Czy przy zaburzeniach snu mogę stosować Alprazolam?

Czy mogę brać alprazolam na problemy ze snem? Od kilku tygodni leczę się na fobie społeczną, dostałem od lekarza lek alprox do stosowania doraźnego(nie biorę go na co dzień, nie mam póki co takiej potrzeby). Mam problem z przebudzaniem się w nocy. Do tej pory z reguły później zasypiałem, od jakiegoś czasu nie mogę zasnąć i śpię po 3-4 godziny i na to właśnie alprox skutecznie pomaga, bo kiedy biorę 1mg na godzinę przed snem 5mg melatoniny, którą biorę od dłuższego czasu, przesypiam całą noc i śpię 7-8 godzin. Nie wiem jednak czy jest to rozsądne postępowanie i będę wdzięczny za poradę.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Lek Alprox ma działanie przeciwlękowe, uspokajające i nasenne, dlatego stosowanie tego leku pomaga Panu zasypiać, a w przypadku występowania problemów ze snem, które mogą mieć podłoże natury psychicznej, jego zażywanie jest uzasadnione.

W związku z powyższym, jeżeli medykament ten został przepisany przez specjalistę, jego przyjmowanie powinno być dla Pana w pełni bezpieczne.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów poruszających temat snu:

https://portal.abczdrowie.pl/zajecia-ktore-rujnuja-twoj-sen

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-snem-poznaj-skuteczne-sposoby-na-zasniecie

https://portal.abczdrowie.pl/bezsennosc-i-zapominalstwo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.