Jak leczyć tą nadmierną nieśmiałość?

Witam od dziecka miałem problem, zaczęło się jak miałem chyba 9 lat,byłem wstydliwy przed obcymi.. potem było coraz gorzej wstydziłem się jest obiad u obej rodziny, że wszyscy się na mnie patrzą, miałem nie naturalne ruchu.Potem było coraz gorzej w jak chodziłem do kościoła gdzie było dużo ludzi pocilem się dostawałem dziwne tikii gotowało się we mnie.Wstydze się innych ludzi ,nie umiem normalnie żyć. Mam mroczki przed oczami ,odczuwam leki, mam problem ze wzrokiem(bardzo dużo mroczków przed oczami) ,czuję się otępiały ,zmęczony, ciężko mi nawiązać kontakt z ludźmi, ciągle się stresuje ,mam problemu ruchowe ,trzęsą mi się ręce jakbym był jakąś ciamajda ,nie mogę zdać prawo jazdy mam jakby opóźnione myślenie....nie wiem jak z tym.zyc

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy wskazują na fobię społeczną.

Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna, nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,

hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi stale doświadcza

obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej czy nawet zwykłej

rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Poza tym nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka i brak wiary w swoje możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie obszary funkcjonowania i sprawiają, że odczuwa Pan

dyskomfort i nie potrafi cieszyć się życiem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan w umyśle wypaczony

obraz samego siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę oraz poczucie frustracji

i przygnębienia a także lęk przed kontaktami z ludźmi.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i fobię społeczną,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami fobii społecznej

oraz wzmocnić poczucie własnej wartości dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/