Czy mogę przyjmować suplement i nie zaszkodzić dotychczasowemu leczeniu?

Witam choruje na zaburzenia depresyjne lękowe fobia społeczna polecono mi suplement prognenolon leczę się antydepresantami i neuroleptykiem czy prognenolon nie będzie wchodził w interpretację ? Czy to bezpieczne ? Nie doszukałem się informacji na temat używania z lekami same pozytywy ze stosowania jak jest w moim przypadku ? Czy może zaszkodzić w moim leczeniu ? Mało informacji o tej substancji a zachwalają proszę o poradę dziękuję
MĘŻCZYZNA, 35 LAT około miesiąca temu

Witam Pana,

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze

zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionych przez Pana leków również należy

liczyć się ze skutkami ubocznymi.

Kwestię bezpiecznego przyjmowania leków oraz skutków ubocznych

stosowanych leków powinien Pan skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Należy też zapoznać się z ulotką.

Domyślam się, że zaburzenia depresyjno-lękowe i fobię społeczną leczy Pan

tylko za pomocą środków farmakologicznych.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi

jest leczeniem objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą fobii

społecznej ani zaburzeń depresyjno-lękowych, ani ich konsekwencji i nie rozwiązują

Pana problemów, jedynie tłumią objawy.

Myślę, że przyjmuje Pan wystarczająco dużo leków i należałoby pomyśleć

o rozwiązaniu problemu.

Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem właściwej psychoterapii

w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć fobię społeczną i zaburzenia depresyjno-lękowe

oraz ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami fobii

społecznej, zaburzeń depresyjno- lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pan spokój równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/