Czy to prawda, że środku antydepresyjne uszkadzają mózg?

Witam czy to prawda że leki antydepresyjne, psychotropy uszkadzaja mozg? Mój terapeuta namawia mnie na odstawienie leków które biorę na depresję. Twierdzi że powodują spustoszenie w organizmie, oddalaja mnie od świata otepiaja otumaniaja oglupiaja i uzależniają tak że nie da się ich odstawić poza tym powodują niebezpieczne skutki uboczne a lekarz przecież mi tego nie powie. Poczytałem trochę i okazuje się że wielu specjalistów twierdzi w ten sposób, nawet na portalach medycznych. Zasiegnelam porady innych psychologów, terapeutów i twierdzą tak samo. Jak to w końcu jest bo nie mam powodu żeby nie ufać terapeucie. Inny terapeuta powiedział wprost żebym odstawila leki bo się wykończe prędzej czy pozniej

Witam Panią,
Przyczyną zaburzeń depresyjnych są zarówno czynniki biologiczne
jak też, a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne
oraz środowiskowe.
Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej,
nie tyle w ciele, co w duszy.
Cierpienia duszy trudno jednak wyleczyć samymi
środkami farmakologicznymi.
Powinna Pani wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy depresji i nie rozwiązuje żadnych problemów,
jedynie tłumi objawy.
Gdy choroba jest zaawansowana i chory nie jest w stanie
funkcjonować, konieczne jest stosowanie środków
farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty
sprawiają, że dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
depresyjne, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia zaburzeń depresyjnych.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl