Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy grypa zaczyna być groźną chorobą?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć melatonina jako lek sprzedawana jest bez recepty, to należy z pewną dozą ostrożności podchodzić do jej zażywania. Nie jest to standardowy lek na sen – oddziałuje na centralny układ nerwowy i choć jest bezpieczna w stosowaniu, to warto skonsultować decyzję o zażywaniu melatoniny z internistą. Więcej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/melatonina-na-sen.

Natomiast niewielkie dawki w zaburzeniach snu nie powinny być szkodliwe – melatonina metabolizowana jest w wątrobie i wydalana z moczem. Zatem, jeżeli nie cierpi Pani na żadne choroby czy zaburzenia pracy wątroby lub choroby autoimmunologiczne (np. związaną z nadczynnością tarczycy chorobę Gravesa-Basedowa), to może Pani spróbować suplementacji melatoniną.

Być może zechce Pani przeczytać także ten tekst: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-bezsennosci.

Warto wiedzieć, że kluczem do skutecznego leczenia bezsenności jest poznanie jej przyczyny – w przypadku zaburzeń snu spowodowanych czynnikami psychogennymi warto wypróbować naturalne sposoby przed sięgnięciem po tabletkę. Może pomocny okaże się ten materiał, serdecznie zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-snem-poznaj-skuteczne-sposoby-na-zasniecie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy