Skąd takie moje samopoczucie?

Kazdy dzien jest dla mnie udręka mam ochote odsunąc się od całego swiata i zniknąc zeby przestac się męczyc. Nie odchodzą odemnie takie emocje jak lęk ,strach, niepokoj to sprawia ze cos mnie przygniata czasami zaczyna mi tak bic szybko serce cieżko złapac mi oddech miękna mi nogi kreci mi sie w głowie przestaje do mnie docierac co sie dzieje wokół jakbym na chwile oderwała sie od rzeczywstosci. Strach przed ludzmi zaczał niszczyc mi zycie musiałam zrezygnowac z pracy z mojej pasji bo nie mogłam sobie poradzic z emocjami. Czuje wewnatrzna blokade do ludzi do swiata nie moge sie juz nawet spełniac bo nie moge dac siebie tyle ile bym chciała utknełam przez to w martwym punkcie w swoim zyciu. Często wyobrazam sobie swoją smierć ,mysle ze wtedy poczułabym ulgę i byłabym szczesliwsza. To wszystkie emocje powodują ze od paru msc jestem przybita w domu i nie wiem juz co ze sobą zrobic. Co powinnam zrobic w takiej sytuacja? Do czego pasują te objawy?

Witam Panią,

W sytuacjach szczególnie obciążających, na pierwszy plan

wysuwa się lęk, napięcie oraz poczucie niepewności i zagubienia.

Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,

staje się wszechobecny i przyjmuje postać

różnych fobii - stąd u Pani lęk przed kontaktami z ludźmi,

nazywany fobią społeczną lub antropofobią.

Fobia społeczna całkowicie dezorganizuje życie,

utrudnia normalne funkcjonowanie, nie pozwala skupić się

nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje, zabierając

tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi

stale doświadcza obezwładniającego lęku i nieustannie

przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie,

napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania.

Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.

Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z panicznego

lęku, to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii.

Psychoterapia pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi

z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej

wartości i nawiązać właściwe relacje z ludźmi.

Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z odpowiedniej psychoterapii,

zanim fobia całkowicie zrujnuje Pani życie.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną

o problemie, to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/