Czy powinnam ponownie rozpocząć farmakoterapię lub psychoterapię?

Witam, Od ponad dwóch lat mam problemy ze zdrowiem psychicznym.Chorowałam na depresję, obecnie odstawiłam już leki.Natomiast nadal nie powróciłam do pełni sił.Nie mogę się skupić,czuję się nieobecna w wielu aspektach życia.Nie odczuwam satysfakcji z życia,często się zawieszam bądź żyje w swoich myślach.Jestem również rozdrażniona i apatyczna.Czy powinnam ponownie rozpocząć farmakoterapię bądź rozpocząć psychoterapię ?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Witam Panią,

Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne jak też,

a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne oraz środowiskowe.

Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej, nie tyle w ciele, co w duszy.

Zatem pomocy potrzebuje również dusza.

Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.

Powinna Pani też wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi jest

leczeniem objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń

depresyjnych i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem odpowiedniej psychoterapii

w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia depresyjne,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji, ale również dociera się

do przyczyny problemu i znajduje się sposób wyleczenia choroby.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/