Jak leczyć fobię społeczną u młodej osoby?

Witam, mam pewnien problem od bardzo długiego czasu. Chodzi o fobię społeczną oraz zaburzenia emocjonalne i chciłabym się dowiedzieć do jakiego specjalisty się udać. Nie jestem pewna czy do psychologa czy psychiatry. Moja fobia społeczna zaczeła się już objawiać w czasach podstawówki a zaburzenia emocjonalne, które tera się nasiliły od czasów gimnazjum jestem akutualnie w technikum i oba te stany zaczeły mi już bardzo przeszkadzać w codzinnym funkcjonowaniu czy to w szkole, związku lub przy rodzinnie dlatego chciłabym się udać do kogoś kto mi pomoże ale wlaśnie nie wiem do kogo.

Witam Panią,
W sytuacjach szczególnie obciążających, na pierwszy plan
wysuwa się lęk, napięcie oraz poczucie niepewności i zagubienia.
Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,
staje się wszechobecny i przyjmuje postać
różnych fobii - stąd u Pani lęk przed kontaktami z ludźmi,
nazywany fobią społeczną lub antropofobią.
Fobia społeczna całkowicie dezorganizuje życie,
utrudnia normalne funkcjonowanie, nie pozwala skupić się
nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje, zabierając
tym samym całą radość życia.
Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi
ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku
i nieustannie przeżywa katusze.
Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej
czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.
Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania.
Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.
Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z panicznego
lęku, to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej
wartości i nawiązać właściwe relacje z ludźmi.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
zanim fobia całkowicie zrujnuje Pani życie.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl