Dlaczego nie potrafię swobodnie witać się z każdą napotkaną osobą?

Witam ,jestem dość nieśmiałą osobą trochę zamknięta w sobie .Mam ogromny problem z witaniem się z innymi ludźmi .Często gdy widzę kogoś znajomego na ulicy odruchowo odwracam się lub udaje że nie widzę tej osoby tylko dlatego żeby nie mówić część. W pracy również bywają sytuacje kiedy przechodząc obok jakiegoś współpracownika mam w głowie myśl że powinnam się przywitać ,jednak pojawia się pewna blokada która nie pozwala mi na ten gest. Zdaje sobie sprawę ,że wielu ludzi zrażam tym do siebie ,czują się zapewne lekceważeni przeze mnie. Z kąd ta blokada ?Dlaczego nie potrafię swobodnie witać się z każdą napotkaną osobą?
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pani radzi sobie w innych sytuacjach społecznych

czy w miejscach publicznych?

Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?

Objawy, które Pani opisuje wskazują na fobię społeczną.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Fobia społeczna całkowicie dezorganizuje życie, utrudnia normalne

funkcjonowanie, nie pozwala skupić się nad tym co ważne

i wywołuje niemiłe emocje, zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi

stale doświadcza obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne

oraz nieumiejętność odpoczywania.

Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.

Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z panicznego

lęku, to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii.

Psychoterapia pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi z odpowiedniej

perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej wartości i nawiązać właściwe

relacje z ludźmi.

Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z właściwej psychoterapii.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną

o problemie, to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pani radzi sobie w innych sytuacjach społecznych

czy w miejscach publicznych?

Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?

Objawy, które Pani opisuje wskazują na fobię społeczną.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Fobia społeczna całkowicie dezorganizuje życie, utrudnia normalne

funkcjonowanie, nie pozwala skupić się nad tym co ważne

i wywołuje niemiłe emocje, zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi

stale doświadcza obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne

oraz nieumiejętność odpoczywania.

Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.

Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z panicznego

lęku, to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii.

Psychoterapia pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi z odpowiedniej

perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej wartości i nawiązać właściwe

relacje z ludźmi.

Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z właściwej psychoterapii.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną

o problemie, to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/