Czy mogę podawać jej ten lek?

Witam, potrzebuję porady w sprawie córki która miała liczoną depresję ok. 1,5 roku. Obecnie córka schodziła z leków, brała zoloft 100mg 1 tabletkę i aryzalerę 10 mg 1/2 tabletki. Z aryzalery zeszła całkowicie już miesiąc temu, zoloft stopniowo zmniejszana dawka do 1/4 tabletki i bez leku całkowicie od 2 tygodni. Niestety jej zachowanie bardzo się pogorszyło jest wybuchowa i nie radzi sobie z emocjami nie wiem co robić bo p. Psychiatra już nie przyjmuje w przychodni i nie mam kogo się doradzić, wizytę u nowego psychiatry mam dopiero 30 października a do tego czasu boję się,że jej związek i nasze relacje rozsypią się całkowicie bo córka jest rozdrażniona i wszystko ją denerwuje. Mam w domu hydroxyzinum Adamed 10mg i podawałam jej 1 tabletkę rano i 1 po obiedzie ale mimo to średnio to działa. Nie wiem czy mogę jej podawać to codziennie i w jakiej dawce by przerwać do wizyty u lekarza. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 18 LAT 7 miesięcy temu

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki styl życia i prowadzi Pani córka.

Co szczególnego, a może traumatycznego wydarzyło się w życiu Pani córki?

Przyczyną zaburzeń depresyjnych są zarówno czynniki biologiczne jak też,

a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne oraz środowiskowe.

Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej, nie tyle w ciele, co w duszy.

Zatem pomocy potrzebuje również dusza.

Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.

Powinna też Pani wiedzieć, że środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń

depresyjnych i nie rozwiązują żadnych problemów, a jedynie , jedynie

tłumią objawy.

Aby bezpiecznie wyleczyć zaburzenia depresyjne, należy poznać dokładnie

naturę problemu Pani córki, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Jeżeli uda się Pani przekonać córkę do podjęcia właściwej psychoterapii,

to można spodziewać się pozytywnego rozwiązania problemu – córka odzyska

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Zachęcam Pani córkę do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/