Czy leki są w stanie zwalczyć te choroby?

Czy jak depresja, nerwica lękowa i fobia społeczna znikną dzięki lekom psychiatrycznym, to gdy się odstawi te leki po wyznaczonym przez psychiatrę czasie to objawy tych zaburzeń już nie wrócą? Czy może konieczna jest psychoterapia żeby wyleczyć te zaburzenia, bo leki tylko tłumią objawy, a jak się odstawi leki to objawy wrócą?
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Zdecydowanie powinna Pani rozpocząć psychoterapię w celu zrozumienia pochodzenia dolegliwości i umiejętności radzenia sobie z nimi. Odstawienie lekarstw może, jednak wcale nie musi, wywołać nawrót objawów. Nie da się tego przewidzieć.