Czy problemy ze wzrokiem i zaburzenie równowagi to objawy nerwicy?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie moich odczuć związanych z wzrokiem. Ostatnio rozmazuje mi się wzrok na dalsze odległości oraz zdarzają się męty w oczach. Mam pytanie czy od tego mogę odczuwać uczucie zaburzenia równowagi i odrealnienia? Choruje na nerwice lękowa od 10 lat, biorę Setaloft 50 mg ale ostatnio nerwica mi się nawróciła. To objawy nerwicy czy czegoś innego?

Witam Pana,

Objawy, które Pan opisuje mogą być spowodowane zarówno zaburzeniami

lękowymi. Mogą być również skutkiem ubocznym leku. Organizm ludzki

różnie reaguje na wprowadzenie nowego leku. Każdy lek może wywołać

działania uboczne, co w dużej mierze zależy też od wrażliwości

osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionego przez Pana leku również należy

liczyć się ze skutkami ubocznymi.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi jest

leczeniem objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń

lękowych ani ich konsekwencji i nie rozwiązują Pani problemów,

jedynie tłumią objawy.

Jest to leczenie objawowe.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych

jest psychoterapia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,

i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/