Czy przyjmowanie tego leku będzie bezieczne?

Jestem 25 letnim mężczyzną. OD dwóch lat choruję na zab. depresyjno lękowe. BIorę leki pragiola, lamitrin, parogen, oprócz tego symbicort na astmę i singulair(astma od 5 roku życia). OStatnio badam się pod kątem nadciśnienia i za wysokiego pulsu. Kardiolog zalecił mi branie oxycardilu 60 mg, w ulotce jest jednak napisane, że lek może negatywnie wpływać na nastrój i nawet powodować depresję. Pytanie, czy przyjmowanie przeze mnie tego leku będzie bezpieczne?

Witam Pana,

Organizm ludzki różnie reaguje na wprowadzenie nowego leku.

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze

zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionych przez Pana leków

również należy liczyć się ze skutkami ubocznymi.

Kwestię bezpiecznego łączenia leków oraz skutków ubocznych

stosowanych leków powinien Pan skonsultować z lekarzem prowadzącym.

To on zna (powinien znać) Pana organizm, historię Pana choroby

i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.

Należy też zapoznać się z ulotką.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie środkami

farmakologicznymi jest leczeniem objawowym, bowiem środki

farmakologiczne nie leczą zaburzeń depresyjno-lękowych ani ich konsekwencji

i nie rozwiązują Pana problemów, jedynie tłumią objawy.

Jest to leczenie objawowe.

Jeżeli leczenie farmakologiczne nie przynosi pożądanych efektów,

należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.

Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem psychoterapii

w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia depresyjno-lękowe,

i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń

depresyjno-lękowych, ale również dociera się do przyczyny problemu

i znajduje się sposób wyleczenia choroby.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/