Jak leczyć te napady lęku?

Witam, mam 23 lata, mam problem z napadami lęku. Problem ten trwa już od lat i mam wrażenie że się nasila. Podczas zajęć na uczelni nie jestem w stanie się wypowiedzieć, czuje kołatanie serca, duszność, suchość w ustach. Mam ciągłe wrażenie że każdy się mi przygląda i ocenia, jaka to jestem beznadziejna itp. Nawet wykonanie telefonu do urzędu żeby coś załatwić jest dla mnie problematyczne, potrzebuję chwili czasu aby się uspokoić i ułożyć w głowie "plan rozmowy". Po całym dniu takiego napięcia, lęku czasami odczuwam bóle głowy. Czasami mam też przez cały dzień myśli jaka to jestem beznadziejna, że nie potrafię spokojnie bez lęku zadać w grupie ludzi prostego pytania. Jakiekolwiek wystąpienia publiczne to wielki atak lęku. Jak sobie z tym poradzić?

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy wskazują na fobię społeczną.

Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna, nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają

niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne

funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi

stale doświadcza obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Poza tym nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka i brak wiary

w swoje możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie obszary

funkcjonowania i sprawiają, że odczuwa Pani dyskomfort

i nie potrafi cieszyć się życiem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pani

w umyśle wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie

niską samoocenę oraz poczucie frustracji i przygnębienia.

a także lęk przed kontaktami z ludźmi.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i fobię społeczną,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami fobii społecznej oraz wzmocnić poczucie własnej

wartości dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/

Szanowna Pani,

proszę rozważyć dla siebie pomoc w formie psychoterapii poznawczo - behawioralnej.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś