Czy taka forma psychoterapii może być skuteczna?

Czy leczenie fobii społecznej albo osobowości unikającej u psychoterapeuty w formie wizyt przez kamerkę może być skuteczne? Ja mam jedną z tych przypadłości (psychiatrka jeszcze nie jest pewna diagnozy) i jedyna opcja jaką mam to psychoterapia indywidualna online na NFZ, bo nie mam pieniędzy na cotygodniowe dojazdy. Czy są jakieś badania na temat skuteczności spotkań online w fobii społecznej i osobowości unikającej?
KOBIETA, 25 LAT 3 tygodnie temu

Witam Panią,

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy psychoterapia prowadzona jest

przez kamerkę czy na żywo.

Terapia przede wszystkim powinna być zindywidualizowana, to znaczy

dostosowana do problemu, potrzeb i możliwości psychofizycznych pacjenta.

Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły do opisanych

zaburzeń, dotrzeć do źródła problemu, rozpoznać przyczynę Pani lęków

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Pani lęk przed podjęciem psychoterapii, która jest całkowicie darmowa

i nie wymaga nawet wychodzenia z domu, raczej potwierdza postawioną diagnozę.

Bardzo ważne jest, żeby Pani zdecydowała się na podjęcie odpowiedniej

psychoterapii i systematycznie w niej uczestniczyła, bowiem skuteczność

psychoterapii zależy nie tyle od sposobu czy nurtu, w jakim pracuje terapeuta,

ile od systematyczności i zaangażowania osoby zainteresowanej

oraz od umiejętności terapeuty.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/