Czy moje objawy wynikają z lęku?

Dlaczego tak jest że jak idę na spacer sama, to się mocno pocę, a jak idę tą samą trasą z mamą, to pot jest o wiele mniejszy? Mam zespół lęku uogólnionego, depresję i fobię społeczną, ale już od jakiegoś czasu prawie w ogóle nie boję się że ludzie mnie ocenią i się nie wstydzę siebie. Dotychczas myślałam że pocenie się wynika z wysiłku fizycznego, bo mam mało ruchu i nadwagę, ale dzisiaj szłam z mamą szybko jak na mnie i tylko trochę się spociłam
KOBIETA, 24 LAT 5 miesięcy temu

Witam Panią,

Jeżeli stwierdzono u Pani depresję, zespół lęku uogólnionego i fobię społeczną,

to one mogą powodować objawy, które Pani opisuje.

Tak, Pani objawy wynikają z lęku.

Zaburzenia depresyjno- lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą

poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność

społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi

ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku

i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi stale doświadcza

obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej czy nawet zwykłej

rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

obsesyjna potrzeba kontrolowania i analizowania oraz nieumiejętność odpoczywania.

Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani napięcie, niepokój i stany lękowe.

Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do źródła Pani zaburzeń depresyjno- lękowych oraz fobii społecznej

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń

lękowych i fobii społecznej oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/