dystymii?

Witam. Moje pytanie dotyczy przewidzianego okresu leczenia. Czy w przypadku rozpoznania dystymii lekarz prowadzący może z góry założyć, że leczenie farmakologiczne to minimum dwa lata? Drugie moje pytanie odnosi się do dawkowania leków. Czy po około trzech miesiącach zażywania Dulsevii... Witam. Moje pytanie dotyczy przewidzianego okresu leczenia. Czy w przypadku rozpoznania dystymii lekarz prowadzący może z góry założyć, że leczenie farmakologiczne to minimum dwa lata? Drugie moje pytanie odnosi się do dawkowania leków. Czy po około trzech miesiącach zażywania Dulsevii (początkowo 30 mg, później dawka 60 mg) oraz trittico na noc w dawce 75 mg mogą wystąpić skutki uboczne, których wcześniej nie było? Mam na myśli obniżenie ciśnienia i lekkie bóle głowy. Czy wskazane jest aby w takim wypadku zwiększać dawkę dulsevii na 90mg?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy w tym przypadku psychoterapia może być pomocna?

Kobieta 35 lat. Leczę się na schizofrenię(tylko farmakoterapia) Moje objawy to w większości objawy negatywne:blady afekt, wycofanie społeczne, zamknięcie w sobie, lęki, nnapięcia. Chciałabym się dowiedzieć coś o przetrwałych objawach negatywnych tej choroby.Czy można stosować w ich leczeniu oprócz... Kobieta 35 lat. Leczę się na schizofrenię(tylko farmakoterapia) Moje objawy to w większości objawy negatywne:blady afekt, wycofanie społeczne, zamknięcie w sobie, lęki, nnapięcia. Chciałabym się dowiedzieć coś o przetrwałych objawach negatywnych tej choroby.Czy można stosować w ich leczeniu oprócz farmakoterapii psychoterapię?Czy może one są oporne na leczenie? czy osoba chorująca na nie nie będzie już mogła tak funkcjonować jak przed chorobą, czy jeśli odizolowała się i wycofała z życia nie będzie już w stanie wrócić do społeczeństwa i nie uda jej się nawiązać kontaktu z drugim człowiekiem?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Magdalena Klekotko
Mgr Magdalena Klekotko
Mgr Anna Byczko
Mgr Anna Byczko

Jak samemu można poradzić sobie z nerwicą?

Jak poradzić sobie samej z nerwicą? Jestem studentką, mam 24 lata i zdiagnozowano u mnie nerwicę, choć ktoś inny twierdzi, że to depresja z lękiem. W każdym razie, mam przepisany lek, więc na pewno podejmę się farmakoterapii, lecz nie... Jak poradzić sobie samej z nerwicą? Jestem studentką, mam 24 lata i zdiagnozowano u mnie nerwicę, choć ktoś inny twierdzi, że to depresja z lękiem. W każdym razie, mam przepisany lek, więc na pewno podejmę się farmakoterapii, lecz nie mogę podjąć się psychoterapii, ponieważ nie stać mnie na nią. Leczenie na NFZ niestety niemożliwe, bo terminy są bardzo odległe i do tego czasu to byłoby tylko gorzej psychiczne i fizycznie - bardzo często się stresuję, nawet już błahostkami... ten stres siedzi we mnie, jakby ugrzązł i nie mógł wyjść (właściwie wychodzi, ale w nieodpowiedni sposób, bo wyszedł w stanie zapalnym żołądka, nadmiernym wypadaniu włosów, wręcz łysieniu, utracie wagi, której nie jestem w stanie powstrzymać i uczuciach zaburzenia pracy serca (wszystkie wyniki wychodzą dobrze). Przez nadmierny stres a może i z innego powodu jestem mało pewna siebie, często zmęczona, nic mi się nie chce (prokrastynacja już od dłuższego czasu, zwłaszcza w stosunku do uczenia się), mam słabą pamięć i koncentrację. Mimo to, chciałabym samodzielnie zwalczyć nerwicę. Przynajmniej na tyle, bym mogła normalnie żyć jak 3 lata temu gdy stres jeszcze nie zaczynał przejmować nade mną władzy. Trochę o tym już czytałam, dowiadywałam się co to jest dokładnie ta nerwica, lęki i, że należy znaleźć przyczynę leków. Myślę, że kluczowy problem stanowi tutaj przeszłość, z którą nie jestem w stanie się pogodzić. A zaczęło się od niezdanej matury z 1 przedmiotu, a następnie teraz na studiach powtarzałam 2 razy 3 rok i przez to mam wrażenie, że los, życie mnie nienawidzi. Czuję, że straciłam 3 lata z życia, przez co nie spełniłam nadal swoich największych marzeń i boję się, że już nigdy ich nie spełnię... Plus zdarza się, że wracam myślami do dzieciństwa, kiedy byłam wyśmiewana i nękana za to, że byłam cicha (do tej pory taka jestem i to jedna z niewielu cech jakie w sobie akceptuję, bo taka już moja natura - jestem introwertyczną osobą) oraz chuda (nazywano mnie anorektyczką)... Chcę zacząć pracę nad sobą i nad nerwicą. Nie wiem od czego powinnam zacząć, oprócz wykupienia leku.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy podczas leczenia psychiatrycznego mogę się gorzej czuć?

Czy podczas leczenia farmakologicznego, z użyciem antydepresantów mogę czuć się smutna? Czy powinnam normalnie odczuwać emocje? Czy to kwestia źle dobranych leków?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tą pokrzywką cholinergiczną?

W ostatnim okresie czasu przy wysiłku fizycznymi i stresie występuje u mnie pokrzywka cholinergiczna , ograniczająca się do kilkunastu wyprysków i plam na klatce piersiowej. Wypryski są małe , wyglądają jak ugryzienie owada. Czy powinienem zaprzestać ćwiczeń fizycznych , czy... W ostatnim okresie czasu przy wysiłku fizycznymi i stresie występuje u mnie pokrzywka cholinergiczna , ograniczająca się do kilkunastu wyprysków i plam na klatce piersiowej. Wypryski są małe , wyglądają jak ugryzienie owada. Czy powinienem zaprzestać ćwiczeń fizycznych , czy jej występowanie jest niebezpieczne? Czy można z tym żyć bez obaw i leczenia farmakologicznego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy po takim czasie syn nie powinien już odczuć poprawy nastroju?

Witam. Od 5 tygodni 13 letni syn bierze Asentre. Od tygodnia pełną dawkę 100mg. Do tego ma Olzapin 2,5mg rano i wieczorem. Objawy przed leczeniem to fobia szkolna. Po zaczęciu farmakoterapii jest gorzej- agorafobia, pogłębiona depresja, stany lękowe,... Witam. Od 5 tygodni 13 letni syn bierze Asentre. Od tygodnia pełną dawkę 100mg. Do tego ma Olzapin 2,5mg rano i wieczorem. Objawy przed leczeniem to fobia szkolna. Po zaczęciu farmakoterapii jest gorzej- agorafobia, pogłębiona depresja, stany lękowe, rozedrganie, czarna dziura i brak chęci. Od tygodnia jest trochę lepiej pod kątem energii i czasem udaje mu się wyjść poza dom- do sklepu. Wczoraj przed wizytą u psychiatry po 1mg Xanaxu atak paniki, trzęsawica. Lekarz nie wierzy że nie jest lepiej ale ostatecznie zmienił leczenie. Jestem skołowana. Zaczekać jeszcze czy zmieniać? Czy po 5 tygodniach syn nie powinien już odczuć poprawy nastroju?
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz
Patronaty