Dlaczego miałam dziś bardzo podwyższony puls?

Choruję na zespół lęku uogólnionego, fobię społeczną i depresję. Przyjmuję leki Prefaxine w dawce 225 mg dziennie (27 lutego podwyższoną przez psychiatrę z 150 mg dziennie) i Ranofren w dawce 5 mg dziennie. Mam podwyższony puls, od kilku tygodni wynosi on zwykle do 115 albo do 90 ileś. Jednak dzisiaj wyniósł on aż 126, co się jeszcze nigdy mi nie zdarzyło w spoczynkowym... Od czego to może być? Moja mama twierdzi że to może być od tej podwyższonej niedawno dawki leku. Co robić?

Witam Panią,

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze zależy też od wrażliwości

osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionych przez Panią leków również należy liczyć się

ze skutkami ubocznymi.

Kwestię bezpiecznego przyjmowania leków oraz skutków ubocznych stosowanych

leków powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Należy też zapoznać się z ulotką.

Domyślam się, że zespół lęku uogólnionego, fobię społeczną i depresję

leczy Pani tylko za pomocą środków farmakologicznych.

Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi

jest leczeniem objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą

zaburzeń depresyjno-lękowych ani ich konsekwencji i nie rozwiązują Pani

problemów, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem właściwej psychoterapii

w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć , fobię społeczną i zaburzenia depresyjno-lękowe,

oraz ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

fobii społecznej, zaburzeń depresyjno- lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/