Czy takie połączenie leków przepisane przez stałego lekarza jest bezpieczne?

Dzień dobry przyjmuje dosyć dużo leków mam stałego lekarza ale chodząc na terapię inni sugerują że to za duże połączenie lekow biorę rano duloxetyne 120mg pregabaline 300mg ketilept 100mg akineton 2mg abilify 30mg w południe pregabaline 300mg akineton 2mg na wieczór mirtagen 45mg ketilept 600mg latuda 148mg proszę o poradę co do brania takiej ilości leków lekarz mówi że dobrze chociaż nie pomaga mi bo depresja stany lękowe fobia społeczna nie ulega zmianie Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 35 LAT około miesiąca temu

Witam Pana,

Przyczyną zaburzeń depresyjno – lękowych i fobii społecznej są zarówno czynniki

biologiczne jak też, a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne

oraz środowiskowe.

Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej, nie tyle w ciele, co w duszy.

Zatem pomocy potrzebuje również dusza.

Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.

Powinien Pan też wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi

jest leczeniem objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą fobii

społecznej ani zaburzeń depresyjno-lękowych i nie rozwiązują Pana problemów,

jedynie tłumią objawy.

Myślę, że przyjmuje Pan zbyt dużo leków i nadszedł czas żeby pomyśleć

o rozwiązaniu problemu.

Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,

należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć fobię społeczną i zaburzenia depresyjno-lękowe

oraz ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem odpowiedniej psychoterapii

w proces leczenia.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami fobii

społecznej, zaburzeń depresyjno- lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pan spokój równowagę wewnętrzną i radość życia.

Psychoterapia pozwoli Panu spojrzeć na siebie i innych ludzi z odpowiedniej

perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej wartości by w przyszłości

mógł Pan nawiązać właściwe relacje z ludźmi.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/