Jaki rodzaj psychoterapii wybrać?

Ciepię na jakąś formę nerwicy, objawiającej się lękiem uogólnionym oraz lekką fobią społeczną. Do tego na niskie poczucie własnej wartości i lęk przed oceną oraz publicznymi występami. Szukam terapii, która będzie skoncentrowana nie tylko na rozwiązywaniu wewnętrznych konfliktów, ale też pracy nad poczuciem własnej wartości, podniesieniem samooceny, integracją subosobowości, praktycznym radzeniu sobie w życiu społecznym i ćwiczeniach redukujących poziom lęku. Jaki rodzaj psychoterapii wybrać?

Dobry Wieczór Panu,

Sugerowałabym Panu podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, by radzić sobie z lękiem oraz pracy terapeutycznej rozwojowej z psychologiem także aktywne uczestnictwo w treningach z poczucia własnej wartości, asertywności, autoprezentacji.
Pomocne w radzeniu sobie ze stresem byłyby dla Pana techniki relaksacyjne, medytacyjne, trening autogenny Schultza oraz regularna aktywność fizyczna.

Z przesłaniem dla Pana powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Pana
Tak naprawdę, wszystkie nurty psychoterapeutyczne zajmują się
tego rodzaju problemami.
Terapia powinna być zindywidualizowana, to znaczy dostosowana
do problemu, potrzeb i możliwości psychofizycznych pacjenta.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń, dotrzeć do źródła
problemu, rozpoznać przyczynę Pana lęków i trudności
w funkcjonowaniu społecznym oraz przyczynę psychicznych
uwarunkowań związanych z deficytem samoakceptacji
i poczucia własnej wartości i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Ważne, żeby Pan zdecydował się na podjęcie odpowiedniej
terapii i systematycznie w niej uczestniczyła, bowiem
skuteczność psychoterapii zależy nie tyle od nurtu, w jakim
pracuje terapeuta, ile od systematyczności i zaangażowania
osoby zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl